صفحه نخست معرفی کتاب رشد فردی ۶ علامتی که نشان می دهد باید زندگیتان را تغییر دهید

۶ علامتی که نشان می دهد باید زندگیتان را تغییر دهید

6 علامتی که نشان می دهد باید زندگیتان را تغییر دهید
6 علامتی که نشان می دهد باید زندگیتان را تغییر دهیدReviewed by دقیقه on Sep 18Rating: 5.0

آیا وقت آن فرا رسیده که تغییراتی در زندگیتان ایجاد کنید؟ ممکن است اینطور باشد. زندگی بسیار کوتاهتر از آن است که بتوان به طور کامل آن را زندگی کرد. اینک به علائمی می پردازیم که نشان می دهد شما باید زندگیتان را تغییر دهید

۱- هر هفته شما نمی توانید منتظر صبر کنید تا جمعه فرا برسد

روزهای جمعه مفرح است، اما چیزی که من فهمیدم این است که هر روز می تواند مفرح باشد. اگر فقط منتظرید تا آخر هفته برسد و در آن روز خوش بگذرایند و تفریح کنید، بهتر است تا به درستی درباره سبک زندگیتان فکر کنید  و تغییراتی را درنظر بگیرید. منظورم را اشتباه متوجه نشوید: این عالی است که برای آخر هفته برنامه ریزی کنید، اما چه اشکالی دارد اگر آن احساس هیجان روزهای جمعه را به بقیه روزهای هفته تعمیم دهید؟ نه به همه روزهای هفته بلکه فقط به چند روز. این کار نیاز به شناخت فردی و کار زیادی دارد، اما واقعا امکانپذیر است که همانطور که دوست دارید زندگی کنید- حتی روزهای دوشنبه.

۲- فقط برای تعطیلات کار می کنید

رفتن به تعطیلات عالی است، اما بهتر از آن این است که زندگی ای را برای خود بسازید که نیازی به تعطیلات رفتن از آن نداشته باشید. همانطور کهSeth Godin  می گوید "به جای فکر کردن به اینکه که کی باید دوباره به تعطیلات بروید، شاید نیاز باشد زندگی ای برای خود بسازید که نیاز نباشد از آن فرار کنید." مسافرت و گشت و گذار عالی و مفرح است، اما بهتر از آن ساخت زندگی ای است که در آن شما نه تنها در تعطیلات شاد و سرحال هستید، بلکه پتانسیل لازم برای شاد و پرانرژی بودن در همه روزهای سالتان را دارید.

۳- وقتی که توقف می کنید و به زندگیتان فکر می کنید، واقعا بر روی اولویت های زندگیتان متمرکز نیستید

۳ اولویت برتر خود را بنویسید. سپس ۳ چیزی که بیشتر از هر چیز دیگری بر  روی آنها متمرکز هستید را بنویسید. آیا زمانتان را صرف رسیدن به اولویت هایتان می کنید؟ اگر دائما وقتتان را صرف انجام اموری می کنید که بیشتر از هر چیزی برایتان مهم است، می توان نتیجه گرفت که تمام و کمال زندگی می کنید. اگر زندگیتان را متمرکز بر آنچه که برایتان مهم است، نمی کنید پس وقت آن است که تغییراتی در زندگی ایجاد کنید. 

۴- ایده ای از اینکه چه چیزی شما را شاد می سازد، ندارید و فضایی در زندگی برای کشف این موضوع ندارید

اگر علاقه و اشتیاقتان تان برای چیزی را در زندگی کشف نکرده اید، در صورتی که روزها و سال ها به همین منوال پیش بروید، آن علاقه را پیدا نخواهید کرد. به منظور یافتن آنچه که شما را خوشنود می سازد، باید در زندگی فضایی ایجاد کنید تا بتوانید به جستجوی آن بپردازید. به خودتان زمان دهید تا بفهمید چه کسی هستید، به دنبال چه چیزی هستید و چه چیزی علاقه تان را تحریک می کند. چیزهای جدید را امتحان کنید، وقت خود را با افراد باانگیزه بگذرانید و بیشتر کارهایی که شما را به هیجان وا می دارند و کمتر کارهایی که انرژی تان را می گیرند انجام دهید.

۵- اغلب حسادت می کنید

اگر احساس کردید که اغلب به کسی حسادت می کنید، باید ۳ تغییر را درنظر بگیرید:

۱- تمرکزتان را بروی راه خودتان بگذارید نه راه و روش او. گاهی این کار مستلزم فاصله گرفتن از شبکه های اجتماعی است.

۲- از کسی که به او حسادت می کنید الهام بگیرید و هدفی مشابه هدف او در زندگی برای خود تعیین کنید.
۳- با خود بیاندیشید که آنچه او دارد همان چیزی نیست که من می خواهم با تلاش برای خودم بدست بیاورم، پس او را تشویق کنید اما حسادت کردن به او را انتخاب نکیند.

وقتی حسادت می کنید، فکر کنید که چرا می خواهید آن چیزی که او دارد را داشته باشید و انگیزه شما چیست. با توجه به شرایط خودتان زندگی کنید، تمرکز بر روی اولویت ها، علایق و توانایی های خودتان باعث می شود که بیشتر به نتیجه برسید تا اینکه تلاش کنید شخص دیگری باشید.

۶- نمی توانید به یاد بیاورید آخرین بار چه زمانی از منطقه امن خود بیرون آمدید

طبق گفته های Neale Donald Walsch "زندگی با خروج از منظقه امن شروع می شود." زندگیتان می تواند حتی شگفت انگیزتر شود اگر از منظقه امن خود خارج شوید. اگر نمی دانید باید از کجا شروع کنید، از نکات این مقاله استفاده کنید. زندگی بسیار کوتاه تر از آن است که سال های عمرتان را بدون استفاده از تمامی پتانسیلتان بگذرانید. اگر تصمیم گرفته اید زندگیتان را تغییر دهید، من تشویقتان می کنم که قدم های عملی کوچکی در راستای زندگی ای که می خواهید بدان نایل شوید، بردارید. حرکت به سمت جلو را ادامه دهید.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In رشد فردی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …