صفحه نخست رشد فردی روانشناسی ۱۵ نشانه اینکه شما عملکرد خوبی در زندگی دارید

۱۵ نشانه اینکه شما عملکرد خوبی در زندگی دارید

15 نشانه اینکه شما عملکرد خوبی در زندگی دارید
15 نشانه اینکه شما عملکرد خوبی در زندگی داریدReviewed by دقیقه on Aug 24Rating: 5.0

بیایید با آن مواجه شویم، گاهی احساس می کنیم زندگی مان کوک نیست. ممکن است کارتان را از دست داده باشید، یا ازدواجتان با شکست روبرو شده باشد یا نتوانسته باشید در امتحان موفق شوید و اکنون احساس شکست و تنهایی می کنید. Winston Churchill زمانی گفت: "موفقیت یعنی پش رفتن از میان شکست ها بدون از دست دادن شور و اشتیاق." امروز می خواهم به شما بگویم که چرا حتی زمانی که کمی احساس شکست می کنید، قطعا شکست نخورده اید. هم اکنون به ۱۵ نشانه ای اشاره می کنم که نشان می دهد شما عملکرد خوبی در زندگی دارید حتی اگر خودتان ندانید.

۱- شما زندگی کرده و یاد گرفته اید

هیچ کس نمی گوید زندگی آسان است و وقتی موانع راه ممکن است به شما آسیب برسانند، ارزش این را ندارد که راهتان را ادامه دهید. به شکست هایتان فکر کنید. باید فکر کنید که همه آنها به دلیلی وجود داشته اند و بخشی از یک برنامه بزرگتر بودند. هر مشکلی باعث شده که جایی که امروز هستید قرار بگیرید و هر آزمایشی منجر شده که شما بزرگ و انعطاف پذیر شوید. با امید، ایمان و علاقه به حرکت به سوی جلو ادامه دهید و بدانید که هر تجربه ای به شما یاد داده که کسی شوید که از بدو تولدتان قرار بود باشید.

۲- شما یک رختخواب راحت برای خوابیدن در اختیار دارید

هرگز مصاحبه ای که در NPR انجام شد را فراموش نمی کنم. یک مادر جوان که اهل جزیره هاییتی بود داستان زندگی خود را تعریف کرد. او فرزندان کوچکی داشت که دائما می پرسیدند کی می توانند چیزی بخورند و مانند همه بچه های دیگر به مدرسه بروند. آنچه که مرا بیشتر در مورد آنها تحت تاثیر قرار داد نحوه خوابیدن و استراحت کردن آنها بود: آنها همه بر روی کف زمین کثیفی می خوابیدند و هنگام شب اگر باران می گرفت همگی باید بلند می شدند، همه آنچه که از رختخوابشان باقی مانده بود را جمع می کردند و به یک قسمت خشک پناه می بردند. این داستان باعث شد که به خاطر داشتن یک رختخواب گرم و نرم بیشتر شکرگذار باشم و امیدوارم شما نیز همین کار را بکنید.

۳- تلاش کنید بهتر باشید

این حقیقت که اکنون کمی احساس شکست می کنید چون نتوانسته اید به آنچه که می خواستید، برسید نشان می دهد که در حال تلاش هستید. در یک برنامه بزرگ، شما همیشه می خواهید که پیشرفت کنید و مادامیکه ادامه می دهید تا به هدفتان برسید، خوشحالی، موفقیت و علاقه نصیبتان می شود به شرط اینکه تسلیم نشوید. انیشتین زمانی گفت: "موفقیت به دلیل اینکه من بسیار باهوش هستم نصیبم نشد، بلکه به خاطر اینکه با وجود مشکلات به تلاش ادامه دادم، نصیبم شد." به حرکت ادامه دهید و هرگز از تلاش دست برندارید تا بتوانید آن چیزی شوید که می توانید باشد!

۴- شما شغلی داشته یا دارید

 هر طوری که به این موضوع نگاه کنید، باز هم یک راه حل برد- برد برایتان محسوب می شود. اگر صاحب شغل هستید که چه بهتر؛ به آن ادامه دهید و بدانید بسیار خوشبخت هستید. اگر اخیرا کارتان را از دست داده اید، نگران نباشید! شما قبلا شغل داشته اید و باز هم می توانید شغل دیگری بدست آورید. شاید این فرصتی باشد که همیشه به دنبالش بوده اید تا بتوانید آنچه را که عاشقش هستید انجام دهید. به جستجو ادامه دهید، ناامید نشوید و بدانید که اگر سخت کار کنید و به خود ایمان داشته باشید، می توانید از موانع به ظاهر غیرممکن عبور کنید.

۵- دانش در دستانتان وجود دارد

امروز و در این سن شما می توانید هر چیزی که بخواهید بیاموزید. دانش به درستی در دستان شما قرار دارد! از آنجا که دانش قدرت است، آن قدرت را در اختیار بگیرید و اجازه دهید که به شما در رسیدن به رویاهایتان کمک کند. از همه فرصت های یادگیری که به سویتان می آیند بهره مند شوید.

۶- شما غذای کافی برای خوردن در اختیار دارید

حتی گاهی بیشتر از آنچه که باید داشته باشید، دارید. غذا یک نعمت نادیده گرفته شده است، اگر نتوانید برای چند ساعت غذا بخورید نیاز به آن را در خود احساس می کنید. از وعده های غذایی خود هر چه که هست لذت ببرید، هر لقمه را خوب مزه کنید و به خود یادآوری کنید که خوشحالی در لذت بردن از چیزهای ساده وکوچک زندگی است.

۷- شما قدرت انتخاب دارید

ارسطو زمانی گفت: "بهترین هرگز تصادفی نست. بلکه نتیجه مقصود، تلاش خالصانه و اجرای هوشمندانه است؛ بهترین، نمایانگر انتخاب خردمندانه در میان خیل عظیمی از آپشن ها است- انتخاب نه شانس، مقصد خود را تعیین کنید." نیاز هست که چیز بیشتری بگویم؟ قدرت خود را برای انتخاب به کار بگیرید.

۸- شما تجربه دوست داشتن پروانه ها یا چیزهای شبیه به آن را داشته اید

تجربه این را داشته اید که عاشق شوید، به لحظه ای عکس العمل نشان دهید و به شخصی که شیفته اش شده اید زیر چشمی نگاهی بیاندازید. تجربه چنین لحظه طبیعی، اساسی و عاشقانه به شما خاطراتی می دهد که تا پایان زندگی ادامه دارند. نعمت بی نهایت بزرگی نصیبتان شده که چنین لحظه نابی را تجربه کرده اید.

۹- آب تمیز برای نوشین در اختیار دارید

نمی توان از این نعمت چشم پوشی کرد. مردمی وجود دارند که آب کافی ندارند و زندگی شان بدون داشتن آب سالم به خطر می افتد و این حقیقت تلخ زندگی شان است. حدود ۷۸۳ میلیون انسان در کل کرده زمین وجود دارند که دسترسی به آب تمیز ندارند. پس شکرگذار باشید و بدانید که زندگی خوبی دارید حتی اگر به این موضوع فکر نکنید.

۱۰- شما برای خود رویایی دارید

رویایتان هر چه که باشد، از آن خودتان است. شما توانایی خلق و گسترش آن را دارید. رویا پردازی و رویا داشتن را متوقف نکنید. رویاها همان چیزهایی هستند که بهترین چیزهای زندگی از آنها حاصل می شود.  

۱۱- شادی شما واقعی است

در هر کاری که انجام می دهید و در هر شرایطی که هستید قدرت انتخاب شادی را برای خودتان دارید. شادی توسط تواناییتان برای درک و تصاحب فرصت ها به منظور خوشحال بودن تعریف می شود.  این شادی ممکن است به سادگیِ لذت بردن از خنده یک کودک باشد.

۱۲- لباس برای پوشیدن دارید

گاهی آپشن های بیش از حد بازدهی شما را تحت الشعاع قرار می دهد، اما این مساله دیگری است. در بدترین حالت نیازی نیست لخت به خیابان بروید یا لباس های کهنه و پاره بپوشید. خدا رو شکر کنید که برای هر مناسبتی لباس مناسبی در اخیتار دارید و می توانید بدنتان را با لباس ها و المان های زیبا بپوشانید. حقیقت این است که زندگی بدون لباس خیلی سرد است.

۱۳- توانایی بخشش دارید

می توانید تصور کنید دنیا بدون بخشش چگونه بود؟ دنیا را فراموش کنید، زندگی خودتان بدون بخشش چگونه بود؟ تصور کنید که تلخ و عصبانی و ناراحت بودید اگر نمی توانسید خطاهای دیگران و همچنین اشتباهات خودتان را ببخشید. در آن صورت زندگی غیر ممکن می شد و به احتمال زیاد هنگامی که مشکلات بوجود می آمدند (زندگی) به یک کابوس تبدیل می شد. شما یک هدیه منحصر به فرد دارید که می توانید ببخشید و به حرکت ادامه دهید.

۱۴- شما اعتقاد به چیزی بهتر از خودتان دارید

تمام مدت زمانی که محدود به دنیای کوچک خودتان و غرق در مشکلاتتان بوده اید، توانایی عقب رفتن و درک اینکه چیزی بهتر در زندگی، نسبت به خودتان را داشته اید. آن چیز چه خدا باشد، چه خانواده و دوستان، می توانید ایمان داشته باشید که هدفتان دسترسی به چیز باکیفیت تر یا صادق بودن با خدا است.

۱۵- فرصت ایجاد دوستی در کل جهان را دارید

در این روز و این سن، بهترین دوست شما ممکن است ۵ هزار مایل از شما فاصله داشته باشد اما همچنان می توانید زیبایی دوستی را تجربه کنید. شما توانایی منحصر به فردی برای آشنایی با اشخاصی در دیگر کشورهای دنیا را دارید، چیزی که نسل های قبل از دهه ۱۹۰۰ به آسانی نمی توانستند آن را انجام دهند.  

تا جاییکه من می دانم، توانایی شما برای دوست شدن قطعا نشانه این است که عملکرد خوبی در زندگی دارید، حتی اگر خودتان ندانید.

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In روانشناسی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …