صفحه نخست کسب و کار رشد شغلی ۴ موردی که رئیس شما دوست ندارد بشنود

۴ موردی که رئیس شما دوست ندارد بشنود

4 موردی که رئیس شما دوست ندارد بشنود
4 موردی که رئیس شما دوست ندارد بشنودReviewed by دقیقه on Aug 28Rating: 5.0

گرچه شاهد بهبودی چشم گیر بحران اقتصادی بوده ایم، بسیاری ازشرکت ها هنوز در لبه خطر قرار دارند و جزء شرکت های با سود پایین محسوب می شوند و به ته خط رسیده اند. برای کسانی که می خواهند شغل خود را حفظ کنند و پله های ترقی را بپیمایند، ارتباط دقیق با ماوفق ضروری است. بیزینس همیشه سعی می کند با استعدادترین ها را به کار بگیرد، اما درنهایت این بر عهده شما است که کاری کنید این امر رخ دهد. اکنون به ۴ عبارتی که رئیس شما قطعا نمی خواهد از زبان شما بشنود، و آنچه که باید به جای آنها بگویید، اشاره می کنیم.

وقت کافی ندارم

قبل از آنکه رکود اقتصادی رسما اتفاق بیفتد، شرکت ها در حال کوچک شدن، یکی شدن و به کار گیری کارمندانی بودند که می توانستند کارهای بیشتر و بیشتری انجام دهند. هیچ یک از ما معمولا وقت کافی نداریم و این قطعاً شامل رئیس شما نیز می شود. به جای خسته و بداخلاق بودن، سعی کنید بگویید: "من عاشق این کار هستم. آیا می شود که بنشینیم و درباره اولویت بندی این کار با امور دیگری که باید انجام دهم، صحبت کنیم؟" نکته کلیدی در اینجا این است که شما نمی خواهید صرفاً پاسخ مثبت به این کار جدید دهید، بویژه اگر از قبل کارهایی برای انجام دادن داشته باشید. با این کار شما در نهایت غرق در انجام امور می شوید و این اصلا خوب نیست. ولی باید خود را مشتاق به انجام امور نشان دهید. با فهماندن غیر مستقیم این موضوع به رئیستان که اگر این کار جدید را به کارهای شما اضافه می کند باید یک کار دیگر را حذف کند، او  درمی یابند باید از شما کاری را بخواهند که برای بیزینس ضروری تر است. گاهی یک قدم بیشتر برداشتن به منزله قدم های زیادی در یک پیاده روی طولانی است.

دیگری مقصر است

این جمله به اندازه جمله مشابه " من بی تقصیرم" عذاب آور است. مقصر دانستن شخصی دیگر روش مناسبی برای مدیریت یک موقعیت نیست. حتی اگر شما بی گناه باشید، اشاره کردن به شخص دیگری باعث می شود تا مانند یک بچه لوس جلوه کنید که به یک سگ اجازه داده تکالیفش را بخورد. اگر شما مقصر بوجود آمدن مشکل بوده اید، از رئیس خود عذرخواهی کنید، به او بگویید که اجازه نمی دهید چنین مشکلی باز هم تکرار شود و سپس مطمئن شوید که چنین مشکلی دیگر پیش نخواهد آمد. اگر واقعا شخص دیگری در ایجاد مشکل مقصر بوده، بگویید:

"من نگرانی شما را درک می کنم. می دانم که این موقعیت به نفع شرکت نیست. مایلم تا با شما و کسی که باعث ایجاد این مشکل شده جلسه ای ترتیب دهم تا بهتر بتوانیم آنچه که پیش آمده را درک کنیم و بفهمیم که چطور باید چنین مشکلی را در آینده مدیریت کنیم."

من نمی توانم این کار را انجام دهم

این جمله ممکن است ۲ معنی داشته باشد. اولین معنی این است که شما واقعا نمی توانید آن کار را انجام دهید، که در این مورد عبارات مناسب دیگری هم وجود دارند که به جای این عبارت به کار ببرید. معنی دوم این است که شما آن را انجام نخواهید داد، که در این مورد بهتر است آنچه مانع شما از انجام کار می شود را بیان کنید. اگر واقعا نمی توانید آن کار را انجام دهید و رئیستان از شما می خواهد دو کار را همزمان انجام دهید، برای مثال می توانید بگویید "متاسفم، من کمی گیج شده ام. مطمئنید که از من می خواهید …" و سپس خواسته او را بازگو کنید. این کار اغلب هرگونه ابهامی را از میان بر می دارد و باعث دریافت احترام او می شود و اگر اینطور نشد، می تواند شروع کننده یک دیالوگ برای اطمینان از اینکه به شفاف سازی رسیده اید، باشد. اگر منظورتان این است که این کار را انجام نمی دهید، بگویید:

"در اینجا پتانسل زیادی وجود دارد، اما من شاهد چالش هایی هستم. خط مشی ما اولویت قرار دادن رضایت مشتری است، بنابراین این شبیه بالا بردن قیمت ها است در حالیکه کاهش خدمات ممکن است در تناقض با آن باشد."

گیج و خمار هستم

یا "همسرم خیلی عصبانی است" یا "جان در بخش حسابداری خیلی بدجنس است" یا گفتگویی صمیمانه درباره جزییات شب جمعه گذشته تان. رئیستان بهترین دوستتان نیست یا اگر هست، باید در باره آن موضوعات خارج از محیط کاری صحبت کنید، نه در محیط کار. باید در محل کار هنگام صحبت درباره اطلاعات شخصی دقت کنید. گرچه هرگونه تبعیضی از لحاظ فنی غیر قانونی است، تبعض اثباتی بسیار سختتر از آن چیزی است که در کاغذ مشخص است و بسیاری از کارمندان سعی می کنند که بین زندگی خصوصی و کاری خود تفاوت قائل شوند. رئیس خود را بشناسید. بسیاری از رؤسا درک می کنند و قبول دارند که کارمندان خارج از محیط کاری زندگی خود را دارند و هنگام پرسیدن "حالتان چطور است" دقیقا منظورشان همان زندگی خارج از محیط کار است. برخی رؤسای دیگر درباره کارمندان خود تحقیق می کنند تا بازخوردهایی بدست آورند و کمتر سعی می کنند چنین مکالمه هایی  با آنها (کارمندان) داشته باشند. اگر واقعا خمار هستید، بهتر است که شب هایی که از کار به خانه می روید کمتر بنوشید. اگر رئیستان واقعا به خاطر اینکه حالتان خوب نیست می پرسد حالتان چطور است، بگویید: "معذرت می خواهم. واقعا حالم مساعد نیست. می خواهم یک فنجان قهوه بنوشم و بر روی کارم تمرکز کنم (هر پروژه ای که در اولویت لیست کارهای ضروری قرار دارد)." کلید کار در این است که به رئیستان نشان دهید گرچه شما سر کار هستید و حالتان چندان خوب نیست، همچنان تمرکزتان بر روی کار است و می خواهید همه تلاشتان را بکنید.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In رشد شغلی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …