رشد شغلی

5 روش تازه کردن زندگی کاری

بسیاری از مقاله های آنلاین پیشنهاد می کنند که اگر از کارتان راضی نیستید آن را تغییر دهید. گاهی تغییر شغل واقعا پاسخ شادی است. اما چه باید کرد اگر شما عاشق کارتان هستید و فقط کمی احساس خستگی می کنید و دچار روزمرگی شده اید؟ یک تنظیم و راه اندازی مجدد تمام آن چیزی است که نیاز دارید. در اینجا به نکاتی می پردازیم که می توانید برای تازه کردن زندگی کاریتان انجام دهید.

از فرصت های ایجاد شبکه بهره ببرید

شما قبلا این جمله را شنیده اید و باز هم آن را می شنوید که: ایجاد شبکه کلید کار است. در این مورد، ایجاد شبکه باعث می شود بیشتر از کارتان احساس رضایت کنید. ارتباط با افرادی که علاقمند به چیزی هستند که شما بدان علاقه دارید، راهی بسیار مطمئن برای ایجاد انگیزه است. گاهی تمام آنچه که باید انجام دهید این است که افرادی را دور خودتان جمع کنید که علاقمند به زمینه کاری شما هستند، تا چیزهایی را به شما یادآور شوند که برای بار اول شما را به سمت این کار جذب کردند. از وقایع و کنفرانس های شبکه های محلی بهره مند شوید. با افراد از طریق شبکه های اجتماعی در ارتباط باشید یا با همکارانتان بعد از کار بیرون بروید. فرصت های شما برای ایجاد شبکه بی پایان هستند.

حضور خود در شبکه های اجتماعی را به روز کنید

شبکه های اجتماعی، بویژه LinkedIn به یکی از راحت ترین  ورایج ترین راه ها برای ایجاد شبکه تبدیل شده اند. LinkedIn به شما اجازه می دهد تا با افرادی که در زمینه کاری شما فعالیت می کنند به صورت محلی یا در فواصل دورتر هنگامیکه مقابل کامپیوتر نشسته اید، ارتباط برقرار کنید. پروفایل افراد را ببینید و با کسانی که علاقمند به زمینه کاری شما هستند ارتباط برقرار کنید. پروفایل های آنها را بررسی کنید تا ببینید زمینه کاریتان چگونه در حال تغییر است. پا را فراتر بگذارید و پروفایل های خود  در شبکه های اجتماعی را با دستاوردها، اشکالی که پیشرفتتان را نشان می دهند و آمار دیگری درباره تاریخچه کاریتان به روز کنید. به خودتان یادآوری کنید که داشتن عملکر خوب در کارتان باعث می شود که بیشتر نسبت به آن احساس علاقه کنید.

بهترین مهارت های خود را در نظر بگیرید

وقتی بهترین مهارت های خود را به خودتان یادآور می شوید، شروع می کنید به تمرکز بر روی جنبه های ویژه کارتان که بیشترین ارزش را دارد. می تواند اینگونه باشد که شما در اصل این شغل را انتخاب کردید چون به شما اجازه می داد از مهارت هایی که برایشان ارزش قائل بوده اید، استفاده کنید. اما اکنون ممکن است کارهای شما دیگر در ارتباط با آن مهارت ها نباشد. نگاهی به مسئولیت هایتان بیاندازید و ببینید آیا هم راستا با چیزهایی که به آنها علاقه دارید هست یا نه. ممکن است بتوانید محدوده جذابی در زمینه کاریتان کشف کنید که می تواند به خوبی با شما تطابق پیدا کند.

مسئولیت های جدید بپذیرید

بعد از در نظر گرفتن بهترین مهارت ها، فرصتی برای تحقیق درباره امور روزانه و هفتگی جدید پیدا کنید. از رئیستان بخواهیدکه کارهای کوچک جدیدی به شما بدهد تا بتوانید بر روی آنها تمرکز کنید و اینگونه به ارتقاء کیفیت شرکت کمک کنید. علاوه بر این شرکت ها دوست دارند که از درون شرکت افرادی را مسئول انجام امور جدیدی کنند، پس اگر به محدوده کاری جدید علاقه نشان دهید، احتمال دارد که در صورت وجود کار، شما در بالای لیست استخدام مدیر قرار داشته باشید. راه دیگر برای سرحال کردن خودتان با کارهای جدید و جالب،  انجام اقداماتی در خارج از اداره است. به دوستی که کار جدیدی را شروع کرده کمک کنید یا بر روی پروژه های جانبی کار کنید.

روند روتین روزانه تان را تغییر دهید

اگر انجام امور جدید آپشن مدنظرتان نیست، به سادگی سعی کنید روند روتین روزانه تان را تغییر دهید تا یکنواختی را از زندگی تان حذف کنید. ببینید که کدام بخش روزتان به شما آزادی بیشتری می دهد، و سعی کنید به ترتیب دهی روند اجرای کارهایتان. حتی اگر تنها تغییری که می توانید اعمال کنید تغییر زمان صرف ناهار و شروع کمی زودتر امور بعد از ظهر است، این کار را انجام دهید چراکه باعث بازسازی احساسات روزانه تان می شود. ساماندهی مجدد به سادگی می تواند امور را جذابتر کند.

اگر کارتان را دوست دارید و فقط کمی احسالت کسالت و خستگی می کنید، راه حل مشکلاتان آسانتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. ایجاد تغییرات کوچک در برنامه تان و اضافه کردن فرصت های جدید برقراری ارتباط می تواند در کشف مجدد علاقه تان تفاوت بسیاری ایجاد کند. اگر بعد از گذشت چند ماه در روش جدیدتان نیز احساس بی علاقگی کردید و دیدید که در تمام طول روز در حال دست و پنجه نرم کردن با کارتان هستید، احتمالا باید به دنبال یک شغل جدید باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن