صفحه نخست کسب و کار اگر واقعا نمی دانستید که شغل مناسبتان کدام است، باید چه کار می کردید؟

اگر واقعا نمی دانستید که شغل مناسبتان کدام است، باید چه کار می کردید؟

اگر واقعا نمی دانستید که شغل مناسبتان کدام است، باید چه کار می کردید؟
اگر واقعا نمی دانستید که شغل مناسبتان کدام است، باید چه کار می کردید؟Reviewed by دقیقه on Oct 5Rating: 5.0

شغل مناسب شما شاید آن شغلی باشد که بیش از هر چیز دیگری خوشنودی شما را به همراه می آورد یا شغلی باشد که بیشترین پول را برایتان به همراه می آورد یا موارد دیگر. باید بین پرداخت های مختلف کاری که انجام می دهید تعادل ایجاد کنید و این انتخاب کاملا بر عهده شما است. این مقاله تمرکز خود را بر روی کاری قرار داده که شما علاقمند آن هستید، یا در نهایت این کار همه زندگیتان می شود یا نیاز است که آن را با کار دیگری که نیازهایتان را مرتفع می سازد، متعادل سازید. من زمان زیادی را صرف جستجوی اقدام درستی که باید در زندگی انجام دهم، کرده ام و اغلب آنچه که می خواستم انجام دهم بررسی خودم بود. کتاب های کمک به خود " آنچه که دوست دارد، انجام دهید" را مطالعه کرده ام. من بیش از حد مطمئن بودم که یک مربی زندگی می شوم. همچنین بخش دیگری از وجودم فکر می کرد که مربی گری کار خوب و مطلوبی نیست. اما باید همه سعیم را می کردم تا کاری که دوست دارم را انجام دهم. تدریس را رها کردم تا بفهمم که کار جدید مطلوب من چیست. شروع کردم به مطالعه برای اخذ مدرک درجه ۲ تاریخ هنر و نویسندگی خلاقانه و در دوره های عکاسی،گل آرای و طراحی داخلی نیز شرکت کردم.  همه این کارها واقعا مفرح بود و می دانم که بسیار خوش شانس بوده ام که توانسته ام پول و وقتم را برای چنین چیزهای صرف کنم. فاصله میان دوره های سرگرم کننده و حرفه جدید ظاهرا عجیب بود و  من نمی دانستم چگونه میان آنها پل بزنم. زمان زیادی طول کشید تا خودم را قانع کردم که حرفه مناسب من مربی گری است. حتی زمان بیشتری می برد تا بفهمید که ایجاد آن پل ارتباطی کار آسانی نیست. من به دنبال یک پرش راحت برای تبدیل کردن علاقه ام به حرفه ام بودم و این پرش برای من راحت نبود. حتما شما حجم عظیمی از مقالات بازاریابی اینترنتی درباره اینکه چطور افراد مشخصی به شما کمک می کنند تا جهش ساده و آسانی از علاقه تان به سمت حرفه تان داشته باشید خوانده اید و اگر واقعا چنین افرادی وجود داشته باشند که این کار را به راحتی و سریع انجام می دهند، پس آنها بسیار خوش اقبالند. من زمان و هزینه زیادی را صرف تحقق این علاقه کردم و هرچه بیشتر یاد گرفتم، بیشتر فهمیدم که باید در این راه ثابت قدم باشید و از ته دل خواهان چیزی باشید که می خواهید بدست آورید، حتی اگر این راه آسان نباشد. پرش به سوی کاری که بدان علاقمندید تصمیم برای بالا رفتن از کوه است، نه بالا رفتن از کوه. این کار بعد از تصمیم گیری انجام می شود. ایده اینکه سفر به سوی حرفه مورد علاقه، همانند اشتیاق برای بالا رفتن از کوه است، از طرف مربی ام Sas Petherick.، مطرح شد. پس اگر شجاع هستید و به اندازه کافی سرسخت هستید و می دانید که دقیقا می خواهید با زندگیتان چه کار کنید، ۶ اقدام باید انجام دهید تا به هدفتان برسید. آنها همه راه را به شما نشان نمی دهند، اما قدم های شروع کننده محسوب می شوند. به آنها به عنوان تنقلات راه در سفرتان به سوی قله کوه نگاه کنید.

۱- اقرار به آنچه که واقعا در زندگی خواهانش هستید
آیا به چیزی علاقه دارید که به دلیل اینکه بیش از حد بدیهی است، آن را نادیده گرفته اید؟ آیا آن علاقه را به خاطر اینکه بخشی از وجودتان به طور کامل آن را تایید نکرده، سرکوب کرده اید؟  درباره چراغ هایی که در ذهنتان روشن می شوند، نظرتان چیست؟ معمولا چه کتاب هایی می خوانید؟ همیشه چه نوع مجلاتی را نتخاب می کنید؟ علاقه  علائم را هدایت می کند. تصور کنید که هدفتان را در زندگی شناخته اید و به دنبال آن چیزی هستید که در راستای علاقه تان وجود دارد. یادداشت برداری کنید، فایل هایی را ذخیره کنید و خودتان باشید.

۲- استعدادهایتان را به کار بگیرید
شما علاقه لازم را دارید، اما اکنون آن صدای کوچک مزاحم می گوید "مطمئنا این علاقه عالی است، اما شما عملکرد واقعا خوبی در مدلسازی و رسیدن به هدف ندارید". بخشی از این صدا، ضمیر شما است که سعی می کند شما را ایمن نگه دارد. شما تنها در مرحله کشف حرفه مناسب خود هستید. نیازی نیست در این مرحله پاسخ صحیح را داشته باشید.

۳- انتظار نداشته باشید که تصویر کامل آینده تان راه مستقیمی پیش رویتان قرار دهد
اینجا همان جایی است که بی نظمی پیش می آید. یک راه جدید برای هدفتان پیدا می کنید و با شکست مواجه می شوید یا باید راهی برای ترکیب علاقه زندگیتان با شغل فعلیتان پیدا کنید و در این زمان بی نظمی پیش می آید. در این مرحله افکاری از قبیل "شاید دارم وقتم را تلف می کنم" یا "این روش هرگز کارساز نخواهد بود" به سراغتان می آید.

۴-  اجازه دهید آشفتگی دوران تحول اتفاق بیفتد
به خودتان اجازه دهید که ندانید، همه نقشه مسیر را نداشته باشید و به همه مراحل اشراف کامل نداشته باشید  و پاسخ مشخصی برای سوال "در حال انجام چه کاری هستید" نداشته باشید.

۵- برای رویاهایتان حامی پیدا کنید
در مسیر کوه حین تعقیب کار مورد علاقه تان خوب است که یک راهنما داشته باشید. کسی را پیدا کنید که به او اعتماد دارید و حرفش طنین انداز است. بدنبال نشانه ها باشید. با راهنمایان، مربیان و استادان زیادی صحبت کنید و کسی را پیدا کنید که می تواند بر روی شما تاثیر مثبت بگذارد. همراه شدن با یک مربی، استاد و راهنما بسیار مهم تر است که تحت تاثیر سایت های پر زرق و برق آنها قرار بگیرید
۶- قدم های لاک پشتی، نه پرش های خرگوشی
اگر قدم بعدیتان بزرگ است، آن را به چند بخش تقسیم کنید. اگر قدم بعدی هم خیلی بزرگ بود، آن را هم به اقدامات کوچکتر تقسیم کنید. اول قدم هایی را بردارید که مقاومت در شما ایجاد نمی کنند و مانع شما از انجام امور نمی شوند. هرگز قطعاً نمی توانید کار مورد علاقه تان را پیدا کنید مگر اینکه در قدم اول به ندای درونیتان گوش کنید و ببینید واقعا خواهان چه چیزی هستید و آنچه که قطعی و بدیهی به نظر می رسد را نادیده بگیرید.

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In کسب و کار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …