موفقیت های شخصی

اشتباه عاملی برای سقوط یا پیشرفت؟

چگونه از اشتباهاتمان به عنوان وسیله ای برای پیشرفت استفاده کنیم ؟

همه ی ما زمان هایی اشتباه کرده ایم که خیلی مواقع برایمان گران تمام شده است اشتباهاتی که چه ناخواسته و چه با اراده و تصمیم خودمان مرتکب شده ایم که باعث شده ما سقوط کنیم اما سوالی که پیش می آید این است که میشود از شر این اشتباهات خلاص شد و یا حتی از آن ها استفاده کنیم؟
مسئله ای که وجود دارد یکی از مهم ترین عواملی که شخصیت ما را تشکیل میدهد و حتی باعث تمایز انسان های مختلف میشود طرز بخورد ما با مشکلات است  اگر ما نتوانیم از اشتباهات خود درس بگیریم و درصدد جبران آن ها براییم هیچ گاه نمیتوانیم از آن مشکلات رها شویم بلکه بیشتر فرو میرویم.

مشکل خود مشکل نیست بلکه مشکل، طرز برخورد ما با مشکل است.

چطور در هر زمانی به خودمان افتخار کنیم؟
واقعیت این است که کسانی که در هر زمانی به خود افتخار می کنند و همیشه از اشتباهات خود درس میگیرند و درصدد جبران آن بر میآیند کسانی هستند که در راه زندگی و مسیر هدفشان به راحتی و با شجاعت و محکم حرکت میکنند آن ها  کسانی هستند که به دنبال موفقیت روز به روز به دنبال شکوفایی نقاط قوت خود هستند واقعیت این است که اگر ما به خودمان افتخار کنیم اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنیم و در هر مسیری محکم تر و قاطع تر حرکت می کنیم و این داستان حتی در رابطه با روابطمان در کار و خانواده ….صدق میکند.

1-افتخار به خود
برای این که در زندگی به شادی خاموش نشدنی دست یابید و بیشترین لذت  را از بودنتان ببرید باید برنامه ریزی داشته باشید اگر شما ندانید که در زندگی به چه نقطه ای میخواهید برسید و به عبارتی هدفتان از زندگی چه میخواهد باشد به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید چون چیزی نبوده که از رسیدن به آن خوشحال شوید و احساس رضایت پیدا کنید شما تنها در زمانی میتوانید به خود افتخار کنید که برای زندگی خود برنامه و هدف تعین کنید تنها در آن زمان است که شما موفق به خوشحالی و رضایت میشوید در غیر این صورت شما چیزی برای خوشحالی ندارید که به آن برسید و احساس پیروزی کنید همانند کوهنوردی که از کوهی بالا میرود بدون این که کوه قله ای داشته باشد.

حتما بخوانید:   11 مهارتی که باید برای رسیدن به موفقیت بدست آوریم

2-رسیدن به روح و جسم خود
بسیاری از افراد موفق ظاهری آراسته دارند زمانی که شما برای خود ارزش قائل می شوید و رژیم قضایی درست برای خود داشته باشید و ظاهری آراسته داشته باشید و بهداشت زیبایی خود را رعایت کنید ناخواسته اعتماد به نفس شگفت انگیزی پیدا خواهید کرد و همه ی این ها به خاطر احترامی است که خودتان به خودتان میگذارید.

قطعا فردی که صبح بیدار میشود و نیم ساعت ورزش وقت خود را به ورزش صبحگاهی اختصاص میدهد و پس از آن دوش میگیرد و صبحانه ای سالم میخورد با فردی که دیر از خواب بیدار میشود و حتی وقت صبحانه خوردن ندارد بسیار متفاوت است.
همینطور هم در بخش سلامت روحی زمانی که شما کارهایی که دوست دارید انجام دهید و در بعضی مواقع ممکن است به نظر بقیه مسخره به نظر بیاید میتواند احساس آرامشتان را بسیار افزایش دهد.

3-افزایش آگاهی
آیا دقت کرده اید که افرادی که مطالعه و آگاهی زیادی دارند می توانند درباره هر موضوعی به صورت محکم اظهار نظر کنند و حرف بزنند؟
نکته ای که وجود دارد این است که بسیاری از افرادی که قدرت تکلم والایی دارند مطالعه ی زیادی هم دارند و همین هم باعث میشود پشتوانه ی قوی داشته باشند که  از درون به آن تکیه کنند چنین افرادی همیشه اعتماد به نفس دارند در سخن گفتن کم نمی آورند و احساس ضعف دربرابر دیگران پیدا نمی کنند پس تا میتوانید مطالعات خود را افزایش دهید کتاب های خوب بخوانید اخبار را پیگیری کنید فیلم ببینید و به تیاتر های شهرتان بروید بدون هیچ قضاوتی از پیش چرا که خیلی از هنر ها و کتاب ها به خاطر قضاوت های اشتباه از بین میروند و بدانید افزایش آگاهی یکی از مهم ترین راه های افزایش اعتماد به نفس است.
سعی کنید فردی آگاه و به روز باشید که در مورد مسائل محیط و جامعه آگاهی داشته باشید  وسعت نگاه هر شخص باعث میزان آگاهی او میشود و اعمالش هم طبیعتا تحت تاثیر قرار میدهد و در نهایت به دستاورد هایی می رسید که قابل رویت است.

حتما بخوانید:   راز محبوبیت افراد کاریزماتیک چیست؟

4-نقش انگیزه دادن به خود چیست ؟
شاید در مرحله ی اول برای بعضی افراد عبارت بالا بیهوده باشد اما این کار در افزایش حس افتخار و اعتماد به نفس نقش اساسی دارد و حتی میتوان گفت که نقش کلیدی ایفا میکند چرا که ثابت شده است کسانی که خودشان را در هر زمینه ای تشویق میکنند و با نگاه مثبتی به کاری که انجام می دهند بازدهی و آرامش بیشتری را برایشان در آن مبحث به ارمغان می آورد در واقع شما با این کار به خود انرژی بسیار زیادی میدهید چرا که به اندازه مغز شما در تلفیق رفتارهای موثر نیست پس سعی کنید انرژی لازم برای پیش رفتن مسیرتان را به خود بدهید.
برای تشویق کردن خود راهکار خاصی نیاز نیست فقط خودتان با عبارات مناسب تشویق کنید چرا که هیکس به اندازه خودتان نمی تواند به شما انرژی لازم را بدهد اگر که شما از مانعی رد شدید که براتان زحمت داشته فقط خودتان ارزش کارتان را در بعضی شرایط ممکن است بفهمید پس به ساده ترین شکل خود را تشویق کنید تا کم کم به این کار عادت کنید  البته نباید این را با خود شیفتگی اشتباه بگیرید وقتی میگوییم خودتان را تشویق کنید منظورمان این است که نقاط مثبت خود را تقویت کنید و نگاه مهربانی داشته باشید نه این که خود را با خودخواهی تافته جدا بافته بدانید بزرگ کننده ترین تشویق کننده هرکس ذهن اوست ذهن میتواند نقش اساس در موفقیت خود داشته باشد.

5- دوری از انرژی های منفی
اگر که میخواهید انرژی مورد نیاز برای کارهایتان را بدست آورید از هر چیزی که به شما انرژی منفی میدهد باید از آن دوری کنید چرا که انرژی منفی مانند دست انداز ی است که انرژی پیش برنده را تحلیل میکند انرژی منفی آن چیزی است که همیشه ساز مخالف میزند مثلا اگر شما قصد انجام کاری را گرفته اید افراد منفی همیشه در تلا ش اند که آن انرژی و شوق و هیجان را از شما بگیرند و باعث فروکش کردن آتش راه برنده شما بشوند در نتیجه شما آنطور که باید نمی توانید در مسیر هدفتان حرکت کنید و از پیروزی ها لذت ببرید انرژی منفی عامل ایجاد حس بد در وجودتان میشود وقتی شما احساساتی که در وجودتان است را تجربه نکنید باعث جلوگیری از احساس خوب میشود و نمی توانید به خود افتخار کنید زیرا فقط نیمه ی خالی لیوان را می بینید و مانند سیاه چاله ای شما رو به خود میکشد و دیگر زمان و نیرویی برایتان باقی نمی ماند پس تا میتوانید از منابع انرژی منفی دوری کنید.

حتما بخوانید:   9 راهکار عالی برای افزایش اعتماد به نفس

6-دفاع از خود
یکی از راه هایی که میتوانید احساس افتخار را در خود تقویت کنید دفاع از خود است اما چرا ؟ اگر میخواهیم این بخش را به درستی تعریف کنیم باید برگردیم به زمانی که اشخاص شما را مورد ناراحتی و بی مهری قرار میدهند  در همه ی این موارد سکوت اصلا کار درستی نیست چرا که شخصی به هر دلیلی چه عمد چه از روی ندانستن شما را اذیت میکند شما باید دست به اقدام بزنید و از خود دفاع کنید زمانی که دیگران حقوق شما را به هر نحوی پایمال میکنند باید دست به کار شوید و نگذارید که حقارت و ضعف در درونتان ریشه بدواند کسی که قوی باشد میتواند به زیبایی در هر شرایطی از خود دفاع کند و از درون و با تک تک اعضایش احساس افتخار میکند که توانسته از خود دفاع کند پس قوی و با اعتماد به نفس باشید و نگذارید کسی شما را به راحتی اذیت کند.   

سخن آخر:
احساس افتخار به خود یکی از اصلی ترین احساس هایی است که یک فرد در زندگی باید تجربه کند  علت آن این است که این حس میتواند به دنبال خود احساس های بسیار دیگری به دنبال خود بیاورد مانند اعتماد به نفس، عزت نفس و …. شخصی که افتخار به خود را در درون خودش قرار میدهد به آسانی در درون سراشیبی های زندگی دچار سقوط نمی شود و میداند که با توانایی هایش میتواند مشکلات زندگی را حل کند پس تا میتوانید به خود افتخار کنید چرا که باعث شکوفایی استعداد ها و حرکت در جاده موفقیت می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پارسا صادقی

کارشناس تولید محتوا‌ی وب‌سایت دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب