موفقیت های شخصی

تا به حال به فکر شناخت خود بوده اید؟

تا به حال به این فکر کرده اید که خودشناسی چه تاثیر و مزایایی در زندگی تان دارد ؟

خودشناسی معقوله ای است که همواره برای انسان بسیار جذاب بوده است. معنی خودشناسی در حوزه های گوناگون متفاوت است.هدف ما از خودشناسی شناخت ساختار و ویژگی و صفات شخصیتی و درک و تحلیل بهتر آنها برای دستیابی به موفقیت می باشد.شما با شناخت کلید های خودشناسی و به کار بردن آنها می توانید در مسیر رسیدن به موفقیت قدم بردارید. شما با شناخت خود مهارت ها و استعداد ها نهفته تان را کشف خواهید کرد.

ما در سایت دقیقه شما را با انواع خودشناسی آشنا می کنیم :  

نوعی : به معنای شناخت حقایق نفسانی انسان است.

انسانی :  به معنای آگاهی است که در رابطه با همه ی انسانها داریم . فلسفه ای که خود اگاهی انسانی می توان از آن نام برد بر این اساس استوار است که همه ی انسانها یک واحد حقیقی به شمار می آیند و همه ی آنها دارای یک وجدان انسانی هستند که در همه آنها مشترک است. اگر انسانها به خود اگاهی و خود شناسی فردی دست پیدا کنند ، درد آنها درد انسان و ارزوهایشان انسانی می شود.

عارفانه : نوعی علم حضوری به شمار می رود که پس از خودسازی حاصل می شود و زمانی که انسان از خودش فانی شود به خوداگاهی واقعی می رسد ، و این نوع خود آگاهی نوعی رابطه با حق می باشد.

جنسیتی : به معنای شناختن استعداد ها و سرمایه های خاص فردی می باشد.

روان شناختی : به معنای شناختن روح و روان و حالات و نیروهای درونی ، همچنین احساسات فردی است.

فطری : خودشناسی فطری به معنای علمی است که انسان قبل از ریاضت ها و خودسازی ها کسب می کند. زیرا انسان به ذات خودش آگاه می باشد . به صورتی می توان گفت که جوهر ذات هر انسانی آگاهی می باشد.

حتما بخوانید:   چطور در اولین برخورد ذهنیت خوبی در مخاطب ایجاد کنیم؟

اخلاقی :  به معنای شناختن خویش از لحاظ  استعدادها و صفات  اخلاقی می باشد.

فیزیولوژی :  به معنای شناختن اندام های بدنمان و آگاهی از وظیفه هرکدام است.

دلت می خواهد خودت را بشناسی و از استعداد ها و توانایی هایت در جهت موفقیت بهره ببری؟
آیا تا به حال به اگاهی از ذات درون خود فکر کرده ای؟

را های خود شناسی را با ما دنبال کن…
رویا هایت را دنبال کن…
به مشکلات زندگی ات اجازه نده که تورا به عقب برگردانند و از رویا هایت دور کنند . به رویا هایت فکر کن و در راستای عملی کردن آنها تلاش کن. شکست خوردی؟ …باز هم از نو تلاش کن..مسیر را اشتباه رفتی؟..هزاران مسیر دیگر را امتحان کن.
اما هرگز از تلاش دست بر ندار و نا امید نشو.بی شک مسیر رسیدن به رویا ها و آرزو ها مملو از سنگلاخ است.همه ی سنگلاخ ها را سکوی پرتاپی در نظر بگیر که تو را به موفقیت می رسانند .

همیشه به خود افتخار کن…
تو بهترین و نزدیک ترین دوست خودت هستی ، خودت را با همه ی اشتباهاتت بپذیر و برای خودت ارزش قائل شو.این به معنای تکبر و یا فخر فروشی نیست. خودت را دربست در دست بگیر و به خودت افتخار کن تا در زندگی انگیزه بیشتری پیدا کنی.خودت را دوست بدار و به خودت احترام بگذار.به خودت فرصت بده ، خودت را تشویق کن .تنها کسی که می تواند داستان زندگی تو را بنویسد تو هستی.

تنها عامل تغییر و تحول تو هستی…
درست است ،تنها کسی که می تواند زندگی ات را تغییر دهد خود تو هستی. همیشه به دنبال تغییر و تحول مثبت باش .بر زندگی دیگران تاثیر مثبت بگذار تا انعکاس آن در زندگی تو ایجاد شود.سعی کن کاری انجام دهی که دیگران هم خوشحال شوند ، این عمل بر روی زندگی خودت تاثیر دارد.

حتما بخوانید:   چگونه 90 درصد کارهای خود را تا قبل از ظهر انجام دهیم؟

همیشه سرحال باش و شکرگذار…
شاد بودن درون ذات هر انسانی است واین تنها نگرش و دید هر انسانی است که اهمیت بسیار دارد و باعث متحول شدن دنیا می شود. هر آنچه که فکر کنی همان هم رخ می دهد .همیشه خدا را به خاطر تمام نعمت هایش شکرگذار باش .

قدر زمان را بدان…
زمان خودت را به بطالت سپری نکن. قدر زمانی که به صورت رایگان در اختیارت قرار گرفته است را بدان .نمی توان آن را ذخیره یا نگه داشت ، و یا آن را صاحب شد، فقط می توان از آن استفاده کرد. انگیزه خودت را پیدا کن و با کمدیریت و برنامه ریزی آن را دنبال کن.زمان برای تو صبر نمی کند. حسابی است که هر روز صبح پر می شود و در صورت استفاده و یا عدم استفاده تو شب چیزی از آن باقی نمی ماند .

عشق را بی قید و شرط حس کن…
عشقی بی قید و شرط را در برابراعضای خانواده ، دوستان ، همسر و فرزندان  داشته باش. زندگی که در آن عشق بی قید و شرط  باشد  فرد را شادتر و دلخوشی های زندگی اش را بیشتر می کند. این عشق، انرژی بسیار  قدرتمندی به تو می دهد که   در شرایط سخت و دشوار به دادت  می رسد و همچنین روحیه ات را بالا می برد.
عشق بسیار زیبا و غیر قابل تصور است که ابتدا از خودت آغاز میشود.اگر خودت را دوست نداشته باشی نمی توانی شخص دیگری را دوست داشته باشی.

 ببخش…
بی شک تو هم در زندگی از دست کسانی رنجیده ای و یا لطمه خورده و یا اعتماد خودت را نسبت به او از دست داده ای . درست است که  درد و رنج  آن امری طبیعی است ولی هرگز نباید این مورد، بیش از حد طولانی شود. رنجش باعث می شود که زیبایی های زندگی را حس نکنی. با بخشش زندانی را آزاد می کنی که این زندانی خودت هستی.

حتما بخوانید:   بیزینس پلن چیست؟

 در طول زندگی ات مسئول باش…
هر انسانی در زندگی حق اشتباه و خطا دارد ولی مواردی را انتخاب کن که درصد خطاهای آن ناچیز است. کنترل و فرمان زندگی خودت را در دست بگیر زیرا اگر تو این کار را نکنی ،دیگران به جای تو این کار را  انجام خواهند داد. پس در رویارویی با موانع و اشتباهات و تصمیمات پیش رو مسئولیت پذیر باش و از آنها را رد کن.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پرستو صفری

کارشناس محتوای وب سایت دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب