صفحه نخست اقتصاد و ثروت ۵ ایده ساده برای پس انداز پول از همین حالا

۵ ایده ساده برای پس انداز پول از همین حالا

5 ایده ساده برای پس انداز پول از همین حالا
5 ایده ساده برای پس انداز پول از همین حالاReviewed by دقیقه on Oct 15Rating: 5.0

گرچه هنگام خرج کردن بودجه مان محدود به نظر می رسد، اما همین بودجه یکی از بهترین روش ها برای تحت کنترل قرار دادن وضعیت مالی محسوب می شود. می توانید امنتر زندگی کنید و از زندگی در خارج از محدوده توانایی هایتان اجتناب کنید و خطر اضطرار مالی را به حداقل برسانید. اما، آگاهی از اهمیت در تعادل بودجه ای قرار داشتن کافی نیست؛ محروم کردن خود و خانوداه تان، جمع کردن دائمی پول و پیگیری هر هزینه ای تا ریال آخر، نهایتا شما را خسته می کند. این پدیده، که سوخت بودجه نام دارد کافی است تا شما را از مسیر درست خارج کند، اما خوشبختانه چند روش ساده وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا سوخت بودجه برایتان اتفاق نیفتد.

۱- سیستم خود را بروز رسانی کنید

شاید سیستمی که به استفاده از آن عادت کرده اید در گذشته عملکرد خوبی برایتان داشته، اما اکنون وقت و انرژی زیادی از شما می گیرد. من چنین تجربه ای داشته ام، پس می دانم یک سیستم قدیمی چقدر ممکن است باعث تسلیم شدن شما شود. اما، این سیستم نباید باعث بیزاری شما از بودجه بندی شود؛ این تنها یک علامت است که نشان می دهد باید به فکر یک راه حل بهتر باشید. برای مثال، من دو سال سیستم قرار دادن پول در پاکت را دنبال می کردم. گرچه نتایجی به همراه داشت، نهایتا از پر کردن هفتگی پاکت ها از پول خسته شدم. علاوه بر این همیشه موقعی که می خواستم برای خرید خوار و بار به بیرون بروم پاکت پولم را در خانه جا می گذاشتم، بنابراین در نهایت کارت اعتباری ام را شارژ کردم. تلاش کردم تا از طریق انتقال پول به حساب بانکی، مشکلاتم را حل کنم. فقط تا آمدم بفهمم که نیازی نیست هر تراکنش کارت اعتباری را کنترل کنم، پول زیادی خرج کرده بودم. اکنون می دانم که باید از یک کارت اعتباری از پیش پرداخت شده استفاده کنم که بتوانم ماهیانه برای امور ضروری مانند بنزین، خرید خوار و بار، تفریح و هر هزینه دیگری که ممکن است پیش بیاید، در آن پول بریزم و مابقی پولم را در بانک حفظ کنم. هزینه های ما موکداً از حساب جاری بانکی مان پرداخت می شود و از آنجا که قبوض به طور اتوماتیک پرداخت می شوند، حفظ برنامه بودجه برایمان آسانتر شده است.

۲- بدنبال تخفیف باشید

طبق گفته های Janice Lieberman، نویسنده کتاب های "ترفندهای تجارت: یک راهنمای صریح برای مصرف کننده" و "چطور برای همسر خرید کنیم"، در وضعیت مالی جاری، شرکت ها مایلند تخفیفاتی به مشتریانشان ارائه کنند. اما، آنها خودشان اینکار را انجام نمی دهند، پس شما باید تقاضای تخفیف کنید. به دنبال هزینه های افراطی نباشید، به قیمت های مناسبتر فکر کنید و در جستجویشان باشید. اگر فروشندگان منکر تخفیف شدند، سراغ مدیر را بگیرید و موقعیت خود را برای او شرح دهید. اغلب اوقات، در نهایت تخفیف دلخواهتان را می گیرید.

۳- صبور باشید

برای ماه آینده،  به خود قول دهید که هنگام خرید چیزهای عمده، قبل از ۲۴ ساعت صبر اولیه هیچ خریدی انجام نمی دهید. وقتی چیزی را که می خواستید پیدا کردید، به فروشنده بگویید تا ۱ روز آن را برایتان نگه دارد. اگر روز بعد آمدید و باز هم همان چیز را خواستید، سپس می توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. این قانون برای هر جنسی کارساز است و یک ذخیره کننده پول باارزش محسوب می شود.

۴- از دوستانتان انگیزه بگیرید

این یک تم رایج در میان بودجه گذاران برای تمرین پس انداز گروهی است. وقتی اهداف پس انداز خود را و قصدتان از آن اهداف را بیان کردید، (مثلا انتقال خانه، ازدواج، یا حتی وقف به یک خیریه)، قادر خواهید بود که در زمان کمتری مقدار بیشتری پس انداز کنید، زیرا خانواده و دوستان شما را حمایت خواهند کرد. می توانید از رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن اهداف مالی با افرادی که به آنها اهمیت می دهید، استفاده کنید.

۵- همیشه قیمت ها را چک کنید

خرید خودجوش یک اشتباه بسیار رایج است، زیرا اغلب مشخص است که شما کمترین قیمت احتمالی را دریافت نمی کنید. به جای خرید با عجله، اول کمی در اینترنت تحقیق کنید. می توانید در سایت ها قیمت ها را مقایسه کنید. برای خریدهای بزرگتر مانند ماشین که نیاز به تفکر بیشتر دارند، از سایتی مانند Car Buyer Edge استفاده کنید که کاربران را از همه تخفیف ها باخبر می کند.

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In اقتصاد و ثروت

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …