موفقیت های شخصی

11 مهارتی که باید برای رسیدن به موفقیت بدست آوریم

قسمت اول

رسیدن به موفقیت آسان نیست و یک شبه بدست نمی آید. برای رسیدن به موفقیت باید تلاش و پشتکار و همچنین اراده ی قوی داشته باشید. باید فقط بر روی موفقیت خود تمرکز کنید و بیشترین تلاش خود را برای رسیدن به آن بکنید. ایده آل ترین دوره برای رسیدن به موفقیت و هدف بین 20 تا30 سالگی است.
در این دوره شما پتانسیل و انرژی بالا و زمان کافی برای کسب تجربه و رسیدن به هدفتان دارید. اگر می خواهید به موفقیت در زندگیتان دست یابید پس باید در طول این دوره مهارت و توانایی های خاصی را یاد بگیرید تا بتوانید به زندگی رویایی خود برسید.

در ادامه ی مطلب به بررسی 11 مهارتی که  باید  بین 20 تا 30 سالگی بدست آوریم میردازیم.

۱.توانایی امور مالی
اکثر ما از این موضوع آگاهیم که موفقیت فرد در مسائل مالی و میزان سرمایه او سنجیده میشود. پس شغل هر فرد از اهمیت زیادی برخوردار است حتی اگر حقوقی که دریافت میکند بسیار کم باشد. افراد موفق در دوره ی 20 تا 30 سالگی یادگرفته اند که حتی با وجود حقوق کم زندگی خوبی برای خود بسازند. چونکه میدانند که حتی اگر پولدار هم بشوند باید به درستی و عاقلانه خرج کنند در غیر اینصورت دچار مشکل میشوند. اگر بین درآمد و هزینه هایتان تعادل بیشتری ایجاد کنید، برای موفقیت در آینده سرمایه ی بیشتری برای سرمایه گذاری دارید.

۲.شکست خوردن
یادگیری شکست خوردن، یکی از راه های بسیار موثر برای صرفه جویی در میزان زیادی پول و حفظ سرمایه است. ممکن است این راه زیادی عجیب به نظر برسد ولی بیایید به این نکته دقت بیشتری بکنیم. این یک موضوع بدیهی است که از شکست در زندگی نمی شود فرار کرد زمانی واقعا شکست خورده ایم که از اشتباهاتمان درس نگرفته باشیم و دوباره آن اشتباهات را تکرار کنیم. هر چه قبل از 30 سالگی بیشتر شکست بخورید تجربه ی بیشتری کسب می کنید و پخته تر می شوید. پس از شکست خوردن نترسید و بدانید که در هر شکستی درس هایی برای یادگیری و موفقیت بیشتر وجود دارد که شما را به هدف مورد نظر تان نزدیک تر میکند.

حتما بخوانید:   آیا می دانستید افراد حسود سریعتر شما را به موفقیت می رسانند ؟

۳.راه اندازی کسب و کار شخصی خود
یکی از مهارت های بسیار مهمی که باید قبل از 30 سالگی بدست آورید اینست که باید کسب و کار مخصوص به خود را راه ندازی کنید با انجام این کار شما تبدیل به فردی مسئولیت پذیرتر و آماده برای تصمیم گیری های دشوار می شوید. ایجاد کسب و کار مخصوص خود دیدتان را وسعت می بخشد و شما را در جایگاه که همیشه می خواستید قرار می دهد. باید یاد بگیرید که حتی اگر شکست خوردید محکم تر از قبل بلند شوید و با یادگیری از اشتباهات گذشته دوباره از نو شروع کنید. تا جایی که میتوانید قبل از 30 سالگی از هر شکست و اشتباهی تجربه کسب کنید.

۴.به چالش کشیدن مهارت ها و توانایی های خود
تا جایی که می توانید توانایی ها و مهارت هایتان را به چالش بکشید. همه ی ما در دوران بلوغ  به شکل های مختلفی دوست داریم مهارت ها و توانایی هایمان را به چالش بکشیم مثلا گاهی اوقات نوجوانان با سیگار کشیدن و یا گوش دادن به سبک های مختلف موسیقی می خواهند قدرت خودشان بر روی این سرکشی ها را نشان دهند. اگر کسب و کار خود را راه اندازی کنید می توانید مسئولیت ها و حس رقابت خود را به چالش بکشید.

۵.سازماندهی درست زندگی خود
همه ی افراد موفق مهارت و توانایی سازماندهی برنامه هایشان را دارند. شما هم باید توانایی سازماندهی زندگی شلوغ خود را داشته باشید. اگر میخواهید به خوبی سازمان دهی کنید باید همه ی جنبه های زندگیتان را اولویت بندی کنید. با اولویت بندی زندگیتان یک قدم بزرگ به سمت موفقیت برخواهید داشت. ولی اگر این کار را انجام ندهید نمی توانید نتایج مثبتی را در زندگیتان به وجود آورید.

حتما بخوانید:   10 نکته جالب از خصوصیات افراد شاد

۶.حفظ شراکت ها و همکاری ها
به طور کلی ما تمایل به سرکوب کردن اختلاف نظرها داریم و یا به شیوه ای دیگر با استدلال های خودمان نظر بقیه را بیهوده می شماریم. اگر نتوانیم با نظرات دیگران کنار بیاییم فرصت های زیادی را از دست می دهیم. باید برای نظرات دیگران حتی اگر مخالف نظر ما است احترام بگذاریم. اگر متحدین با ارزش داشته باشید از شدت استرس اجرایی قراردادهای بزرگتان بسیار کاسته می شود. زمانی که متحدانتان به کمک نیاز دارند به آنها کمک کنید تا شراکت و اتحاد شما حفظ شود و از بین نرود. توجه داشته باشید که افراد موفق بر روی ارتباطات خود بسیار ارزش گذاری میکنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

شیدا موسوی

کارشناس تولید محتوای وب سایت دقیقه(میلیونر خودساخته)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب