صفحه نخست تکنولوژی پوکمون گو ۱۵ میلیون بازی کننده فعالش را در یک ماه از دست داد

پوکمون گو ۱۵ میلیون بازی کننده فعالش را در یک ماه از دست داد

پوکمون گو 15 میلیون بازی کننده فعالش را در یک ماه از دست داده است

ممکن است پوکمون گو مهمترین موضوع در ماه گذشته بوده باشد اما پس از چند هفته تعداد دانلودها و کاربران فعال و زمان صرف شده برای بازی در هر روز کاهش چشمگیری داشته است. بر اساس یک تحقیق که توسط Axiom Capital Management انجام شده ۱۵ میلیون کاربرِ این بازی واقعیت افزوده ازکاربران این بازی کم شده اند.

بیشترین تعداد کاربران فعال روزانه پوکمون گو در ۱۸ جولای بود که حدود ۴۵ میلیون بود. در مقایسه با این تعداد، با نزدیک شدن به پایان آگوست تعداد کاربران به حدود ۳۰ میلیون رسیده است. طول استفاده از بازی هم کم شده است، البته اول آگوست وقتی که برنامه نویس Niantic یک سیستم مکان یابی جدید معرفی کرد، طول استفاده از بازی به اوج خود رسید.

دریک تحقیق دیگر، با انتشار بازی پوکمون گو، تعداد جستجوی واژه های مرتبط با این بازی در گوگل نیز با افزایش شدیدی مواجه شد اما در هفته های بعدی هم این تعداد به تعداد قبل از انتشار بازی کاهش یافت.

البته این کاهش دور از انتظار نبود. همیشه وقتی یک بازی مثل پوکمون گو این همه با استقبال مواجه می شود تعداد کاربرانش پس از مدتی افت می کند به ویژه کاربرانی که بازی کننده همیشگی نیستند. در واقع بسیاری از گیمرها وقتی فهمیدند هدف بازی چیست دست از بازی کشیدند: هدف پوکمون پیاده روی بیشتر و بیشتر است.

همچنین سرور بازی هم مشکلاتی داشت مانند تقلب های زیاد و شکایت هایی در مورد پرداخت درون بازی، همه چیزهایی که در گذشته باعث شکست بسیاری از بازیهای روی گوشی هوشمند و کامپیوتری شده اند. اما هر چند هم که تعداد کاربرانش رو به کاهش باشد، اگر بتواند تعداد کاربران را روی چند میلیون نگه دارد، برای ادامه توسعه این بازی کافی است.

با این وجود، بسیاری از مردم این تحقیق را نشانه ای می دانند مبنی بر اینکه واقعیت افزوده نمی تواند به اندازه واقعیت مجازی خلاقیت مردم را درگیر خود کند. البته این خیلی ناعادلانه است، چون آنچه که پوکمون گو ارائه می دهد بسیار فراتر از آنچه است که Microsoft Hololens یا Leap Motion  ارائه می دهد.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …