موفقیت های شخصی

4 روش کلیدی برای مثبت اندیشی

چگونه فردی مثبت اندیش شویم؟

اگر می خواهید زندگی لذت بخش و موفقی داشته باشید باید طرز تفکر مثبتی داشته باشید. در ادامه مطلب با مطرح کردن 3 روش بسیار مهم یاد میگیریم چگونه  فردی مثبت اندیش در زندگی باشیم.

1- پی بردن به تاثیر تفکر مثبت
تفکرات مثبت تاثیر احساسات منفی را بسیار کم می کند. بر اساس مطالعات انجام شده احساسات منفی مانند استرس تاثیر بسیار منفی بر سلامت جسم شما دارد در مقابل احساسات مثبت سلامت جسم و روان شما را بهبود می بخشد. داشتن تفکر مثبت علاوه بر فواید فیزیکی باعث افزایش دوپامین در مغز می شود که باعث افزایش خلاقیت و تمرکز می شود. افکار مثبت باعث افزایش انعطاف پذیری مان در روبه رو شدن با شرایط منفی می شود.

2- تفکر درباره ی خود
ایجاد تفکر مثبت نیاز به زمان و تلاش مداوم دارد. نقاط قوت خود را شناسایی کنید و بر روی آن ها متمرکز بمانید. این کار باعث ایجاد تجربه های مثبتی در زندگیتان می شود. طبق مطالعات انجام شده نوشتن روزانه درمورد افکار و احساساتتان باعث افزایش یادگیری و ایجاد تفکر مثبت می شود و همچنین می تواند به شما در شناخت خود کمک کند. شاید در شروع نوشتن درمورد احساسات و تفکراتتان دشوار باشد اما با گذر زمان و تمرین بیشتر به برخی از الگوهای شخصیتی خود پی ببرید و موانع موجود در راه رسیدن به اهدافتان را تشخیص دهید. در پایان هر روز اتفاقات مثبت و احساسات منفی را که در طول روز تجربه کرده اید را یادداشت کنید. و سپس احساسات منفی را با احساسات مثبت جایگزین کنید برای مثال اگر با انجام دادن کاری احساس شرمندگی کردید آن موقعیت را با دید خنده دار و احمقانه ببینید. مهارت کنار آمدن با وضعیت های سخت باعث افزایش احساسات مثبت در شما می شود. به یاد داشته باشید که همه ی انسان ها با شرایط دشوار در زندگی خود روبه رو می شوند باید در این شرایط واکنش های شدید را با احساسات مثبت جایگزین کنید و از اشتباهات خود درس بگیرید. هیچ وقت خود را سرزنش نکنید زیرا سرزنش باعث ایجاد احساسات منفی می شود.

حتما بخوانید:   چگونه باور مثبت در مورد استرس باعث موفقیت ما می شود؟

3- اختصاص دادن زمانی برای خود
همیشه زمانی برای انجام کارهای مورد علاقه یتان اختصاص دهید کارهایی مانند خواندن یک کتاب و یا دیدن یک فیلم می تواند حس مثبتی را در شما ایجاد کند. در حین بررسی کارهای روزانه ی خود به توانایی های خود و یا کارهایی که در آن خوب هستید فکر کنید و خودتان را تحسین کنید این کار حس رضایتی را در شما به وجود می آورد. موفقیت را آن جور که میخواهید برای خود تعریف کنید و قضاوت های دیگران را جدی نگیرید. خود و زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنید.

4- بهبود روابط
تبادل و ارتباط  بین افراد یکی از مهم ترین تجربه های انسانی است. سعی کنید روابط خود را با دوستان و خانواده ی خود حفظ کنید. بر اساس مطالعات انجام شده دریافت حمایت از افرادی که به وجود آن ها اهمیت می دهیم می تواند تاثیر مثبتی بر احساساتتان داشته باشد. اگر به تنهایی نمی توانید حس مثبت در خود ایجاد کنید می توانید با دوستانتان درباره ی احساساتتان حرف بزنید تا بتوانید درست تر تصمیم بگیرید و احساس شادی بیشتری بکنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

شیدا موسوی

کارشناس تولید محتوای وب سایت دقیقه(میلیونر خودساخته)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب