موفقیت های شخصی

9 راهکار عالی برای افزایش اعتماد به نفس

چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

داشتن اعتماد به نفس یعنی داشتن طرز تفکر مثبت درمورد خودتان، قابلیت ها و توانایی‌هایتان است به طور کلی یک فرد با اعتماد به نفس ارزش خود را می داند و احساس خوبی نسبت به خود دارد. در ادامه 9 راهکار بسیار تاثیرگذار در افزایش اعتماد به نفس را مورد بررسی قرار می دهیم.

1. ورزش کردن
تأثیر ورزش بر روی افزایش اعتماد به نفس بسیار زیاد است. بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که به طور منظم ورزش می کنند دارای توانمندی بیشتری از نظر هوشی، اجتماعی و جسمانی هستند. وقتی در حال ورزش هستید، بدن شما شروع به آزادسازی اندورفین می‌کند که موجب داشتن روحیه ی مثبت و شادی در شما می شود و احساس مفید بودن می‌کنید .

2. به پوشش خود اهمیت دادن
پوشش شما تاثیر مستقیمی در اعتماد به نفس شما دارد و می‌تواند نقش بسیار مهمی در افزایش اعتماد به نفس تان ایفا کند. داشتن ظاهر خوب باعث می شود که احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

3 استفاده ی درست از زبان بدن
چگونگی فعالیت مغز و طرز تفکر افراد، به‌طور مستقیم از فعالیت‌های بدنی آنها تأثیر می‌گیرد. طبق مطالعات انجام شده زبان بدن هر کس نشان دهنده ی میزان اطمینان هر فرد به خودش است با دیدن چهره‌ی برخی افراد می توان فهمید که خود را قبول دارند یا نه. همیشه طوری خودتان را نشان بدهید که همه بدانند که توانایی مدیریت هر موقعیتی را دارید و کاملا بر اوضاع و شرایط مسلط هستید. با نشان دادن اعتماد به نفس در ظاهر خود و استفاده ی درست از زبان بدن نه تنها می توانید از پس هر کاری برآیید، بلکه دیگران هم به توانایی‌هایتان اعتماد می‌کنند. برای افزایش اعتماد به نفس خود همیشه سرتان را بالا بگیرید، محکم و جسورانه دست بدهید و هنگام صحبت کردن مستقیما به چشمان فرد مقابل‌تان نگاه کنید.

حتما بخوانید:   تفاوت انگیزه و هدف

4. برطرف کردن نقاط ضعف
گاهی کمبود اعتماد به نفس  فرد  به‌دلیل ضعف او در برخی کار هاست اگر می‌خواهید که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و کارها را بهتر و درست تر انجام دهید، باید شروع به تغییر دادن خود کنید و بپذیرید که در برخی زمینه ها اطلاعات کافی ندارید و باید برای ارتقای دانش خود تلاش کنید.

5.جسورانه و قاطعانه صحبت کردن
سخنرانان موفق همیشه با اعتماد به نفس  باثبات و قاطعانه صحبت می‌کنند. آن ها با شمرده حرف زدن و مکث کردن به موقع بین صحبت‌هایشان در سخنرانی خود تاثیرگذاراند.

6.مثبت فکر کردن و مثبت عمل کردن
با داشتن انرژی مثبت باعث نتیجه‌ی مثبتی برای خود شوید، لبخند بزنید، شاد و پرانرژی باشید و با آدم‌های مثبت معاشرت کنید تا حس بهتری داشته باشید. موفقیت ها و هدف های روزانه ی خود را یادداشت کنید. زیرا رضایت بابت هر موفقیت و کار مثبتی که انجام می‌دهید، باعث تقویت اعتماد به نفس می شود.

7.با ترس های روبه رو شدن
این کار اصلا آسان نیست ولی با مواجه شدن با هر ترسی اعتماد به نفستان به سرعت افزایش می یابد.

8.مهربان بودن با خود
بسیار مهم است که با خودتان مهربان باشید. با این کار نقاط قوت خود را می فهمید و با رشد دادن آن ها به بهتر شدن مهارت هایتان و افزایش اعتماد به نفس خود کمک می کنید.

9.تقویت کردن مهارت های اجتماعی
تقویت مهارت های اجتماعی یکی از مهمترین مواردی است که اعتماد به نفستان را افزایش خواهد داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

شیدا موسوی

کارشناس تولید محتوای وب سایت دقیقه(میلیونر خودساخته)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب