صفحه نخست رشد فردی صبح ها با این ۱۰ عادت ورزش را شروع کنید

صبح ها با این ۱۰ عادت ورزش را شروع کنید

صبح ها با این 10 عادت ورزش را شروع کنید
صبح ها با این 10 عادت ورزش را شروع کنیدReviewed by دقیقه on Oct 9Rating: 5.0

Benjamin Franklin می گوید: "زود خوابیدن و زود از خواب بیدار شدن، انسان را سالم، قوی و خردمند می کند." چرا او ۲۰۰ سال پیش این حرف را زد؟ زیرا او از تجاربی که خودش بدست آورده بود و از طریق آنچه که در مردم دیده بود می دانست که کسانی که زود از خواب بر می خیزند، سالمتر و موفقتر هستند.

۱- قبل از هر چیز باید به خاطر داشته باشید که چرا می خواهید زود از خواب بلند شده  و ورزش کنید.
همه چیز از همین جا شروع می شود. اگر هدفی برای خودتان تعیین نکنید و دلیلتان به منظور تحقق یک هدف سلامتی و تناسب اندام باشد، قطعا زود از خواب بیدار نمی شود. زود بیدار شدن سخت است. اگر آسان بود همه زود بیدار می شدند، درست است؟ هدفتان برای سلامتی و تناسب اندام باید آنقدر قوی باشد و "چرای" پنهان شده در پشت آن باید به قدری قدرتمند باشد که هیچ چیز نتواند مانع شما در رسیدن به هدفتان شود.

۲- زود به رختخواب بروید
من دوستان زیادی دارم که با بی خوابی دست و پنجه نرم می کنند، اما آنچه که حقیقت دارد این است که آنها افکار زیادی در ذهنشان دارند. ما همه قبلا در این نقطه قرار داشته ایم. به عنوان شخصی که زود از خواب بیدار می شود، هرگز مشکلی با خوابیدن ندارم. تنها مشکل من خیلی زود خوابیدن  وخیلی زود بیدار شدن است. برای آنکه مطمئن شوید ورزشتان را انجام می دهید، شب ها زود به رختخواب بروید.

۳- متعهد باشید
این امر ممکن است عجیب به نظر برسد، اما کارساز است. من این جمله را (متعهد باشد) گاهی به جامعه دوستان فیس بوکم که متشکل از چند نفر است که با هم کار می کنیم و به همدیگر با ارسال ویدئوهای دو، ورزش و غیره انگیزه می دهیم، می گویم. دوست دارم به دوستانم بگویم که نمی توانم صبر کنم تا صبح برسد و بتوانم ۱۰ کیلومتر بدوم یا بگویم که در باشگاه چه کاری انجام خواهم داد. وقتی بر زبان بیاورم که قصد انجام کاری را دارم، باید آن را به طور کامل انجام دهم زیرا ممکن است کسی از من درباره آن کار بپرسد و نمی توانم به او بگویم "آه، صبح از خواب بیدار نشدم و نتوانستم انجامش دهم." تعهدات خود را با صدای بلند بیان کنید، بویژه اگر شریک مسئولی دارید که البته همه ما باید داشته باشیم.

۴- دوست/ شریک
بدون شک بهترین ورزش ها را در طول زندگی زمانی انجام داده ام که با یک شریک کار می کردم. اکنون صبح های خیلی زود ورزش می کنم تا یک شریک برای خودم پیدا کنم. اگر بتوانید شریکی برای خود پیدا کنید که به اندازه شما باانگیزه است و بتوانید یکدیگر را برای ورزش روزانه مسئول بدانید، حتما می توانید به هدف تناسب اندامتان برسید.
فرستادن یک عبارت متعهدانه ساده در شب قبل بهترین کار است. از او نپرسید: "فردا صبح هم ورزش می کنیم یا نه؟" عملکرد مغز بسیار عجیب است، اگر شما یا او در حال فکر کردن به ورزش نکردن باشید، سپس به آنها انتخاب می دهید که ورزش بکنند یا نکنند و آنها را ملزم نمی کنید. یک عبارت متعهدانه برایش بفرسید، مثلا بگویید: "بی صبرانه منتظرم تا فردا صبح ببینمت." این جمله به طور تلویحی اشاره می کند که باید فردا صبح آنجا باشد. همیشه جملات متعهدانه بگویید و این را به او بگویید که فردا صبح حتما برای ورزش کردن حاضرید و از نپرسید که می آید یا نمی آید. اگر از او بپرسید، دو انتخاب به او می دهید که بیاید یا نیاید.

۵- عادت های سلامتی
ما باید همواره خود را به سالم زندگی کدن عادت دهیم. فهمیده ام که وقتی به روز آینده و آنچه که قرار است انجام دهم فکر می کنم، ذهنم به سمت غذای بیرون می رود. اما دقیقا درباره میزان کالری ای که ممکن است از طریق غذای بیرون جذب کنم یا به سالم نگه داشتن خودم بعد از یک ورزش مناسب صبحگاهی فکر می کنم. در بدترین حالت وقتی به اندازه کافی کالری می سوزانید می توانید در رژیم غذاییتان کمی با خود مهربانتر باشید.

۶- طرز فکر خود را عوض کنید
"من آدمی نیستم که صبح زود از خواب بیدار شوم." من حداقل هزار بار این حرف را شنیده ام. هیچ یک از ما تا زمانی که عملا صبح ها زود از خواب بیدار نشویم و طرز فکرمان را عوض نکنیم، نمی توانیم انسان های سحرخیزی باشیم. بگویید "من شخص سحر خیزی می شوم" و سپس به یک فرد سحرخیز تبدیل شوید.

۷- درباره روز پیش رویتان فکر کنید
فکر کنید که اگر نمی توانستید صبح زود از خواب بیدار شوید، چه روز پرمشغله ای پیش رو داشتید و نمی توانستید ورزش صبحگاهیتان را انجام دهید. باید برای روزتان زمان ایجاد کنید، وگرنه روز قبل از اینکه آن را بفهمید از دستتان می رود.

۸- از این کار چه احساسی دارید
چه احساسی دارید وقتی که می توانید بعد از اتمام کار بیرون بروید و با همکارانتان اوقات خوشی داشته باشید، با همسرتان شام بیرون بخورید یا با فرزندانتان وقت بگذرانید. من در محله ای زندگی می کنم که دوندگان زیادی در آن وجود دارند. وقتی که عصرها از کار به خانه برمی گردم یا در حیاط رستوران مورد علاقه ام می نشینم و می بینیم که افرا می دوند، احساس خیلی خوبی پیدا می کنم زیرا من هم صبح ها همین کار را انجام می دهم و می توانم از زمان عصرم لذت ببرم. از این کار احساس فوق العاده ای دارم.

۹- لباس های ورزشتان را آماده کنید
آماده کردن لباس های ورزش در شب قبل، باعث می شود که فردا صبح به موقع دویدن را شروع کنید، زیرا نیازی نیست دنبال لباس هایتان بگردید و آنها آماده در مقابلتان قرار دارند. علاوه بر این شب قبل احتمالا شور و شوق بسیار بیشتری نسبت به صبح برای ورزش صبحگاهی داریم.

 10- چندین هشدار بیداری برای صبح تنظیم کنید
دوستم پائول می گوید برای صبح ها چند هشدار بیداری تنظیم می کند. اولین زنگ در ساعت مشخصی و آخرین زنگ حدودا نیم ساعت بعد به صدا در می آید. من فهمیدم که این کار برای من نیز موثر است. بهترین کار این است که قبل از قطع هشداری و بعد از مدت زمان مشخصی، بلند شویم و من مطمئنم این کار برای شما نیز به یک عادت تبدیل خواهد شد. حدود سه سال پیش من از شخصی که می گفت من هرگز نمی توانم سحرخیز باشم به فردی که الان دقیقا مخالف حالت قبلی ام هستم، تبدیل شدم. اکنون بین ساعت ۴ تا ۱۰ صبح نسبت به قبل که بین ساعت ۴ تا ۱۰ شب کار می کردم، کار بیشتری انجام می دهم. هنگام صبح هیچ عامل مزاحمی وجود ندارد.
شما نیز برخی از اقدامات بالا را انجام دهید تا ببینید می توانید به فرد سحر خیزی تبدیل شوید.    

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In رشد فردی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …