موفقیت های شخصی

5 نکته جالب درباره زبان بدن

چگونه زبان بدن مناسبی داشته باشیم؟

آیا مهارت خواندن زبان بدن دیگران را دارید؟
زبان بدن یک ابزار بسیار قدرتمند برای ارتباط بدون کلام می باشد. دانستن زبان بدن و ارسال و دریافت درست آن می تواند به ارتباطات شما بسیار کمک کند. بسیاری از ارتباطات روزمره شما تحت تاثیر زبان بدنتان قرار دارد. اولین چیزی که در ابتدا شخصیتتان را توصیف می کند، زبان بدن شماست.

آیا به این فکر کرده اید که که روزمره سیگنال هایی به طور ناخوداگاه توسط شما به اطرافیانتان ارسال می شود , بدون آنکه به آن توجهی داشته باشید؟

مهارت ارتباط مناسب چشمی دارید؟
آیا در حالات مختلف به چشم های اطرافیانتان توجه کرده اید؟
سعی کنید از زل زدن بپرهیزید زیرا این عمل یک حرکت تهاجمی محسوب می شود. کاملا طبیعی است اگر زمانی که به سوالی جواب می دهید گاهی به اطراف هم نگاهی بیاندازید. سعی کنید هنگام صحبت با دیگران ارتباط چشمی خود را حفظ کنید. ناگهان ارتباط چشمی خودتان را از مخاطبتان قطع نکنید , سعی کنید ارتباط را حفظ کنید و نهایتا لبخند بزنید,  این کار باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.
زمانی که شما به مکانی وارد می شوید به افراد حاضر نگاه اجمالی نیاندازید زیرا این حس را به آنها انتقال می دهید که آنها اشیا هستند .  همواره سعی کنید در چشم آنها نگاه کنید و همچنین لبخند را فراموش نکنید.شما باید با وارد شدنتان احساس خوشایندی به انها بدهید.
چشمان شما احساسات واقعی شما را نشان می دهند ،آنها را مهار کنید.

زبان دستان خود را دست کم نگیرید؟
دستان شما هم زبان خاصی برای ارسال پیام به مخاطب دارند. هنگامی که با کسی گفتگو می کنید سعی کنید دستان خود را باز و روی کف دست تان به بالا باشد و همچنین نوک انگشتانتان به طرف مقابل باشد این عمل حاوی این پیام است که شما کاملا پذیرای  تبادل اطلاعات و ایده هایتان با طرف مقابل هستید.
زمانی که وارد اتاقی می شوید به دوستان فرضی خودتان دست تکان دهید ، هیچ کس متوجه این کلک نخواهد شد زیرا  کسی نمی داند که شما با چه کسی بودید , ولی این پیام را به آنها می رساند که افرادی که در آنجا حضور دارند را می شناسید و اعتماد به نفس بیشتری را حس می کنید.
مهمترین نکته در ارتباطات موفق دست دادن است.شما چگونه دست می دهید؟
پیشنهاد من به شما دست دادن محکم و با آرامش است به صورتی که گویی دسته ی یک کیف سنگین را گرفته اید. هیچگاه ضعیف و شل و ول دست ندهید.
حواستان باشد زمانی که در حال دست دادن به طرف مقابل هستید به اطراف خود نگاه نکنید زیرا این پیام را به دنبال دارد که شما اصلا احترامی برای آن شخص قائل نیستید و یا در آن زمان از چیزی می ترسید , پس تنها به چشمان آن فرد نگاه بیاندازید و لبخند کوتاهی  بزنید.

حتما بخوانید:   10راه غلبه بر استرس با جملات انگیزشی

حالت بدن شما مهم ترین قسمت این ماجراست!
واقعا چرا قوز می کنید؟
اگر در مکانی یا محل کارتان قوز کرده نشسته اید , بی شک از اعتماد به نفس پایینی نیز برخوردار هستید. زیرا زبان بدن بر روی هورمون ها و ذهن شما تاثیر فراوانی می گذارد. روش و حالات نشستن شما حاوی ارسال پیام نوع شخصیتتان به مخاطب شماست , زمان نشستن پشتتان را صاف در عین حال راحت نگه دارید و همیشه به  بهترین حالت ممکن بنشینید.
قوز کردن زبانی است که شما را فردی با اعتماد به نفس پایین نشان می دهد. همواره سعی کنید محکم و استوار و با حالت اطمینان و با اعتماد به نفس بایستید زیرا این عمل باعث می شود که هورمون های بدن شما تحریک شوند و شما را فردی با اعتماد به نفس تبدیل کنند.

راحت و در عین حال صاف بایستید !
توجه کنید که زمانی که ایستاده اید پاهایتان در چه حالتی قرار دارد ؟
سعی کنید آنها را  به اندازه ی تقریبا کمتر از عرض شانه باز کنید. اینکه پاهایتان را خیلی از هم دور و یا خیلی به هم نزدیک بگذارید ممکن است بازتاب مناسبی برای شما نداشته باشد.
روش قرار دادن پاهایتان مسائل زیادی را راجع به شما بازگو می کنند اینکه بسیار به هم نزدیک باشند نشانه ی حس نا امنی شما و فاصله مناسب آنها نشان دهنده ی حس اعتماد به نفس شماست.
همواره سعی کنید که ماهیچه های قسمت میانی بدن خود را فشرده نگه دارید. نه تنها این حالت برای تناسب اندام تان اثر خوبی دارد بلکه شما را شخصی با اعتماد به نفس نشان خواهد داد.

حتما بخوانید:   فوت وفن های زبان بدن در افراد موفق

حواستان به حالات صورتتان باشد!
صورت خود را دست کم نگیرید.صورتتان به تنهایی حاوی سیگنال های فراوانی می باشد. در کل صورت شما به طور ناخوداگاه حرکاتی را از خود نشان می دهد و از این طریق اطلاعات بسیاری را به مخاطب ارسال می کند.
به طور طبیعی هیچ شخصی مایل نیست که با فردی هم صحبت شود که دائما حالت ناراحت و عصبانی از خود نشان می دهد. سعی کنید که همواره صورتتان حالت شادی از خود نشان دهد. لبخند را در چهره تان فراموش نکنید ، لبخند , انعکاس دهنده ی اعتماد ،گرما، رفتار مثبت و خوشحالی شما می باشد و باعث جذب شما توسط دیگران هم می شود.
زبان بدن هم مانند رفتار دیگر مهارت خاص خودش را دارد!
تکنیک قرینه را استفاده کنید , به آن معناست که رفتار طرف مقابلتان را تکرار کنید آنچنان که این عمل شما را متوجه نشود زیرا زمانی که این حرکت شما لو برود دیگر ارزشی نخواهد داشت.با ذکر چند مثال تکنیک را برایتان روشن خواهم کرد:
به عنوان مثال با مخاطب خود مشغول صرف قهوه هستید.. زمانی که او فنجان قهوه اش را بر می دارد شما هم بردارید, اگر دست هایش را روی میز قرار داد شما هم قرار دهید و از این قبیل…
امیدوارم این تکنیک ها برای شما مفید و کارآمد بوده باشد..

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پرستو صفری

کارشناس محتوای وب سایت دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب