موفقیت های شخصی

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018

20 ثروتمند جهان

اخیرا مجله فوربس فهرستی از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 را منتشر کرد. در میان 20 نفر اول ثروتمند ترین افراد جهان، 8 نفر آن ها در زمینه ی کسب و کار اینترنتی و آی تی فعالیت میکنند.

امسال جف بزوس موسس و مدیر عامل کمپانی آمازون با مجموع دارایی 112 میلیارد دلاری خود توانسته در جایگاه رتبه اول ثروتمندترین افراد جهان سال 2018 قرار بگیرد.

در ادامه ی مطلب به بررسی 20 نفر اول ثروتمند ترین افراد جهان در سال 2018 می پردازیم.

۱.جف بزوس (Jeff Bezos)

جف بزوس که امسال توانست در رتبه ی اول ثروتمند ترین افراد جهان قرار بگیرد یک سرمایه گذار و کارآفرین آمریکایی است که فعال در حوزه ی اینترنت و موسس و مدیر عامل کمپانی آمازون است. سهام آمازون در سال 2017 از 846 دلار در هر سهم به 1.523 هزار دلار در ماه مارچ افزایش یافت که رشد 2 برابری آن را نشان می دهد. حدود 16 درصد از سهام این شرکت در اختیار بزوس است که دارایی های او (که بیشترین مقدار افزایش دارایی ثروت یک نفر در یک سال محسوب می شود) حدود 39.2 میلیارد دلار در طول یک سال رشد داشته است. کل دارایی بزوس 112 میلیاد دلار است.

۲.بیل گیتس (Bill Gates)

بیل گیتس که در رتبه ی دوم قرار دارد، سرمایه دار، بازرگان، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکاست. او تا ماه مارچ 2017 در رتبه ی اول قرار داشت. کل دارایی های او حدود 90 میلیار دلاراست.

۳.وارن بافت (Warren Buffett)

وارن بافت سرمایه گذار، بازرگان و کارآفرین آمریکایی است که به عنوان موفق ترین سرمایه گذار در جهان شناخته شده است. او در حال حاضر رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل اجرایی کمپانی برکشایر هاتاوی است. دارایی کلی او 84 میلیارد دلار اعلام شده است.

حتما بخوانید:   "هوش هیجانی" قدرتمندترین وسیله برای دستیابی به موفقیت

۴.برنار آرنو (Bernard Arnault)

برنار آرنو کارآفرین تاجر و کلکسیونر آثار هنری فرانسوی است که توانست در طی یک سال از رتبه سیزدهم لیست ثروتمند ترین افراد جهان به رتبه چهارم لیست صعود کند. دارایی برنار آرنو حدود 72.2 میلیارد است.

۵.مارک زاکربرگ ( Mark Zuckerberg)

مارک زاکربرگ در 14مه 1984 متولد شد او موسس شبکه ی اجتماعی آنلاین فیس بوک و برنامه نویس رایانه در آمریکاست. دارایی کل او در سال جاری 71 میلیارد دلار اعلام شده است.

۶.آمانسیو اورتگا  (Amancio Ortega)

آمانسیو اورتگا موسس شرکت ایندیتکس، فعال در صنعت مد و تاجری اسپانیایی است. او به عنوان ثروتمندترین شخص در اسپانیا شناخته می شود. او موسس و مالک فروشگاه های پول اندبر، برشکا، ماسیمو دوتی، زارا و نیز ده برند و فروشگاه خرده فروشی پوشاک است. دارایی آمانسیو اورتگا 70 میلیارد دلار اعلام شده است.

۷.کارلوس اسلیم (Carlos Slim Helú)

کارلوس اسلیم  بازرگان و سرمایه دار مکزیکی و لبنانی تبار است که مالک شرکت های تلمکس، سانبورنز، گروپو کارسو، امریکا موویل و تل سل است. او از سال 2007 توانست در فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گیرد. دارایی او 67.1 میلیار دلار است.

۸.رتبه مشترک: چارلز کوک  (Charles Koch)

چارلز جی کوک کارآفرین و تاجر آمریکایی است که یکی از دو مالک، مدیرعامل اجرایی و هیئت مدیره کمپانی صنایع کوک است که نایب رئیس اجرایی شرکت، برادرش دیوید کوک است. دارایی کلی او 60 میلیارد دلار است.

۹.رتبه مشترک: دیوید کوک  (David Koch)

صنایع کوک به عنوان دومین شرکت خصوصی بزرگ دنیا به طور سالانه حدود 100 میلیارد دلار ازنوع خاصی از فنجان های کاغذی تا بیودیزل و کود و… بدست می آورد. دیوید کوک هم مانند برادرش چارلز کوک 60 میلیارد دلار دارایی دارد.

حتما بخوانید:   15 راز جذابیت زنان برای مردان!

۱۰.لری الیسون (Larry Ellison)

لارنس الیسون مدیرعامل شرکت و از بنیانگذاران کمپانی اوراکل است که این شرکت در حوزه ی نرم افزارهای پایگاه داده فعال است. دارایی کلی الیسون 58.5 میلیارد دلار است.

۱۱.مایکل روبنس بلومبرگ (Michael Rubens Bloomberg)

مایکل بلومبرگ سیاستمدار و ابر تاجر آمریکایی و همچنین مدیرعامل اجرایی موسس و مالک بلومبرگ ال. پی. از کمپانی های داده های مالی جهانی و رسانه ای است که به دلیل سیستم رایانه ای بلومبرگ ترمینال که به صورت گسترده از سوی سرمایه گذاران در دنیا استفاده می شود مشهور است. او به مدت سه دوره از سال 2002 به عنوان یک صد و هشتمین شهردار نیویورک فعالیت می کرد. دارایی او حدود 50 میلیارد دلار اعلام شده است.

۱۲.لری پیج (Larry Page)

لورنس لَری پیج و سرگئی برین، موتور جستجوی اینترنتی گوگل را تاسیس کردند. دارایی کلی او ۴۸.۸ میلیارد دلار اعلام شده است.

۱۳.سرگئی برین (Sergey Brin)

سرگئی برین، مدیر تکنولوژی شرکت گوگل و کارآفرین آمریکایی متولد روسیه است که همراه با لری پیج کمپانی گوگل را تاسیس کردند. او رتبه ی سیزدهمین ثروتمند جوان جهان را کسب کرده و دارایی او 47.5 میلیارد دلار است.

۱۴.جیم والتون (Jim Walton)

جیم والتون رئیس هیئت مدیره اروست بانک و جوانترین پسر بنیانگذار کمپانی وال مارت، یام والتون است. کل دارایی او 46.4 میلیارد دلار است.

۱۵.راب والتون (Rob Walton)

ساموئل رابسون والتون رئیس هیئت مدیره شرکت وال مارت و اولین فرزند هلن والتون و سام والتون بنیانگذار کمپانی وال مارت است. کمپانی وال مارت بزرگترین کمپانی خرده فروشی در دنیاست. دارایی کلی او 46.2 میلیارد دلار اعلام شد.

حتما بخوانید:   تا به حال به فکر شناخت خود بوده اید؟

۱۶.آلیس والتون (Alice Walton)

آلیس والتون، تاجر و از اعضای هیئت مدیره شرکت وال‌مارت آمریکایی است. او همچنین به عنوان ثروتمند ترین زنان تاریخ معرفی شده است. که کل دارایی او 46 میلیارد دلار اعلام شده است.

۱۷.ما هواتنگ (Ma Huateng)

ما هواتنگ سرمایه دار، کارآفرین و مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره کمپانی تنسنت مدیر هنگ کنگی چینی است، که کمپانی تنسنت را در سال 1998 تاسیس کرد. دارایی او 45.3 میلیارد دلار است.

۱۸.فرانکوییس بتانکور

فرانکوییس بتانکور دختر و وارث لیلیان بتانکور کارآفرین، سهامدار و مالک اصلی کمپانی لوازم آرایشی و بهداشتی اورئال است. دارایی او 42.2 میلیارد دلار اعلام شده است.

۱۹.موکش آمبانی ( Mukesh Ambani )

موکش امبانی سرمایه دار، کارآفرین، مدیرعامل و مالک بیشترین میزان سهام در کمپانی ریلاینس و بازرگان هندی است. دارایی کلی او 40 میلیارد دلار است.

۲۰.جک ما (Jack Ma)

جک ما صنعت گر، کارآفرین، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره گروه علی بابا که آن را در سال 1999 تاسیس کرد دارایی به ارزش 39 میلیارد دلار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

شیدا موسوی

کارشناس تولید محتوای وب سایت دقیقه(میلیونر خودساخته)

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب