موفقیت های شخصی

7 راه طلایی برای مقابله با رفتار “خجالتی”

چگونه بر خجالت فائق آییم؟

به بعضی ها می گویند که خجالت در ژن زن هاست .بعضی دیگر استدلال می کنند ما خجالتی بودن را یاد می گیریم.چه کسی می داند؟

شاید روزی آن را بیابیم.ضمنا اگر شما هم مانند من از جدال های خجالتی بودن رنج می برید ، شاید آنچه را که برای من راه حلی مفید بوده ، نصیحتی بی کم و کاست بیابید.این راه حل به شما کمک می کند هنگامی که بسیار ناراحت هستید، با اعتماد به نفس عمل کنید.
افراد خجالتی و کم رو دائما در حال تفکر به این موضوع هستند که دیگران در مورد آن ها چه فکری می کنند و یا چگونه قضاوت می شوند.آنها عموما دچار مشکلات اجنماعی و دشواری در ارتباط با آدم ها و یافتن دوست هستند که نتیجه آن تنهایی و انزوا و افسردگی می شود.
آدم های خجالتی دائما حواسشان پرت خودشان هست و درگیر و مراقب رفتار ، ظاهر و حرکات خود هستند.آنها بین ترس از دیده نشدن و نامرئی بودن یا بی رازش بودن و دیده شدن به نوعی گیر افتاده اند.
اول باید اعتراف نمایید که خجالت ما شخصیت ما را تعریف نمی کند. وقتی خجالت می کشیم ، مایلیم آن را بزرگترین بعد شخصیتی خود در نظر بگیریم و این واقعا غلط است . خجالتی بودن تنها بخشی از شخصیت ما را تشکیل می دهد ، و خجالتی بودن ما برای دیگران نسبت به خودمان بسیار کم اهمیت تر است.

زمینه های راجع را بیابید
اجتماع ممکن است مستاصل کننده باشد .اگر مجبورید وارد یک اجتماع بزرگ شوید ، همراه بودن با یک یا دو دوست از میزان عصبی بودن شما می کاهد . در گروه های بزرگ اگر چند نفر از افرادی که می شناسم با من باشند ، راحت تر خواهم بود.

برنامه ای از پیش طراحی کنید
قبل از این که خانه را ترک کنید ، تصمیم بگیرید که چه می خواهید بگویید. لازم نیست که گفت و شنود اجتماعی آماده سازید بلکه کار روزمره عادی را به خاطر بسپارید و به مخاطب انتقال دهید.تنها سعی کنید که مهارت های داشتن مکالمه درست را تمرین کنید.

جسم خود را تکان دهید
شاید مسخره باشد ، اما واقعا موثر است .فعالیت جسمی انرژی عصبی را دفع می کند .(این به این معنی است که تا آخرین حد امکان ، بدن خود را به سمت در سوق دهید.

نگاه کردن به خودتان را متوقف کنید
به دیگران توجه کنید. مردم خجالتی بر ترس هایشان ، اضطراب لحظه ها و خودشان تمرکز می کنند .همواره به یاد داشته باشید که ما به میزان علاقه ای که دیگران نسبت به ما از خودشان نشان می دهند ، واکنش نشان می دهیم. بنابر این اگر یک یا دو دقیقه اول را با دیگران در آرامش و راحتی بگذرانیم ، خودتان را نیز به آرامش خواهید رسانید.

یک تکیه گاه پیدا کنید
(یعنی موضوعی که بتوانید مکالمه را با تکیه به آن ادامه دهید.) این ها برای شروع مکالمه مفید اند : «این صدای زنگ ، استثنایی است . چطور طراحی شده است ؟»(شاید گاهی موضوعی را با خود دارید که شما را آسان تر جذب دیگران می کند ) به عنوان مثال اگر در مسابقات قهرمان تنیس هستید ، می توانید در مورد تنیس صحبت کنید.دوستی ها و داستان ها اغلب در مدارس و محل کار شکل می گیرند ، زیرا مردم در چنین جاهایی معمولا چیز هایی مشترک برای گفتگو دارند .بنابر این از آن استفاده نمایید : تقریبا همه گفتگو های اولیه جستجویی برای یک کشش مشترک است.

لبخند بزنید
آیا تا به حال توجه کرده اید توله سگ ها چه ساده با انسان دوست می شوند؟ فقط با جنباندن دم و زمین خوردنشان ما را جذب می کنند . اگر شما حالتی دوستانه به خود بگیرید ، دیگران را جلب خواهید کرد.

رد در خواست تان و پذیرفته نشدن را قبول کنید
همه ی آدم ها گاهی در زندگی شان با این مسائل مواجه می شوند و هیچ ربطی به خجالتی بودن شما ندارد .این شما هستید که باید با این مسئله کنار بیایید و آن را بپذیرید.لزوماً همه نباید از شما خوششان بیاید و این امری طبیعی است.بدانید که بعضی برخوردها نتیجه می دهند و بعضی دیگر هم نه ، و شما باید روی برخورد هایی که نتیجه بخش هستند تمرک کنید.

حتما بخوانید:   "خود خوری" چیست و راه های مقابله با آن !
برچسب ها
نمایش بیشتر

پرستو صفری

کارشناس محتوای وب سایت دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب