موفقیت های شخصی

عواملی که شما را از یک گفتگو خوب باز می دارند !

هفت عادت اشتباه در گفتگو

چقدر در صحبت کردن مهارت دارید؟چیزی که بدیهی است این است که هیچ کس از بدو تولد سخنران به دنیا نیامده است بلکه خوب صحبت کردن یک  نوع هنر است  پس میتوان هنر خوب سخنرانی کردن را هرکسی یاد بگیرید. فرض کنید برای بازاریابی محصول خود نیاز دارید که با خریدارهایتان به طور مفصل صحبت کنید قطعا تک تک کلماتی که استفاده می کنید برای شما بسیار مهم است چراکه همانطور که کلمات می تواند شما را به موفقیت نزدیک کند میتواند شما را دور کند و حتی زیان بار باشد در این مطلب قصد داریم به نکاتی که در صحبت کردن باعث لطمه زدن میشود  صحبت کنیم.

 

1-پشت سرهم حرف زدن
در یک گفتگو دونفره باید دقت داشته باشید که پشت سرهم حرف زدن اشتباه محض است  شما علاوه بر درست صحبت کردن باید به طرف مقابلتان هم فرصت صحبت کردن بدهید دقت داشته باشید که باید در حین صحبت کردن با حرکات بدنتان، صورتتان طرف مقابلتان را ترغیب کنید و به او نشان دهید کاملا حواستان به اوست مثلا پرسیدن سوال های مرتبط می تواند بسیار سودمند باش چرا که نشان میدهید دارید به حرف هایشان گوش می کنید پس در یک مکالمه به اندازه حرف بزنید و خوب گوش کنید.

2-سوال های مرتبط بپرسید
زمانی که دارید با شخصی گفتگو میکنید با پرسیدن سوال های نامرتبط و شلخته نشان میدهید که علاقه ای به ادامه ی صحبت ندارید چرا که باعث می شود طرف مقابلتان فکر کند که خسته شده اید یا دارید بی احترامی می کنید پس باید دقت کنید که سوالی که می خواهید بپرسید در راستای صحبت باشد.

حتما بخوانید:   5 نکته جالب درباره زبان بدن

3- پراکنده صحبت کردن
قطعا وقتی شما با کسی حرف میزنید قصد و نیت به خصوصی دارید اما وقتی دچار اشتباهی میشوید از بحث دور می شوید و به عبارتی از شاخه ای به شاخه ی دیگر می پرید این نکته نشان دهنده این است که تمرکز کافی را ندارید و اگر می خواهید که  طرف مقابل را متقاعد کنید کاملا برعکس عمل می کنید.

4-بدون فکر صحبت کردن
قطعا هر کسی باید سعی کند که هنگام صحبت کردن هر کلمه ای را به زبان نیاورد استفاده از اصطلاحات خودمانی و عامیانه میتواند در قرار های رسمی بسیار خطرناک باشد پیشنهاد می کنیم که قبل از این که بخواهید صحبت کنید کاملا فکر کرده تا نتیجه ای که می خواهید را بدست آورید.

5- میخواهید که حرف حرف خودتان باشد
این کار تنها و تنها نتیجه ای که دارد این است که شخصیت خود را زیر سوال می برید اگر کسی فکر کند که نظری که شما می دهید قابل اعتماد است خودش درفکر فرو می رود و تصمیم غایی را میگیرد اجبار کردن طرف مقابلتان قطعا نتیجه ی عکس دارد.

6-رئیس شدن
شاید دیده باشید رئیسانی را که حرف حرف خودشان است چه در جلسات چه در نامه ها و حتی در زندگی شخصی و روابطشان  دارند که حرف حرف خودشان باشد همینطور که شما خوشتان نمی آید دیگران برایتان تعین تکلیف کنند دیگران هم دوست ندارند.

7- قطع کردن حرفهای طرف مقابلتان.
بدون شک این مورد اصلی ترین عاملی است که شما را از یک گفتگوی صمیمی باز می دارد نباید حرف طرف مقابلتان را قطع کنید نشان دادن ادب در هنگام سخن گفتن از ضروریات  یک گفتگوی سالم است و در نتیجه بهتر رسیدن به هدف می تواند موثر واقع شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پارسا صادقی

کارشناس تولید محتوا‌ی وب‌سایت دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب