صفحه نخست کسب و کار افراد موفق اگر نمی دانید با زندگیتان چه کار کنید این مقاله را بخوانید

اگر نمی دانید با زندگیتان چه کار کنید این مقاله را بخوانید

اگر نمی دانید با زندگیتان چه کار کنید این مقاله را بخوانید
اگر نمی دانید با زندگیتان چه کار کنید این مقاله را بخوانیدReviewed by دقیقه on Sep 25Rating: 5.0

گاهی در زندگی احساس می کنیم به آخر خط رسیده ایم یا به سمت نا کجا آباد می رویم. مهم نیست در چه مرحله ای از زندگی قرار دارید، اگر از زندگیتان راضی نباشید یا مطمئن نباشید که به چه سمتی می روید، نیاز به یک ارزیابی مجدد دارید. یادم می آید هنگامی که یک نوجوان دبیرستانی بودم، دائما فکر می کردم که باید شغلی برای خود انتخاب کنم که تا ۵۰ سال آینده زندگی ام یا سال های زیادی در زندگی خوشحال باشم. چه شغل دلهره آوری! از کجامی دانید که چه چیزی شما در تما طول عمرتان خوشحال می سازد، بویژه اگر فقط ۱۶ سال داشته باشید؟
شما نمی دانید. حتی نمیدانید چه چیزی در ۵ سال آینده باعث خوشحال می سازد. اما می توانید بدانید که هم اکنون چه چیزی باعث خوشحالیتان می شود و اگر در موقعیت فعلی شاد نیستید، باید اقدامی انجام دهید. وقتی که بزرگترین فرزندم از امور مربوط به کالجش و دیدگاه های شغلی شکایت می کرد، من فقط به او می گفتم که برود و در کلاس های مربوطه اش شرکت کند و چیزهایی را امتحان کند که ممکن است در زندگی جالب باشد و اگر علاقه ی به کلاس و کارگاه های آموزشی و هر چیز دیگری ندارد، آنها را از لیست امور خود حذف کند. زندگی اغلب راجع به امتحان چیزهای مختلف است و این که همزمان با رشد کردن بفهمید از چه کاری خوشتان نمی آید و نمیخواهید آن را انجام دهید. من یک سال را به عنوان معلم جایگزین در مدرسه درس دادم تا بفهمم که آیا دوست دارم به عنوان معلم تدریس کنم. از آن یک سال تدرس فوق العاده لذت بردم، اما بعد از صحبت با معلمان و انجام برخی از امور آنان برای یک سال، فهمیدم که برای شغل معلمی مناسب نیستم.

شما نمی توانید از آینده آگاهی کامل داشته باشید
 به یاد داشته باشید که نمی دانید چه پیش خواهد آمد. زندگی پر از بالا پایین های جذاب است، اما چه در کار یا سرگرمی، اگر دائماً چیزهایی که از انجامشان لذت می بریم را دنبال کنیم، سفرمان جالب و مفرح تر خواهد شد. شاید هم اکنون دوست داشته باشید جواهرات بسازید. شاید بتوانید آن را بفروشید. شاید در ۵ سال شما به یک طراح جواهرات موفق تبدیل شوید یا شاید بخواهید به یک حرفه دیگر روی بیاورید. مهم نیست. به هر حال شما ساخت جواهرات را تجربه کرده اید و این کار در پروژه های دیگری در آینده به شما کمک خواهد کرد.

سعی کنید با ناراحتی ها راحت باشید
گاهی زندگی سخت می شود. گاهی ما آنقدر پول نداریم تا به همه چیزهایی که می خواهیم، برسیم. اگر چیزی هست که واقعا می خواهید آن را دنبال کنید، پس باید با ناراحتی ها و سختی هایی که دارید کنار بیایید تا بتوانید به خواسته تان برسید. برای مثال، من می خواهم با سگ های سورتمه سواری در برف سورتمه سواری کنم و زندگی در آیدیتارود را تجربه کنم. برای این کار باید زندگی مرتب و تمیز خود در  حومه شهر را رها کنم و خانواده خودم را به یک کابین زندی در آلاسکا انتقال دهم. در آنجا به طور منظم  آب و برق در اختیارمان نیست  وکابینمان بسیار کوچکتر از خانه قدیمی مان است، اما ما اهمیتی به سختی هایی که در محل زندگی جدید داریم نمی دهیم، زیرا در مکان زیبایی زندگی می کنیم و من می توانم رویایم را دنبال کنم.

زندگی نامعلوم است، با آن همراه شو.
مسائل اتفاق می افتند. فکر میکنم من با همه آنها روبرو شده ام. در میان چوب ها، کار و زندگی بسیار خوبی داشتم. اما چوب ها آتش گرفتند و زندگی ام را از دست دادم و همزمان با همان حادثه ۴۰ ساله شدم. سپس بلافاصله فهمیدم که حامله ام. دو روز روی یک نیمکت دراز کشیده بودم و ناراحت بودم. اما سپس افکارمان را متمرکز کردیم، برنامه ریزی کردیم و به آلاسکا نقل مکان کردیم. هر اتفاق بدی فرصتی برای تحقق یک اتفاق خوب است.

بر آشفتگی ها غلبه کن. زمان را از دست نده
شما جوانتر نخواهید شد. متاسفم، ولی این یک حقیقت است. اگر زمان را صرف دنبال کردن رویاهایتان نکنید، ممکن است در آخر ببینید که چیزی برای ارائه ندارید، بلکه فقط بی شمار پست فیس بوک و برنامه های تلویزیونی که باید آنها را تماشا می کردید برایتان باقی مانده است. اگر به طور جدی می خواهید رویایتان را دنبال کنید، رویایتان هر چه که باشد، ساخت جواهرات، اسکیت سواری حرفه ای یا تبدیل شدن به یک مدرس معروف  وثروتمند کامپیوتر، بهتر است به آن بپردازید. قدم های اول را بردارید. فیس بوک را کنار بگذارید و شروع کنید به کار. با فکر کردن صرف درباره اینکه چقدر خوب می توانید کاری را انجام دهید، به جایی نمی رسد و باید وارد شوید.

ازخود سوالاتی بپرسید
زمانی را برای خودتان مشخص کنید. سوالات بزرگ و کوچکی از خود بپرسید. درباره خودتان آگاهی کسب کنید. مدیتیشن انجام دهید. کارهایی که مورد علاقه تان است و کارهایی که می توانستید اگر محدودیت زمان و هزینه نداشتید، انجام دهید را یاداشت کنید. آرزوهای بزرگ داشته باشید. ذهنتان را آرام کنید و و اقعا خود را حین انجام آن امور تصور کنید.

برای انجام کاری داوطلب شوید
اگر کار یا سرگرمی ای هست که بدان علاقه دارید- از نظافت سگ ها گرفته تا نگهبان باغ وحش شدن- برای انجام آن داوطلب شوید تا بینید که آیا آن کار واقعا کار یا سرگرمی مورد علاقه تان است یا نه. هیچ یک از رویاهاییکه دارید نمی تواننند کمکتان کنند مگر اینکه اقدام کنید و عملا آنها را تجربه کنید. گاهی فکر می کنیم که می خواهیم کاری را انجام دهیم و زمانیکه آن را امتحان می کنیم می فهمیم که این اصلا کاری نیست که بخواهیم انجامش دهیم. یا ممکن است کاری باشد که بیش از آنچه فکر می کردیم ما را درگیر کند. مهم است که وارد عمل شویم و با دست های خودمان کاری را تجربه کنیم و قبل از آنکه زندگی فعلی خود را به خاطر تعقیب رویایمان ترک کنیم، باید تحقیقات و مطالعات زیادی راجع به آنها توسط تجربه عملی اول کسب کنیم.

ذخیره
اگر نیاز است که به مدرسه بروید یا نقل مکان بکنید تا بتوانید رویایتان را دنبال کنید، شاید لازم باشد که موقتا مشغول انجام کاری شوید تا بتوانید پول پس انداز کنید و بعد رویایتان را دنبال کنید. من سال ها تلاش کردم تا بتوانم نمونه کاری ویراستاری و نویسندگی خود را تهیه کنم و اکنون می توانم مقالات متعددی را در کابین کوچکم بنویسم و ویرایش کنم، کسب درآمد کنم و پولی که از این طریق بدست می آورم را صرف تجهیزات و غذا کنم که برای اداره سگ های سورتمه ام لازم است. آیا دوست دارم که بتوانم تنها از طریق اداره سگ ها پول درآورم؟ البته که دوست دارم. اما این کار در حال حاضر ممکن نیست زیرا مشغول آموزش تیم سگ هایم هستم. هنوز در کار سورتمه سواری با سگ های آموزش دیده معروف نشده ام، اما در کار نویسندگی معروفم. پس به کار دیگری می پردازم تا درآمد آن را صرف  کاری که دوست دارم، بکنم.

در را باز کنید
فرصت ممکن است پشت در باشد، اما اگر در را باز نکنید، چطور می توانید از آن بهره ببرید؟ باید از فرصت ها هنگامی که در برابرتان قرار دارند، استفاده کنید. گاهی آن لحظه زمان مناسبی برای بهره بردن از فرصت ها نیست، اما اهمیتی ندارد.  فرصت ها به هر حال در هر زمانی پیش می آیند. در را باز کنید و از آنها بهره مند شوید که اگر این کار نکنید آنها می روند در خانه شخص دیگری را می زنند.
هنگام فکر کردن درباره اینکه باید با زندگیتان چه کار کنید، مهمترین چیز این است که اقدام نکردن، خود نوعی اقدام است. شما باید تصمیم بگیرید و امور را امتحان کنید؛ حتی اگر نتیجه این کار تنفر از آن امور یا تمایل به انجام کار دیگری باشد. در پایان زندگی، شما از اینکه اموری را امتحان کرده و شکست خورده اید پشیمان نخواهید بود، بلکه از هرگز امتحان نکردن امور پشیمان خواهید بود. لپ تاپ را ببندید و به زندگیتان بپردازید.

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In افراد موفق

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …