صفحه نخست کسب و کار افراد موفق راز ثروت شدن یک مصدوم سی و یک ساله

راز ثروت شدن یک مصدوم سی و یک ساله

راز ثروت شدن یک مصدوم سی و یک ساله
راز ثروت شدن یک مصدوم سی و یک سالهReviewed by دقیقه on Oct 3Rating: 5.0

امروزه "لیزا فالزون" در آستانه دست یابی به موفقیت های بزرگ است، این در حالی است که درست شش سال پیش وی به هنگام جابجا کردن یک کاناپه دچار مصدومیت جدی شد. فلوزن در آن زمان به عنوان یک دختر بیست و پنج ساله، همراه با آرزوهای بسیار بزرگ به تازگی از دانشگاه استنفوردفارغ التحصیل شده بود. وی طی گفتگویی با سایت mashable (ماشیبل) گفته بود که مصدومیت برای او موفقیت بزرگی را به ارمغان آورده است.
فالزون در این گفتگو ضمن اشاره به آرزوی بزرگ خود مبنی بر داشتن یک شرکت بزرگ، بر این نکته تاکید کرد که وی به دلیل سایر مشکلات زندگی همواره از تنظیم فرصتی جهت تحقق آرزویش محروم شده بود.
وی به عنوان رئیس یک شرکت بزرگ و بنیانگذار سیستم های Revel، همواره خود را مرهون مصدومیتش می داند. فالزون امروزه نقش بسیار مهمی را در بازار نرم افزار ایفا می کند و با شرکت های بزرگی از جمله Square و Shopkeep در رقابت است. موفقیت فالزون در ارائه سیستم جدیددش، اعتبار فراوانی را برای او به ارمغان آورده است؛ به طوری که ارزش سهام شرکت او، هم اکنون با مبلغی بالغ بر پانصدمیلیون دلار به فروش می رسد و انتظار می رود که این مبلغ شاهد یک افزایش صدمیلیونی نیز باشد؛ در صورت عزم فالزون برای ادامه این مسیر، وی اولین زنی خواهد بود که ارزش پایه سهام شرکتش با مبلغ یک میلیارد دلار شروع خواهد شد، و این سطح از موفقیت در سال ۲۰۱۰ فقط یک آرزوی بزرگ برای فالزون بود.
فالزون، سه سال قبل از آن زمان (۲۰۱۰) از دانشگاه استنفورد، جایی که وی موفق به دریافت مقام قهرمانی شنا شده بود؛ فارغ التحصیل می شد. در آن زمان فالزون به منظور انتقال از شهر "منلو پارک" در ایالت "کالیفرنیا" به شهر "پالوآلتو" در همین ایالت، مشغول جمع آوری وسایل منزلش بود و همزمان با برداشتن یک کاناپه، احساس درد شدیدی در ناحیه کمر نمود؛ فاجعه تلخی رخ داده بود، دیسک کمر فالزون بیرون زده بود. به دنبال این اتفاق، فالزون به مدت یک سال در بستر بیماری بود و در همان زمان در حال بررسی فرصت های تجاری در ذهنش بود. در آن روزها، روزهایی که فالزون علاوه بر طی دوران نقاهت مشغول انجام فیزیوتراپی نیز بود، ایده های متعددی را در ذهن خود پرورش می داد، اما یکی از این ایده ها به شدت برای این دختر مصدوم جذاب بود، ایده ای که ما امروزه آن را با نام Revel (ریول) می شناسیم. فالزون می گوید، زمانی که به ایده ریول دست یافتم، بسیار هیجان زده و خوشحال بودم، چرا که می دانستم این ایده، ایده بزرگی خواهد شد. این بانوی موفق در همان زمان با مردی به نام "کریس سیا باررا"، اقدام به تشکیل یک تیم نمود. آنها به دنبال ابداع یک سیستم جدید برای ارتباط مالی بودند. هدف آنها این بود که این سیستم بتواند با آی پد، که در آن زمان به تازگی وارد بازار شده بود، کار کند و جایگزین سیستم های قدیمی ارتباط مالی و فروش از جمله دستگاه های جاگیر کارتخوان شود. سیاباررا می گوید، هدف ما کمک به مردمی بود که به دنبال شروع یا گسترش تجارت بودند.
این روزها، فالزون به دلیل عدم توانایی در نشستن یا ایستادن مستمر، روزانه خاطره دردناک گذشته خود را تداعی می کند، خاطره ای که وی آن را درد شیرین لقب داده است.


تفاوت دو سیستم Revel و Square (اسکوآر)
تجارت با سیستم ریول بسیار ساده است. در واقع، این شرکت شیوه ساده ای را برای پرداخت توسط مشتریان طراحی کرده است. شیوه ای که امروزه با عنوان پایانه فروش متداول شده است. امروزه آی پد های مجهز به نرم افزار ریول و جانشین سیستم های کارت خوان، حریف قدرتمندی برای سایر فعالان در این عرصه است. هم اکنون کمپانی فالزون، دارای بیست هزار پایانه فروش فعال و بیش از ۴۰۰ کارمند است و با شرکت های بزرگی همانند Goodwill و Ben & Jerrys همکاری می کند. نکته جالب این است که سیستم ریول، این کارآیی را دارد که شما می توانید آن را در اماکنی از جمله میادین ورزش فوتبال نیز مورد استفاده قرار دهید.
ریول اغلب با سیستم اسکوآر، مقایسه می شود، سیستمی که با مدیریت "جک دورسی" که مدیریت "توئیتر" را نیز بر عهده دارد؛ طراحی شد. اما فالزون به هیچ عنوان این قیاس را قبول ندارد. این بانوی موفق، ضمن اشاره به توانمندی های ریول از جمله ارائه اطلاعات تجاری به شرکت ها و تنظیم و ارائه لیست خرید وفروش بر اساس تاریخ آنها؛ معتقد است که همین توانمندی ها باعث افتراق ریول از سایر سیستم ها شده است. نحوه پولسازی ریول در مقایسه با سیستم اسکوآر، این است که این سیستم به ازای هر خرید، درصدی را برداشت می کند اما ریول، علاوه بر گرفتن پیش پرداخت، جهت شارژ ماهانه پایانه ها، حداقل صد دلار نیز دریافت می کند. فالزون همچنین ضمن اشاره به تفاوت دیگر اسکوآر و ریول، قیاس آنها را به مقایسه بین سیبب و پرتقال تشبیه کرده است؛ تفاوت دیگر این است که پولسازی اسکوآر از طریق پرداخت و پولسازی ریول فقط از طریق نرم افزار است.

تجارت شیرین Wafel  با سیستم ریول
برند Wafel & Dinges (ویفل و دینگس ) در سال ۲۰۰۷ توسط "رزانا فیگرا" و شوهرش "توماس دگست" در قالب یک کیوسک فروش مواد غذایی تاسیس شد. این برند هم اکنون یکی از مشتریان وفادار ریول است. فیگرا طی گفتگوی خود با سایت "ماشیبل"، علت انتخاب ریول را داده محوری عمیق مجموعه خود اعلام کرد. فیگرا قبل از عهده دار شدن مدیریت اجرایی در وال استریت، در  شرکت مالی JP Morgan ، کار می کرد و در اختیار داشتن اطلاعات عددی و آماری در این شرکت، موضوع بسیار مهمی بود. بنا بر گفته فیگرا، برند آنها هم اکنون دارای یازده نمایندگی است؛ نمایندگی هایی که امور فروش خود را به صورت سنتی یا مدرن انجام می دهند. فیگرا معتقد است که با بهره گیری آسان از سیستم ریول، توسعه نمایندگی ها امری بسیار ساده است. امروزه مدیران برند "ویفل و دینگس"، به عنوان یکی از کمپانی های مصرف کننده سخت افزار و نرم افزار سیستم ریول، بر این نکته تاکید دارند که موفقیت شرکت فالزون بدون عزم راسخ مدیریت آن غیرممکن بود.

فالزون: بانوی عمل و اسطوره سیاباررا
یکی از قصه های شیرین زندگی فالزون این است که در سال ۲۰۱۰  طی ملاقاتی با یک مرد در کافی شاپ، وی را متقاعد به سرمایه گذاری در شرکت جدید خود نمود.
فالزون فراخوان سرمایه گذاری برای شرکت خود را از کافه "سیدو" در شهر "سائوسلیتو" در ایالت کالیفرنیا آغاز کرد و هنگامی که بیست و پنج ساله بود فراخوان های متعددی را برای این امر ارائه داده بود. هدف وی از این فراخوان، افزایش سطح سرمایه خود بود اما با هدفش فاصله نه چندان کوتاهی داشت. فالزون می گوید، من نومید شده بودم و از یک انسان نومید نمی توان توقع کار داشت. وی به صورت طنز افزایش سرمایه را به فرایند دوست یابی تشبیه می کند. فالزون توضیح می دهد که در کافی شاپ، مردی  در  پشت سراو مشغول صحبت با دو نفر دیگر بود. وی بدون اشاره به نام و چگونگی ارتباط خود با آن مرد برای سایت ماشیبل، فقط به این نکته اشاره کرد که آن مرد در آرزوی کارآفرین شدن تک دختر خود بود. فالزون می گوید آن مرد به راستی شیفته هیجان و اشتیاق او برای تجارت شده بود و تمامی سعی و تلاش خود را برای تحقق آرزوی فالزون می نمود. آن دو اگرچه در روز دیدار در کافی شاپ از یکدیگر جداشدند اما فالزون با پی گیری های متوالی خود، سرانجام آن مرد را جهت سرمایه گذاری متقاعد کرده و چکی را به مبلغ ۲۸هزار دلاردریافت نمود.
فالزون به همراه شریک تجاری خود به سرعت در حال رشد است، ریول هم اکنون در حال کشف روش های جدید جهت توسعه است، ضمن اینکه فالزون و تیم تجاریش نیز همواره به منظور افزایش درآمد، در حال ارتقای سطح عددی مشتریان خود هستند. طرح های توسعه این کمپانی شامل بازاریابی جهت همکاری با دانشگاه های پردیس و همکاری با برخی از بازارهای بین المللی از جمله کوبا است، گفتنی است که فالزون پیش از این فعالیت بین المللی خود را از طریق فروش محصولاتش به کوبا آغاز کرده بود. سیاباررا در گفتگوی خود با "آسوشیتدپرس" می گوید بازارهای بین المللی شیفته این تکنولوژی هستند. این کمپانی همچنین علاوه بر دفاتر خود در بریتانیا، استرالیا، لیتوانی، سنگاپور و سانفرانسیسکو درصدد افتتاح نمایندگی هایی در کانادا، خاورمیانه و دیگر نقاط جهان نیز هست. فالزون و سیاباررا اگرچه در صدد گسترش شبکه تجاری خود طی دو سال آینده هستند، اما در این مسیر همچنان با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و شاید بزرگترین نگرانی آنها در این مقطع از زمان، آن است که تا زمان دست یابی به هدفشان، شرکت های بزرگ دیگری جای آنها را اشغال کند. سیاباررا می گوید، هدف ما این نیست که مانند برخی از شرکت ها به سرعت صعود کرده و با همان سرعت نیز سقوط کنیم، به همین دلیل، روش و منطق ما متفاوت است. شرکت اسکوآر از جمله شرکت هایی است که سرعت در صعود و نزول را تجربه کرده است، به این دلیل که این شرکت فقط دو ماه پس از گسترش عمومی، یک سقوط وحشتناک را تجربه کرد، به این صورت که قیمت سهام این شرکت به زیر پایه اصلی آن سقوط کرد.

زنان در عرصه تجارت
تجارت، تاکنون زنی را همانند فالزون در عرصه خود تجربه نکرده است. به این دلیل که وی علاوه بر تشویق زنان به حضور جدی در بخش صنایع تکنولوژیک، عمیقا به برابری زن و مرد نیز در حوزه تجارت معتقد است. وی با ارائه یک بورس تحصیلی ده هزاردلاری با عنوان بورس تحصیلی ریول، سالانه دو دختری را که علاقه مند به فعالیت در حوزه کارآفرینی تکنولوژیک هستند را پذیرش کرده و خود نیز راسا تربیت آنها را برعهده می گیرد. فالزون براین باور است که اکثر زنان نیازمند ورود به عرصه تجارت و تکنولوژی هستند و قویا به دنبال تشویق زنان برای دستیابی به آرزوهایشان است. وی البته به دلیل عدم به کارگیری زنان در پست های مدیریتی، معتقد است که حرکت آنان در مسیر تجارت و تکنولوژی به هیچ عنوان، ساده و آسان نیست. فرضیه فالزون کاملا صحیح است، به این دلیل که از میان ۵۰۰ شرکت، تنها دو درصد از زنان فرصت اشتغال در پست های مدیریتی را می یابند، ضمن اینکه سرمایه گذاران همواره مایل به سرمایه گذاری در حوزه های تجربه شده هستند و کمتر برای ورود به عرصه  های بدیع از خود تمایل نشان می دهند. بر اساس آنچه گفته شد برخی از زنان فعال در شرکت های میلیارد دلاری از جمله خانم مری بار در General Motors، خانم مگ وایتمن در Hewlett-Packard و ایندرا نوئی در Pepsico، به راستی جزء معدود زنان نخبه هستند. فالزون می گوید رمز موفقیت من در عشق ورزیدن به ماجراجویی تجاری بوده است.

 

منبع

mashable

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In افراد موفق

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …