صفحه نخست رشد فردی روانشناسی خوشحال نیستید؟ وقتتان را با شکایت کردن هدر ندهید. این اقدامات را انجام دهید تا تغییر کنید

خوشحال نیستید؟ وقتتان را با شکایت کردن هدر ندهید. این اقدامات را انجام دهید تا تغییر کنید

خوشحال نیستید؟ وقتتان را با شکایت کردن هدر ندهید.
خوشحال نیستید؟ وقتتان را با شکایت کردن هدر ندهید. این اقدامات را انجام دهید تا تغییر کنیدReviewed by دقیقه on Sep 28Rating: 5.0

اگر فکر کرده اید که خوشحالی حالتی از ذهن یا یک فعالیت است، بدانید که خوشحالی نیاز به تعهد از جانب خودمان دارد. شما نمی توانید به طور شانسی یا تصادفی خوشحال باشید. خوشحالی نیاز به کمی کار دارد. به جای بهانه آوردن و شکایت از چیزی، این اقدامات را دنبال کنید تا به شخص شادی که باید باشید، تبدیل شوید.
Dalai Lama می گوید: "خوشحالی چیز ساخته و آماده ای نیست. بلکه از اقدامات شما نشات می گیرد."
خوشحالی را درک کنید
Dale Carnegie می گوید: "خوشحالی چیزی که شما دارید، یا هستید، یا جایگاه شما یا آنچه که انجام می دهید تا شما را خوشحال کند، نیست. چیزی که در فکر شما است خوشحالی محسوب می شود."
نمی توانید خود را خوشحال فرض کنید در حالی که نمی دانید خوشحالی به چه معناست. بسیاری از مردم نمی توانند تفاوت بین شادی و ناراحتی را ببینند. آنها مایلند که وضع نامساعد خود را مقصر روابط ضعیف، بستگان کینه توز و تجارب بدشان بدانند. هیچ کس نباید ناراحت باشد. این یک انتخاب است. انتخابی که شما برای خودتان انجام می دهید. این روند با انتخاب شادی یا ناراحتی هنگامی که یک اتفاق خوب یا بد برایتان رخ می دهد شروع می شود.

چیزهای منفی را از خود دور کنید
Martha Washington می گوید: بخش عمده ای از خوشحالی یا ناراحتی ما بستگی به گرایشات ما دارد و نه شرایط ما."
چه چیزی شما را ناراحت می سازد؟ بیاموزید عواملی که باعث ناراحتی تان می شود را مشخص کنید. یکی از این عوامل می تواند کارتان باشد که شما از آن راضی نیستید. یا می تواند افرادی باشد که اطراف شما هستند و شما از آنها خوشتان نمی آید. چه در یک رابطه ناسالم باشید، یا بر سر کاری که دوستش ندارید یا احاطه شده توسط افراد منفی، همیشه باید عواملی که موجب ناراحتی تان می شوند را پیدا کنید و از آنها خلاص شوید.

به دنبال چیزهای مثبت در زندگیتان باشید
Lucille Ball می گوید: "این یک شروع فوق العاده است، که بتوانید تشخیص دهید چه چیزی خوشحالتان می کند."
وقتی یک انرژی منفی را بیرون می رانید، سعی کنید چیزهای مثبتی در زندگیتان جایگزین آن کنید. آن چیزها ممکن است واضح و مشخص نباشند، اما وجود دارند. ممکن است چیزهای مثبت تنها، گذراندن وقت، داشتن یک بدن سالم یا داشتن یک شریک زندگی حامی باشد. همیشه چیزی وجود هست که ارزشش را دارد به عنوان یک چیز مثبت درنظر بگیرید. مهم نیست که امور چقدر بد به نظر می رسند، همیشه آنقدر خوب کار کنید تا یک جنبه مثبت در آن پیدا کنید.
حال را دریابید
وینی پو می گوید: "ارزش اقدام نکردن، پیش رفتن و گوش دادن به همه چیزهایی که نمی توانی بشنوی را دست کم نگیر و خود را اذیت نکن."
بیشتر اوقات آنچه که می تواند انرژی مثبت و خوشحالی ما را تضعیف کند نگرانی بیش از حد ما درباره  آینده است. کاملا قابل درک است که ما در دنیایی زندگی می کنیم که غیر ممکن است به آینده فکر نکنیم و به گذشته نگاهی نیندازیم. اما همه این کارها منجر به یک دیدگاه می شود. دیدگاه ما اکنون باید خوشحال و خوشبخت بودن باشد. زمان حال دارای شگفتی های زیادی برای ارائه است. چرا باید خود را درگیر چیزهایی کنیم که نمی توانیم تغییرشان دهیم؟

یک برنامه برای شادی تنظیم کنید
Mahatma Gandhi می گوید: "خوشحالی زمانی اتفاق می افتد که آنچه فکر می کنید،آنچه که می گویید و آنچه که انجام می دهید در یک راستا قرار داشته باشند."
وقتی شما شروع می کنید به انجام این اقدمات کوچک تا در مسیر شادی قرار بگیرید، باید یک روش یا برنامه را انتخاب کنید و طبق آن پیش بروید که بخوبی برایتان کارساز است و شما را شاد می کند. نباید هیچ بهانه ای بیاورید، به بیراهه بروید و دچار شک شوید. برنامه تان هر چه که باشد، حفظ تناسب اندام یا یک اقدام خیرانه، مطمئن شوید که می دانید هدفتان از انجام کارتان چیست. درک این موضوع باعث حفظ روحیه و مثبت اندیشیتان می شود.

در فعالیت های مثبت شرکت کنید
Cesare Pavese می گوید: "تنها لذت دنیا در اقدم کردن است."
 بسیاری از مردم اقدام کردن را به تعویق می اندازند و افکار واهی و پوچ را تمرین می کنند. اما داشتن یک برنامه و رویا کافی نیست. باید فعال باشید و آرزوهای بزرگ خود را دنبال کنید. باید بدانید که برای شاد بودن باید وارد عمل شد.

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In روانشناسی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …