موفقیت های شخصی

7 راه مطمئن برای یافتن هدف

آیا زندگی هدفمندی دارید؟

معمولا 80% از مردم از زندگی خودشان ناراضی اند و خوشحال نیستند و معمولا حس می کنند که عمر خود را تلف کرده اند ، در حالی که نیمی از مسیر زندگی خود را طی کرده اند و نمی دانند که زندگی شان چه معنا و مفهومی دارد و اما 20 % دیگر که شاد هستند و از زندگی خود راضی ، غالبا کسانی هستند که زندگی خود را طبق میل و علاقه شخصی خود گذرانده اند .آنها هرکدام چیزهایی درباره هدف وجودی شان می دانند ، زیرا همیشه با خود چند اصل را دنبال می کنند:
چه کسی هستند؟
چه کاری می کنند؟
برای چه کسی آن کار را انجام می دهند؟
آنها چه چیزی نیاز داشتند و یا می خواستند؟
چه چیزی از انجام آن کارها به دست آورده اند؟
چه تغیری در نتیجه انجام این کارها داشته اند؟
با انجام دادن آن کار احساس خوشحالی می کنند؟
آنها ساده ترین سوالاتی که هر فرد می تواند از خودش بپرسد را می پرسند ، اما همین سوالات نسبتا ساده به شما هم کمک خواهد کرد تا علاقه و میل وجودیتان را بشناسید و هدف زندگی تان را انتخاب کنید.
سعی کنید اینگونه هدف زندگی خود را مشخص کنید.ممکن است مدت ها و حتی سالها نگران و متعجب از هدف زندگیتان باشید و در این راستا کتاب ها و مجله ها و سمینار های بسیاری را درباره این موضوعات مطالعه کنید.اینگونه خیلی از افراد هستند که تمام عمرشان به دنبال شناختن هدف زندگی شان بوده اند . خیلی افراد هستند که با مطاله بسیار و تفکر باز هم هدف زندگی خود را نمی یابند.این آدمها همان هایی هستند که زندگی خود را به طور تصادفی می گذرانند و بدون اینکه به جایی برسند.
این افراد به خاطر اینکه مفهوم و هدف ندارند، هیچ کنترلی بر زندگیشان پیدا نمی کنند. به همین دلیل در آخر با طاس انداختن زندگیشان را می گذرانند. تصادفی.
همه ما بی شک قبول داریم که زندگی نا ازموده و بدون تجربه ارزشی ندارد ولی اگر تمام کاری که همیشه انجام میدهید سعی و خطا و تجربه کردن باشد ، انگاه شما در واقع زندگی نمی کنید.
بنابراین بیایید هدف زندگی تان را همین حالا با خود مشخص کنید و این سوالات را از خود بپرسید!

شما که هستید؟
خب ، شما عاشق انجام چه کاری هستید؟
عاشق نوشتن ، آشپزی ، طراحی ، ساختن نرم افزار ، کار با اعداد ، صحبت کردن و یا تدریس؟

و اگر شما با طزح این سوال کارهای بسیاری در ذهنتان می آید ، روی آنها تمرکز کنید و این سوال را از خود بپرسید که کدام در حال حاضر شما به شدت خودتان را در ان آماده می بینید و توانایی این را دارید که آن را به سایر افراد آموزش دهید؟
سپس فکر کنید که آن را برای چه افرادی انجام می دهید؟
چه چیزی است که آنها به آن نیاز دارند و برای همبن به سراغ شما می ایند؟
و اینکه آنان چطور از آنچه به آنها عرضه کرده اید ، تغییر کرده اند و یا دگرگون شده اند ؟
نکته جالب این سوالات اینجاست که شما با طرح این سوالات می توانید هدف زندگی خود را بیابید اما در حالی که تنها دو مورد از آنها درباره شخص شماست و 3 مورد دیگر وابسته به سایر افراد است. و این روند شما را مجبور می کند که به بیرون خود توجه کنید و نه درون خود و بدانید که برای چه کسی و چه کاری انجام می دهید. افراد موفق ، در هر زمینه ای که باشند همواره بیشتر بر روی افرادی تمرکز می کنند که مخاطبشان هستند و کمتر بر روی آنچه بقیه برای آنها انجام داده اند تمرکز می کنند.
به صدای درون خود گوش دهید ، زیرا علاقه مهم ترین فاکتور در رسیدن به موفقیت در هدف است .زیرا هراندازه در ان کار با شکست روبه رو شوید این انگیزه درونی تان است که شما را قوی تر می کند. همچنین سریعتر وارد عمل شوید.اینکه سالها درباره اهدافتان و روش انجام آنها فکر کنید ، هیچ دردی را دوا نمی کند و شما همچنان در اتاق خود نشسته اید.
تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه در خاطر ها خواهید ماند؟
چگونه می توانید همان طور که می خواهید به خود و زندگی تان ارزش و اهمیت بدهید؟
قبل از اینکه به پایان زندگی تان برسید خودتان پایانی که برای زندگی خود می پسندید را رقم بزنید. کاری کنید که کسانی که دوستتان دارند برای توضیح دادن اینکه شما چه کسی بودید با مشکل روبه رو نشوند.همین حالا تاثیری که می خواهید امروز و هرروز داشته باشید را برایش تصمیم بگیرید تا واقعا بتوانید یک استثناء باشید.

حتما بخوانید:   معنای انگیزه چیست ؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

پرستو صفری

کارشناس محتوای وب سایت دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب