صفحه نخست تکنولوژی عدم تحقق جدیدترین تعهد کمپانی اپل و آسیب شناسی آن

عدم تحقق جدیدترین تعهد کمپانی اپل و آسیب شناسی آن

عدم تحقق جدیدترین تعهد کمپانی اپل و آسیب شناسی آن
عدم تحقق جدیدترین تعهد کمپانی اپل و آسیب شناسی آنReviewed by دقیقه on Oct 6Rating: 5.0

موضوع کنفرانس سالانه شرکت اپل که در هفته جاری برگزار شد، بحث «تغییر» بود. یکی از محورهای اصلی این کنفرانس، بازنگری و بررسی مجدد نرم افزار ساعت هوشمند اپل بود، گفتنی است که از عمر این محصول بیش از یک سال نمی گذرد.این ساعت به منظور سهولت در نحوه یافتن و گوش دادن به موسیقی توسط سرویس Apple Music کمپانی اپل طراحی شده است. این کمپانی هم چنین با توسعه و گسترش سامانه پرداخت اینترنتی اپل، فرایند خرید را از وابستگی به دستگاه های کند فروشگاه های کوچک نجات داده است.

طرح بحث تغییر در کمپانی اپل اگرچه در ظاهر نمادی از عدم موفقیت این مجموعه است، اما ناگفته پیدا است که حتی همین محصولات نیز حاصل تلاشهای زمان بر و گسترده تحلیل گران و متخصصین این کمپانی بوده است.                                                                    

«نیل سیبرات»، رئیس سایت Above Avalon ، به عنوان سایت تحلیلگر اپل، طی مصاحبه ای با سرویس اقتصادی سایت Mashable می گوید، ما زمانی که تاریخ اپل را بررسی می کنیم، از تولید آیفون به عنوان یک تولید بدون نقص، مفتخر و مسروریم. وی هم چنین از طرفدران اپل درخواست نمود تا با توسعه استفاده از نرم افزار iTunes  و سرویس رادیوی اینترنتی Stitcher ، به تبلیغ محصولات جدید این کمپانی یاری رسانند. سیبرات اضافه می کند که آرزوی  اپل ثمر بخش بودن تغییرات ایجاد شده در محصولات است.                           علیرغم بازنگری های اخیر اپل، بازهم برخی از مشتریان و سرمایه گذاران نسبت به انجام تعهدات مطرح شده توسط این کمپانی مشکوک هستند. آیا ساعت هوشمند اپل استعداد دستیابی به موقعیتی همانند آیفون را دارد؟ آیا انتظار برای ورود سامانه پرداخت اینترنتی اپل به بازار به اندازه انتظار برای مشاهده اتومبیل برقی اپل، هیجان انگیز است؟                                   

آسیب شناسی « هوراک دیدو» ،تحلیل گر صنعتی شرکت ایمن پرداز آسیم از وضعیت فعلی کمپانی اپل این نیست که این کمپانی برای ورود محصولات جدیدش باید برای مدت طولانی منتظر بماند، بلکه برعکس، وی نگران ورود پیش از موعد محصولات اپل به بازار است. دیدو همچنین ضمن ارسال بسته صوتی خود از طریق پادکست، به این نکته اشاره می کند که عالی ترین وضعیت در شرایط کنونی برای اپل، اشغال ۵ تا ۵۰درصد از بازار است. به عقیده وی اپل تا زمانی که محصولات جدید خود را به همراه تغییرات اعلام شده به بازار عرضه نکند، وضعیت مطلوبی نخواهد داشت. اما این وضعیت در مورد ساعت هوشمند اپل صادق نیست. دیدو ادامه می دهد که وضعیت وخیم اپل ممکن است شدت بیشتری بگیرد. به عقیده او شرکت اپل برای دستیابی به موقعیت مد نظر خود در خصوص ساعت هوشمند، حد اقل مجبور به فروش صدها میلیون ساعت بدون نقص است. دیدو سرانجام به این موضوع می پردازد که مقایسه بین ساعت هوشمند و محصولات مابقل اپل، به وضوح نشان می دهد که محصولات قبلی از ابتدا جایگاه ویژه ای داشتند، موفقیتی که هنوز نسیب ساعت هوشمند نشده است.

منبع

mashable

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …