BusinessDigital Marketingفروش و بازاریابیموفقیت های شخصی

چگونه در شرایط سخت بهترین تصمیمات را بگیریم؟

در این مقاله درمورد راه‌ها و روش‌های تصمیم‌گیری درست در شرایط سخت می پردازیم

فرض کنید که شما مدیر یک کارخانه هستید و از طرف واحد سفارشات به شما خبر می رسد که سفارش های زیادی برایتان ثبت شده است. در اصل شما باید این خبر را جشن بگیرید اما زمانی که به ظرفیت خط تولید خود نگاه می کنید می‌بینید که کارخانه با ظرفیت بسیار بالایی مشغول کار است و در این شرایط توانایی پاسخگویی و تصمیم گیری برای تمام سفارشات را ندارید در این زمان شما باید یک تصمیم سخت بگیرید آن هم در یک شرایط زمانی کوتاه شما باید تصمیم بگیرید که چه سفارشاتی را قبول کنید و چه سفارشاتی را قبول نکنید و از طرفی دیگر تصمیم شما بر سهامداران، کارگران و حتی مشتریان تاثیر می گذارد.

حالا خود را در موقعیتی دیگر بگذارید فرض کنید که شرکتی که در آن کار میکنید-شهر الف- اوضاع خوبی ندارد و می خواهد از نیروهایش بکاهد و در هر صورتی ادامه ی همکاریتان با شرکت درآمدی برایتان نخواهد داشت اما در عوض  در شهر ب شرایط کار بهتر است  هر چند تا به آنجا نروید نمی‌دانید اوضاع شهر ب چگونه است از طرفی دیگر زمان وسط سال تحصیلی است و فرزندانتان مشغول تحصیل هستند و رفتن به آنجا به پروسه‌ی تحصیل  فرزندانتان لطمه می زند. این هم یکی دیگر از مثال‌های تصمیم گیری در شرایط سخت است. اگر شما به شهری دیگر مهاجرت کنید شرایط کاری بهتری ممکن است پیش رویتان ظاهر شود اما در عین حال ممکن است که به آینده‌ی تحصیلی فرزندانتان لطمه وارد کنید.

تصمیم گیری در شرایط سخت
در دنیای کسب و کار هر رهبری تصمیم گیری در شرایط سخت را به مراتب تجربه می کند نخستین قدم در این شرایط این است که علت سختی را درک کنید به اعتقاد گیورک ُ، محقق، تصمیم گیری دو عامل اساسی وجود دارد که تصمیم گیری در شرایط سخت را سخت می کند.
۱ـ عدم قطعیت : بسیاری از رهبران و مدیران در شرایط سخت  زمانی برای تصمیم گیری ندارند.
۲-پیچیدگی : حقیقت این است که بهترین تصمیم ها هم به عده ای صدمه می زند و حتی در بعضی مواقع ضد ارزش های شخص تصمیم گیرنده است.

هرگاه شما در یک تصمیم گیری به این دو عامل رسیدید بدانید که به شرایط سخت در تصمیم گیری رسیده‌اید و در ادامه به شما میگوییم که در این شراط چه کارهایی نیاز است انجام دهید.

حتما بخوانید:   بلاک چین چیست؟

۱-اجتناب‌‌

اغلب ما فکر می‌کنیم که مشکلاتی که به تصمیمات سخت نیاز دارند بسیار فوری پیش آمده‌اند و هیچگونه پیش‌بینی برایشان نشده است از بین بردن عدم قطعیت عدم قطعیت به شرایطی گویند که در چند راهی قرار گرفته ایم و اطلاعات کافی نداریم و معمولا واکنش ما در این شرایط است که ما را به دردسر می اندازد اما در اصل این ما هستیم که آن‌ها را  در زمان ریشه دواندن بیماری به آن ندیده‌ایم حالا که تمام وجودمان را گرفته است فکر می‌کنیم که ناگهانی پیش آمده است برای مثال در مثال اول امکان این هست که کارخانه خیلی وقت است که ظرفیت تولیدش پر شده است و حتی بعضی مواقع ایجاد کندی کرده است ممکن است شما این کندی را کاملا عادی دانسته و حالا مشکل را ناگهانی تصور کنید.

۲- کوته نگری
وقتی مشکلی پیش می آید بدن ما به آن به طور طبیعی به آن عکس‌العمل نشان می‌دهیم این واکنش طبیعی در بسیاری از مواقع باعث می شود که ما بر روی تهدیدات اصلی و فوری توجه کنیم معمولا در این زمان راه حل پیشرویمان را سیاه و سفید می‌بینیم و قادر نیستیم که واقعیت ها را آنطور که باید و شاید است ببینیم و در نتیجه از تفکر استراتژیکی دور می‌مانیم اگر ما بر روی حل مشکلات کوتاه مدتمان تمرکز کنیم باعث می شود که از عواقب و جوانب بلند مدت آن آگاهی پیدا نکنیم موفقیت در تصمیم‌گیری شرایط سخت نیازمند این است که از این کوتاه‌نگری دوری کنیم.

۳-ساده سازی مشکلات
دید سیاه و سفید علاوه بر کوته نگری باعث می شود که مشکلات را برای خودمان بسیار ساده کنیم و همه چیز را برای خودمان به دو قست تبدیل کنیم تصمیم گیری در شرایط سخت مستلزم این است که از دید سیاه و سفید دوری کنیم و رنگ‌ها و جوانب دیگر را ببینیم.

۴-پنهان کاری

بعضی مواقع در مواجه با مشکلات فکر می‌کنیم که تا قبل از این که مشکلمان را حل نکرده ایم آن را برای کسی بازگو نکنیم اما در عین حال این خطر جدی وجود ندارد که زمانی که مشکل را برای آن ها بازگو می‌کنیم که دیگر خیلی دیر شده است.
برای این در هنگام تصمیم گیری در دام این مشکلات نیفتیم بهتر است که ضربتی تصمیم نگیریم و مرحله به مرحله در پروسه‌ی تصمیم‌گیریمان پیش رویم.

حتما بخوانید:   چرا یک استارتاپ ایرانی با وجود داشتن پتانسیل بالا شکست می‌خورد؟

۵ -داستان های مختلف را پیش بینی کنیم
اول از همه همه‌ی ریسک‌ها و هزینه هایی که برایمان به ارمغان می آورد را دسته بندی کنید و همه ی داستان های احتمالی را پیش بینی کنید مثلا در مثال دوم اگر تصمیم گرفتید که به شهر ب بروید تمام احتمالات ممکن را حدس بزنید و فهرستی از هزینه ها و شرایط را برای خودتان لیست کنید.

۶ -روی یک گزینه قفل نکنید
یکی از مهم ترین اصول تصمیم‌گیری این است که تفکر یا این و آن را بریزید دور و از خود بپرسید آیا نمی شود که هر دویش را باهم داشت؟ یا چه گزینه های احتمالی دیگری وجود دارد؟ برای مثال آیا می‌توانید که تا زمانی که از کار خود در آن شهر مطمئن نشده‌اید به آن شهر نروید؟

۷-دیدگاه ها و نظرات دیگر هم بشنوبد

تنها روی یک مشکل کلیک نکنید و در عوض با کسی که مورد قبول و اعتماد شما در آن زمینه‌ی بخصوص است در میان بگذارید و احتمالا اگر با افراد دیگر هم مشورت کنید گزینه های دیگری هم پیدا می کنید.

۸-گزینه هارا امتحان کنید
راهی کم خطر و کوچک بیابید که آن را بتوانید امتحان کنید برای مثال اگر شما مدیر کارخانه مثال بالا بودید می توانستید به چند مشتری زنگ بزنید و از آن‌ها بپرسید واکنش‌شان به تاخیر چه خواهد بود ؟

۹-قدمی رو به جلو بردارید
عملکرد خوب در هنگام تصمیم گیری در  شرایط سخت مستلزم این است که تصمیمات پیچیده را بشکافید و هر بار مشخص کنید که قدم بعدیتان چیست و آن را انجام دهید برای مثال اگر رفتن به شهر دیگر قدم بعدی نیست قدم بعدی میتواند فرستادن رزومه ی کاری به چند شرکت شهر ب باشد.

حذف کردن پیچیدگی
وقتی که خود را در شرایط سخت دیدید و دیدید که ممکن است تصمیم شما به گروهی آسیب بزند مواظب برخی از اشتباهات باشید.

۱-ضرر وارد شده را بی اهمیت جلوه ندهید
اکثر اوقات که با یک انتخاب دو گزینه ای روبه رو می شویم و یک گزینه را به گزینه دیگر ارجحیت می‌دهیم و انتخاب می‌‌کنیم این انتخاب ممکن است به ما احساس خوبی دهد اما به افراد دیگر لطمه وارد می کند.

حتما بخوانید:   شبکه های اجتماعی بهترین ابزار برای رشد کسب و کارها - قسمت اول

۲-برچسب نامناسب نزنید
برای ما یکی از راحت‌ترین کارها این است که افراد را به دو دسته ی خوب و بد تقسیم کنیم برای مثال سفارش گروهی از مشتریان را رد کنیم و بگوییم که آن ها جز مشتریان به درد نخور ما هستند این کار ممکن است که ما را در تصمیم گیری تسکین دهد اما تاثیر بسیار بدی روی برند و اسم شما دارد و در عوض شما باید افرادی را که با تصمیم شما متضرر می شوند را شناسایی و از آن‌ها عذر خواهی کنید.

در بعضی از موارد شما با تصمیم‌گیریتان بعضی را متضرر کرده‌اید یا ارزش‌های خودتان را خورد کرده‌اید از این روش‌ها برای تسکین خود استفاده کنید.

۳- شفاف سازی نیت
در هنگام تصمیم‌گیری تا جایی که می‌توانید نیت خود را برای گروه متضرر شفاف کنید برایشان توضیح دهید که در شرایط بسیار بدی گرفتار شده‌اید و هر تصمیمی که بگیرید خواه نا خواه به عده‌ای ضرر می رساند و تاکید کنید که هدفتان ضرر رسیدن به هیچکسی نیست و چاره‌ای جز انتخاب کردن نداشتید.

۴ کنترل یا جبران ضرر
به دنبال راهی باشید که ضرر را جبران یا برای گروه متضرر  آن را کنترل کنید این کار باعث می شود شما را به عنوان یک مدیر منصف بشناسند.

۵-بزرگترین ضرر ممکن را کاهش دهید
یکی از عاداتی که انسان دارد این است ضررهای بزگ را در ذهن خود مجسم کند و آنگاه در غم آن غرق شوند می‌توانید بدترین حالت ضرر را تصور کنید و به گروه متضرر قول دهید که نگذارید به آن حد برسد.

۶ قدرشناسی کنید

قدر اشخاصی که شما را درک می‌کنند و می‌دانند در چه نوع سختی گرفتار شده‌اید را بدانید از خودگذشتگی‌شان را فراموش نکنید و تمام سعی خود را بکنید تا آن ها بفهمند که شما انسانی قدر شناس هستید.

تصمیم گیری در شرایط سخت یکی از عواملی است که در تمام طول زندگیمان و در تمام شاخه های زندگیمان وجود دارد اگر به طور کل متوجه عدم قطعیت و پیچیدگی شده باشید این توانایی را بدست آورده‌اید که بتوانید تصمیمات بهتری در شرایط سخت بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پارسا صادقی

کارشناس تولید محتوا‌ی وب‌سایت دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
SUBSCRIBE
Subscribe Now
Join our newsletter and get 30% off your next purchase
Get 30% OFF
sdfgkuhldfuk
Custom text
کتاب قدرت لحظه ها
کتاب قدرت لحظه ها
ارزش کتاب 39 دلار و شما رایگان دانلود کنید
دانلود رایگان کتاب برای کسانی که علاقه مند به توسعه کسب و کار و زدنگی خود هستند
Email
ارسال کتاب به ایمیل شما
Custom text
دانلود رایگان کتاب قدرت لحظه ها
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
دانلود
پرفروش ترن کتاب آمازون
پرفروش ترین کتاب آمازون
کتاب قدرت لحظه ها را همین حالا رایگان دانلود کنید
چرا بعضی از تجربه ها تاثیرات فوق العاده ای دارند؟
ارسال رایگان کتاب