صفحه نخست کسب و کار شروع کسب و کار ۹ اقدامی که جستجوگران شغل کارآمد در جستجویشان انجام نمی دهند

۹ اقدامی که جستجوگران شغل کارآمد در جستجویشان انجام نمی دهند

9 اقدامی که جستجوگران شغل کارآمد در جستجویشان انجام نمی دهند
9 اقدامی که جستجوگران شغل کارآمد در جستجویشان انجام نمی دهندReviewed by دقیقه on Oct 16Rating: 5.0

آیا می خواهید که جستجویتان برای پیدا کردن شغل به شکل موثرتری پیش برود؟ اگر اینطور است، ضرری ندارد که ببینید دیگران برای بالا بردن کارایی شان از چه چیزهایی امتناع می ورزند. در این مقاله به ۹ اقدامی که  جستجوگران شغل کارآمد در جستجویشان انجام نمی دهند می پردازیم . آنها را با دقت مطالعه کنید. بعد از خواندن آنها، می دانید که باید از چه عادت هایی خودداری کنید یا چه عادت هایی را باید هنگام جستجوی شغل هوشمندانه تر ترک کنید.

۱- جستجوکنندگان شغل کارآمد تاثیر نگرش های خود را نادیده نمی گیرند

جستجوکنندگان شغل کارآمد بدون انعکاس نگرش روزانه پیش نمی روند. چرا؟ زیرا آنها از اهمیت نگرش هایشان در فرآیندهای جستجوی شغل آگاهند. Harry Urschel نویسنده و مربی جستجوی کار می گوید "نگرش مثبت داشتن، یکی از مهمترین و سختترین چیزهایی است که می توانید در یک جستجوی موفق شغلی انجام دهید. این آیتم بر دیگر جوانب جستجویتان اثر می گذارد و تاثیر چشم گیری در نحوه شناخت شما توسط کارمندان پر پتانسیل دارد."

پس بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یک قدم به عقب بردارید  ونگرشتان را منعکس کنید. آیا نگرشتان مثبت است یا منفی؟ آیا اجازه می دهید که خستگی و رخوت با جستجویتان همراه شود و شما را زیر بکشد؟ لطفا آگاه باشید که تصمیم شما در نحوه مدیریت جستجوی شغل تاثیر می گذارد. و اگر می خواهید با هوشیاری این فرآیند را پشت سر بگذارید، باید نگرشی مثبت داشته باشید. چند روش برای داشتن نگرشی مثبت در چالش جستجو برای شغل عبارتند از: امیدوار باشید، بعد از رد شدن در کاری همچنان به حرکت به سوی جلو ادامه دهید و از طریق فعالیت به ساخت مهارت ها بپردازید.

۲- جستجوکنندگان شغل کارآمد سلامت خود را برای ساعات طولانی جستجوی شغل به خطر نمی اندازند.

این جستجوکنندگان می دانند که اگر بخواهند به شکلی موثر به جستجوی شغل بپردازند، باید مراقب خودشان باشند. بدون اهمیت دادن به خودتان، به جایی می رسید که دیگر کشش ندارید. در زیر به چند روش برای حفظ سلامتی اشاره شده است:

 • تغذیه بدنتان
 • رفع تشنگی
 • خواب کافی در شب ها
 • از لحاظ فیزیکی فعال بودن
 • استراحت دادن به خودتان در هر زمانی که لازم است
 • خود را مشغول به یک سرگرمی کردن

پیدا کردن سریع یک شغل الزامی است، اما باید همچنان مراقب خودتان باشید.

۳- جستجوکنندگان شغل کارآمد بر روی ساعات تمام وقت تمرکز نمی کنند

ممکن است این گفته را شنیده باشید: "جستجو برای شغل، خود یک شغل تمام وقت است." درست است؟ جستجوکنندگان شغل کارآمد می دانند که این یک توصیه قابل اطمینان و قوی نیست. آنها ساعات زیادی از هفته را صرف تمرکز بر روی جلسه نمی کنند. آنها می دانند که یک جستجوی شغل تمام وقت بر روی میزان کارایی و سلامتشان تاثیر منفی می گذارد. این کار (جستجوی تمام وقت) چیزی جز خستگی، فرسودگی و ناکارآمدی برایتان ندارد. وقتی که در جستجو برای شغل محدودیتی برای خود ایجاد نمی کنید، سلامتی تان تحلیل می رود. اگر اجازه دهید این کار تمام وقت روز شما را می گیرد. این اقدام برای سلامتی کسی که کار ندارد و از قبل با بیکاری دست و پنجه نرم کرده است، خوب نیست. در عوض باید به جای جستجوی تمام وقت، تلاش تمام وقت داشته باشید. زمانی را در صبح یا بعد از ظهر برای جستجوی کار اختصاص دهید و در این زمان همه تلاش خود را بکنید. همچنین در زمانی که باید جستجو را متوقف کنید، این کار را بکنید. Hallie Crawford، مربی جستجوی کار می گوید:

"قائل شدن مرز زمانی می تواند راه دیگری برای حفظ تعادل در طول زمان جستجو برای کار باشد."

۴– جستجوکنندگان شغل کارآمد از اهمیت استراحت کردن غافل نمی شوند

شما ممکن است که دادن استراحت به خودتان را یک فعالیت معکوس بدانید. اما، جستجوکنندگان شغل کارآمد می دانند که اینطور نیست. استراحت کردن در حین جستجو برای شغل، وقتی که به آن نیاز دارید اصلا کار بدی نیست. مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری، در هر ساعت ۵ دقیقه استراحت را پیشنهاد می کنند. 

می توانید برای استراحت دادن به خودتان چند اقدام ساده انجام دهید: مطالب انگیزه دهنده بخوانید، راه بروید یا دراز بکشید، به موضوعات خوب روز فکر کنید، یا برای مدتی کوتاه از خانه بیرون بروید. استراحت کردن راه خوبی برای جلوگیری از فرسودگی، استرس و غرق شدن در جستجوی شغلی است. اما باید حواستان باشد که وقت استراحت را به تعویق نیفتد.

۵- جستجوکنندگان شغل کارآمد کورکورانه درخواست و مصاحبه نمی کنند

جستجوکنندگان شغل کارآمد کورکورانه درخواست و مصاحبه شغلی انجام نمی دهند. آنها تفکراتی این چنینی ندارند: "من تا جایی که امکان دارد درخواست می دهم (و مصاحبه انجام می دهم) تا شانس خود برای پیدا کردن شغل را افزایش دهم." آنها می دانند که باید در جستجوی شغل واقع بین باشند. آنها همچنین می دانند که ارزش زمان بسیار بیشتر از آن است که برای ارسال حجم زیادی از درخواست های کاری تلف شود. به جای درخواست و مصاحبه های شغلی کورکورانه، باید هدف و اراده را وارد جستجویتان کنید. جستجوی شغلی را هدف قرار دهید. مطابق با Eli Amdur از گروه مشاوره ای و مدیریتی Amdur، یک جستجوی شغلی هدفمند شامل آیتم های زیر است:

 • شناخت بیزینس یا حرفه ای که به آن علاقه دارید.
 • جستجو برای شرکت های راهنما با توجه به فرهنگ، هدایت، محصولات و موقعیت های بازار
 • آگاهی از اینکه آیا می توانید در درون شرکت رشد کنید.
 • آگاهی از موضوعات منطقی از قبیل ساعات کاری، رفت و آمد و مالیات های اضافی.
 • درجه بندی میزان شادی بالقوه خود در شرکت مورد نظر

باید مفاد درخواست خود را مطابق با آنچه که در طی جستجو یاد گرفته اید، آماده کنید. همچنین باید قبل از مصاحبه همه آنچه را که لازم است، بدانید.

۶- جستجوکنندگان شغل کارآمد یک نوع رزومه و واژگان پوششی برای همه رزومه ها ارائه نمی کنند (برای هر درخواستی رزومه متناسب با همان درخواست را ارائه می کنند)

این آیتم مربوط به آیتم شماره ۴ است، اما من باید اینجا بر آن آیتم تاکید کنم. جستجوکنندگان شغل کارآمد می دانند که در جستجویشان برای شغل، کیفیت اهمیت زیادی دارد. آنها از یک نوع رزومه برای همه درخواست های شغلی استفاده نمی کنند، زیرا می دانند که باید مستقیما درباره الزامات شغلی که اکنون می خواهند برایش رزومه ارسال کنند، صحبت کنند. اگر مفاد رزومه تان متناسب با شغلی که می خواهید برایش درخواست دهید نباشد، نمی توانید توانایی های خود برای انجام آن کار را نشان دهید. در عوض، رویکرد جستجوی شغل مورد نظر را درنظر بگیرید و رزومه و واژگان درون آن را مطابق با شغل مورد درخواست آماده کنید.

۷- جستجوکنندگان شغل کارآمد هنگامی که پذیرفته نمی شوند، از تلاش دست نمی کشند

هرچه جستجویتان برای بدست آوردن شغل بیشتر باشد، پاسخ های منفی بیشتری نیز می شنوید. و گرچه دیگران به شما می گویند که آنها را شخصی در نظر نگیر، من این را نمی گویم. چرا؟ چون من آنها را در جستجویم شخصی درنظر گرفتم. هنگامی که نهایت تلاش خود را می کنید، چیزی وجود ندارد که نتوانید انجام دهید. اما، نباید اجازه دهید عدم پذیرش های شغلی شما را از تلاش کردن بازدارند. کارفرمایان شما را رد می کنند، و این عدم پذیرش شما را ناراحت می کند. اما، از آنها رد شوید و راهتان را به سوی جلو ادامه دهید. و هنگامی که می خواهید به جلو پیش بروید، این گفته Liz Ryan، بنیانگذار کارگاه انسانی CEO را به یاد داشته باشید:

"نمی توانید وقت خود را با نگرانی درباره اینکه آیا توسط دیگران پذیرفته می شوید یا نه، هدر دهید. شما در هر مصاحبه و در هر تماس استخدامی چیز جدیدی آموخته اید. این فوق العاده است. غیر از اینها چه چیزهایی                      آموخته اید؟"

۸- جستجوکنندگان شغل کارآمد از رشد ذهنی غافل نمی شوند

جستجوکنندگان شغل کارآمد یادگیری را متوقف نمی کنند. آنها از زمان هایی که مشغول به جستجوی شغل نیستند برای غنی ساختن ذهنشان استفاده می کنند. آنها می دانند که این کار یک سرمایه گذاری باارزش است و به روش های مختلف به یادگیری می پردازند: خواندن کتاب، مجلات و وبلاگ های باارزش، گوش دادن به فایل های صوتی و پادکست ها، کارهای داوطلبانه یا آزاد، ثبتنام در یک یا چند کلاس.

و حین جستجوی شغل به یادگیری مهارت ها نیز می پردازند. آنها می دانند که این مهارت ها مفید، حرفه ای و شخصی هستند. بنابراین: شما چقدر به غنی ساختن ذهنتان می پردازید؟ علاقمند به یادگیری چه مهارت هایی هستید؟ چقدر به یادگیری می پردازید؟ وقتی که ساعات اضافی جستجو برای پیدا کردن شغل را حذف بکنید، وقت کافی برای یادگیری مهارت های جدید خواهید داشت. آن وقت زمان کافی برای پرداختن به پروژه مورد علاقه، یادگیری و به کار گیری آنچه که آموخته اید، خواهید داشت.

۹-  جستجوکنندگان شغل کارآمد ارزیابی مجدد منظم استراتژی های خود را فراموش نمی کنند

جستجوکنندگان شغل کارآمد بدون ارزیابی منظم استراتژی هایشان، به جستجو نمی پردازند. آنها می دانند که وقتی در بیرون کاری انجام نمی دهند، باید خود را ارتقاء دهند. آنها صادقانه استراتژی های خود را ارزیابی می کنند تا ببینند که آیا به نتیجه می رسند یا نه. ارزیابی مجدد رویکرد جستجوی شغل شامل: مرور اهداف، رزومه و فعالیت ها می شود و یک استراتژی جستجوی شغل موثر دربردارنده چیزهای زیادی است که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

 • تعریف هدف کاری به طور مشخص
 • هدف قرار دادن رویکرد جستجوی شغل
 • متناسب بودن رزومه و واژگان پوششی با درخواست شغلی
 • تلاش تمام وقت در مقابل ساعات تمام وقت برای جستجو

نتیجه

جستجو برای یک شغل زمان و انرژی زیادی صرف می کند، بنابراین جستجوی موثر برای پیدا کردن شغل یک ضرورت است. خوشبختانه، شما اکنون درک بهتری از اینکه هنگام جستجو شغل باید از چه چیزی اجتناب کنید، دارید. و این موضوع باعث آسیب به ارزیابی مجدد جستجو نمی شود و تنها باعث می شود که هر جا لازم بود آن را اصلاح کنید.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In شروع کسب و کار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …