صفحه نخست رشد فردی موفقیت شخصی ۵ چیزی که باید برایشان بیشتر هزینه کنید و ۵ چیزی که نباید برایشان هزینه کنید

۵ چیزی که باید برایشان بیشتر هزینه کنید و ۵ چیزی که نباید برایشان هزینه کنید

5 چیزی که باید برایشان بیشتر هزینه کنید و 5 چیزی که نباید برایشان هزینه کنید
5 چیزی که باید برایشان بیشتر هزینه کنید و 5 چیزی که نباید برایشان هزینه کنیدReviewed by دقیقه on Oct 2Rating: 5.0

تصور کنید که در یک شب گرم تابستانی در تراس خانه تان نشسته اید و در کنار خانواده لیموناد می نوشید. شما شروع می کنید به حرف زدن و با آنها درباره تلویزیونی که به تازگی خریده اید صحبت می کنید، اما خشنودی مادی شما زیاد طول نمی کشد. گفته می شود که ذهن ما خود را با شادی وفق می دهد. با خرید چیزهای مادی که حس شادیمان را ارضا می کنند، برای مدتی کوتاه موفق هستیم.  اما چیزهای جدید درخشش خود را از دست می دهند و ما هم علاقه مان نسبت به آنها را از دست می دهیم. به جای صرف پول برای چیزهایی که در نهایت کهنه می شوند، سعی کنید آن را صرف چیزهایی کنید که خاطراتی دائمی برایتان فراهم می کنند. خاطرات به بخشی از زندگی ما برای همیشه تبدیل خواهند شد و در شکل گیری شخصیت مان به ما کمک می کنند. تجارب خوب برای همیشه در ذهن ما خوب خواهند بود و چیزهای بد به نمونه های خنده دار در آینده برایمان تبدیل خواهند شد. در زیر به ۵ موردی که باید بیشتر بابتشان پول خرج کنید و ۵ موردی که باید کمتر بابتشان پول خرج کنید، اشاره کرده ایم. از این موارد به منظور پس انداز پول استفاده کنید تا بتوانید آن را برای تجاربی که زندگی شما و اطرافیانتان را غنی می سازد، خرج کنید.


۵ موردی که نباید زیاد بابتشان پول خرج کنید

۱- وسایل الکترونیکی
وسایل الکترونیکی امروزه و در این عصر تقریبا یک الزام محسوب می شوند، اما این بدین معنا نیست که شما باید جدیدترین وسایل الکترونیکی را خریداری کنید. احساس شادمانی وافر شما نسبت به آن وسیله کوتاه مدت است و مطمئناً یک مدل بهتر و بالاتر از آن طی سال آینده در بازار عرضه می شود.

۲- وسایل دکوری مد روز برای خانه
همیشه تم محبوب جدیدی برای تزیین خانه وجود دارد. نیازی نیست که هزاران دلار پول خرج کنید تا به خانه تان ظاهری مانند آنچه که در مجله دیده اید، دهید. همیشه کارهایی هستند که خودتان می توانید انجام دهید تا همان ظاهر را به خانه بدهید. میتوانید این کار را امتحان کنید و به همین منظور دوستان و خانواده را دور خود جمع کنید.

۳- خودرو
همگام بودن با آخرین خبرهای مربوط به دنیای خودرو سبک زندگی هوشمندانه ای محسوب نمی شود مگر اینکه بتوانید هر یک از آنها را بخرید و تا زمانیکه مدل جدیدی وارد بازار می شود از آن استفاده کنید و سپس مدل جدید را خریداری کنید. با این کار هیچ وقت بدهی هایتان تمام نمی شوند. شما هرگز نمی توانید با فروش دائمی خودرویتان (به نصف قیمت) برای خرید مدل جدید خودروی سال (با قیمت بیشتر) به جایی برسید.

۴- آخرین مد
شما نباید وقتی که یک بار برای خرید جدیدترین لباس ها، کیف ها و کفش پول خرج می کنید، احساس گناه کنید. اما وقتی که می خواهید یک کیف و یک جفت کفش را به قیمت ۳۰۰ دلار بخرید، شاید لازم باشد که از خرید یکی از آنها صرفه نظر کنید و پوالتان را برای خرید چیز دیگری پس انداز کنید. همیشه مدهای جدیدی وارد بازار می شوند و ارزشش را ندارد که پولی که به سختی در می آورید را خرج آنها کنید و کیف پولتان را بابت آنها خالی کنید.

۵- جواهرات
خوب است که برای مناسبت های رسمی جواهرات زیبایی داشته باشید. اگر می توانید یک ساعت ۲۰ هزار دلاری بخرید، خوب است. اما برای بیشتر ما، یک مرز مشخص بین فراهم کردن وسایل تزیینی و زیر قرض رفتن بابت چیزهای درخشان و وسوسه انگیز وجود دارد.


۵ چیزی که باید بابتشان پول بیشتری خرج کنید

۱- تحصیلات
هیچ حسی در دنیا قابل مقایسه با حس درک یک زبان دیگر بدون فکر درباره آن نیست. گرچه برخی از کلاس های زبان پرهزینه هستند، اما ارزشش را دارد. شرکت در کلاس هایی مربوط به فرهنگ ها و مذاهب و حرفه های مختلف، ذهن ما را نسبت به جهانی سراسر متفاوت باز می کند. این بدین معنا نیست که شما باید مذهب خود را عوض یا کارتان را تغییر دهید. بلکه بدین معناست که می توانید با ذهنی باز در کلاس شرکت کنید و چیزهای جدیدی به آموخته های قبلی خود اضافه کنید و دانش خود را ارتقاء دهید. شما هرگز نمی دانید که این دانش جدید چه زمانی به کارتان می آید.

۲- مسافرت
مسافرت می تواند در زمان های مختلف مستلزم صرف هزینه باشد، اما خاطراتی برایتان می سازد که تا ابد ماندگارند، حتی تجارب بد. معمولا ما در آینده با یادآوری تجارب بد سفرمان به آنها می خندیم. سفر به اروپا ممکن است برای یک نفر به اندازه خرید یک لپ تاپ جدید هزینه در بر داشته باشد و سفرهای طولانی هزینه شان می تواند کمتر از خرید یک خودرو باشد که شما به آن نیازی ندارید و صرفا می خواهید آن را داشته باشید. همه آن چیزهای مادی را با بودن در کنار همسرتان در برج ایفل و یک سفر طولانی با کوله پشتی در کوه های آلپ معامله کنید.  

۳- موزیک
یادگیری یک موسیقی جدید، یک شروع خوب برای ایجاد یک سنت جدید در خانواده است. شما می توانید آن موسیقی را به فرزندانتان انتقال بدهید و می توانید به آنها بگویید زمانی که یاد گرفتید بنوازید، چه کسانی از افراد خانواده کنارتان بودند. همچنین می توانید ماجراجویی کنید و حدود یک یا دو دلار را خرج کنید تا شانس خود در یک گروه موسقی جدید امتحان کنید. کسی چه می داند، شاید بتوانید در آخر آهنگ های زیادی به آرشیو موسیقی خود اضافه کنید.

۴- کتاب
کتاب ها همیشه برای هر خواننده ای که آنها را مطالعه می کند، چیز متفاوتی هستند. کتاب خوانی یک تجربه کاملا متفاوت است، چراکه شما از قوه تخیلتان خودتان برای تصور کردن کلمات نویسنده در ذهن، استفاده می کنید. کتاب چیزی است که می توانید از نسلی به نسل دیگر انتقال دهید. این یک تجربه کاملا متفاوت است که در گوشه ای با کتابی در دست بنشینید و هیچ چیز مزاحمتان نشود. کتاب ها رابطی برای کشف دنیاهای کاملا متفاوت هستند.

۵- غذا
با سفر به قسمت های مختلف دنیا می توانید غذاهای جدیدی امتحان کنید. به جای صرف چند صد دلار برای خرید یک کیف، پولتان را برای خرید یک غذای عالی وقتی که بیرون هستید، پس انداز کنید. در کلاس های آشپزی که غذاهای کشورهای دیگر را آموزش می دهند، شرکت کنید. در ایتالیا برخی از کلاس های آشپزی در تاکستان ها برگزار می شود. شما می توانید از یک آشپز ایتالیایی طرز تهیه یک غذای فوق العاده ایتالیایی را بیاموزید.  این چیزی است که می توانید با خود به خانه بیاورید و آن را به دوستان و خانوداه تان آموزش بدهید. در بلژیک افرادی هستند که شکلات های بی نظیری درست می کنند و ارزشش را دارد که پولتان را بابت خرید ترایفل های دست ساز بسیار خوشمزه خرج کنید.
به یاد  داشته باشید، پولتان را به جای آنکه صرف چیزهای مادی کنید، صرف چیزهایی کنید که برایتان خاطره می سازند. البته نباید همه پولتان را صرف ایجاد خاطرات کنید، اما اگر این کار را بکنید هرگز پشیمان نخواهید شد.

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In موفقیت شخصی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …