صفحه نخست کسب و کار چطور می توانید شغل رویایی تان را پیدا کنید

چطور می توانید شغل رویایی تان را پیدا کنید

چطور می توانید شغل رویایی تان را پیدا کنید
چطور می توانید شغل رویایی تان را پیدا کنیدReviewed by دقیقه on Aug 29Rating: 5.0

آیا می خواهید شغل رویاییتان را پیدا کنید؟ اول از همه باید به خاطر جستجو برای کار مورد علاقه تان به شما تبریک گفت. ما بهترین سال های عمرمان را در کار کردن گذراندیم، بنابراین پیدا کردن کاری که شما را قادر سازد از توانایی هایتان استفاده کنید و تاثیر منحصر به فرد خود را بر دنیا بگذارید، مهم است. در این مقاله به نحوه پیدا کردن شغل رویایی شما می پردازیم. برای یادداشت برداری آماده باشید، زیرا این یک توصیه معمولی نیست.

۱- زندگی خود را ساده کنید

اولین کار قطعی ای که هنگام پیدا کردن شغل مورد علاقه تان باید انجام دهید، خلاص شدن از آن چیزی است که در زندگی از آن خوشتان نمی آید. چرا؟ زیرا خلاص شدن از آشغال های بی ارزش باعث می شود تا زمان و فضا برای انجام انچه که دوست داید، فراهم شود. شروع کنید به سر و سامان دادن به زندگی تان. خود را از اقدامات بی اهمیت و زمان بر که روزتان را هدر می دهند، رها کنید. زمانی را که صرف کارهای بی محتوا می کنید کاهش دهید و خود را از چیزهایی که ارزشی به زندگی تان نمی افزایند خلاص کنید.

۲- بر روی طرز فکر خود کار کنید

برای پیدا کردن شغل مورد علاقه، باید معتقد بشید که حقیقا انجام آن کاری که عاشقش هستید امکانپذیر است. آیا شما هم اینطور فکر می کنید؟

  • یک شغل فقط یک شغل است… کار کردن به معنای رضایت از کار نیست.
  • قطعا، برای افراد زیادی امکانپذیر است که کاری که دوست دارند را انجام دهند، اما در مورد من اینطور نیست، زیرا من (جای خالی را پر کنید) …
  • دختر عموی دختر دوست همسایه ما کاری که من عاشقش هستم را دوست نداشت، پس احتمالا این کار برایم خوب نیست. فکر کنم باید تنها همین کاری که انجام می دهم را ادامه دهم.

طرز فکرتان یک بخش ضروری برای پیدا کردن شغل مورد علاقه تان است. توانایی بزرگ فکر کردن و داشتن چشم انداز یک زندگی پرپتانسل و پر از موقعیت مثبت، می تواند حرفه شما را به شکلی موثر تغییر دهد. اگر می خواهید که که شغل مورد علاقه تان را پیدا کنید، باید ایمان داشته باشید که آن شغل واقعا وجود دارد (یا اینکه شما می توانید آن را خلق کنید)، شما توانایی پیدا کردن آن را دارید و می توانید در آن موفق باشید.

اگر در قلبتان عمیقاً فکر می کنید که کار فقط کار است و داشتن شغلی رویایی تنها یک حرف کلیشه ای است؛ باید یک اقدام گسترده فکری انجام دهید.

۳– از ساکن بودن خودداری کنید

تحقیقی که اخیرا از مردم ۱۴۲ کشور انجام شده نشان داده که ۸۷% از مردم جذب کار خود نیستند و آن را با شوق و علاقه انجام نمی دهند. این یک تراژدی است. این امر همچنین بدین معنا است که طیف گسترده ای مردم اطراف شما احتمالا مشوق شما برای انجام شغل رویایی تان نیستند. بدنبال آن ۱۳ درصدی باشید که مجذوب کارشان هستند  و از انجام آن راضی هستند. مربیانی برای خود پیدا کنید که عاشق کارشان هستند. درباره آنها مطلب بخوانید، با آنها ملاقات کنید و خود را غرق یادگیری از آنان کنید.  از نشستن و ساکن بودن خودداری کنید. از اینکه شانه های خود را بالا بیاندازید و بگویید "فکر می کنم همین کار برایم خوب است" خودداری کنید. شما می توانید کاری را که شما را به هیجان در می آورد و به شما اجازه می دهد که از قدرت خود استفاده کنید و تفاوتی را که میخواهید در دنیا ایجاد کنید، پیدا کرده و انجام دهید. به جستجو ادامه دهید.

۴- زندگی رویایی خود را درنظر بگیرید

یک راه برای به رساندن خودتان به فاجعه، پیگیری شغلی بدون درنظر گرفتن تاثیر آن شغل در زندگی تان است. زندگی رویایی تان چیست؟ آیا می خواهید با تعداد زیادی از مردم، تعداد اندکی از مردم یا به تنهایی کار کنید؟ آیا مایلید برای یک شرکت بزرگ، یک شرکت کوچک یا برای شرکت خودتان کار کنید؟ آیا می خواهید که قادر باشید در هر جایی کارتان را انجام دهید یا دوست دارید برای کار به یک مکان مشخصی بروید؟ آیا خواهان یک برنامه انعطاف پذیر هستید یا ساعات کاری قابل پیش بینی؟ در کل، دوست دارید زندگی تان چگونه باشد؟ ممکن است اکنون پاسخ همه سوالات را ندانید و این طبیعی است. شروع کنید به نوشتن آنچه که از زندگی رویایی خود می خواهید. هر چه بیشتر درباره زندگی رویایی خود آگاهی کسب می کنید، به طور ویژه تری به آن می پردازید. می خواهم زندگی ای را بسازید که متمایل به شکل زندگی در تعطیلات نباشد. می خواهم حرفه ای را انتخاب کنید که به خوبی متناسب با زندگی و برنامه کاری ایده آلتان است و حرفه ای را انتخاب نکنید که بعد سعی کنید زندگی تان را در وقت آزاد خود بگنجانید.

۵- توانایی ها و علاقه خود را کشف کنید

توانایی های درونی تان چیست؟ توانایی ها چیزی متفاوت از مهارت ها است. وقتی درک درستی از توانایی درونی خود پیدا کردید، بر روی راه های رسیدن به شغل بالقوه خود که به شما اجازه می دهد تا آن توانایی ها را افزایش دهید، تمرکز کنید. همراه با کشف توانایی ها، می توانید علاقه خود را نیز بشناسید. وقتی که به شدت به چیزی علاقه دارید، همان چیز می تواند به شما هیجان دهد تا صبح های دوشنبه از رختخواب بیرون بپرید و برای کار آماده شوید. همچنین به آنچه که علاقه تان را تحریک می کند و کشش قلبیتان توجه کنید.  

۶- اقدام بزرگی انجام دهید

اگر واقعا می خواهید شغل رویایی تان را خلق کنید، باید اقدام بزرگی انجام دهید، حتی زمانی که موانعی بر سر راهتان قرار دارد. آیا حاضرید برای تحقق رویایتان بجنگید، یا شخصی هستید که سریع تسلیم می شوید؟ چقدر حاضرید برای تحقق رویایتان تلاش کنید؟ اگر واقعا می خواهید که زندگی رویایی برای خود بسازید، باید وارد عمل شوید. می توانید کاری انجام دهید که روحتان را شعله ور و شما را قادر می سازد که به درستی بدرخشید. به جستجو برای شغل رویایی تان ادامه دهید.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In کسب و کار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …