صفحه نخست کسب و کار رشد شغلی ۷ روش برای هوشمندانه کار کردن

۷ روش برای هوشمندانه کار کردن

7 روش برای هوشمندانه کار کردن
7 روش برای هوشمندانه کار کردنReviewed by دقیقه on Aug 24Rating: 5.0

تلاش مهم است، اما آنچه تفاو ایجاد می کندآگاهی از زمان تلاش است. عاداتی را درخود ارتقاء دهید که به شما در شناخت آنچه که مهم است و آنچه که مهم نیست کمک کنند. با تمرین، برنامه ریزی و ساماندهی در نهایت درمی یابید که بدون اتلاف وقت در حال کار با بازدهی بیشتر هستید.

۱- به خود استراحت دهید

شاید این امر خلاف شواهد موجود باشد، اما استراحت کردن در طی کار روزانه قطعا بازدهی تان را افزایش می دهد. برای سلامتی تان هم این کار بهتر است. چه به عنوان یک کارمند مستقل کار کنید چه به عنوان کارمند یک شرکت، راه رفتن در محیط کار خستگی چشمی را به حداقل می رساند و از انباشته شدن خون در پاها جلوگیری به عمل می آورد. تحقیقات نشان داده که حتی ۵ دقیقه دور شدن از کار برای تجدید تمرکز کافی است. وقتی کسالت بعد از ظهر بر شما غالب می شود، یک استراحت کوتاه بکنید. حتی برای داشتن انرژی بیشتر در بعد از ظهر، از خوردن قهوه صرفنظر کرده و از خوراکی های تقویت کننده مغز مانند تمشک آبی و گردو استفاده کنید. چربی ها و آنتی اکسیدان انرژی و تمرکز ذهن خسته شما را بیش از حد نیاز تقویت می کنند.

۲- تشریفات را به بخشی از روزتان تبدیل کنید

باور کنید یا نکنید، بیشتر آنچه که در طول روز انجام می دهیم در واقع از روی عادت است. پس اگر بتوانیم عادات خوبی در خود پرورش دهیم، می توانیم بدون تلاش و درد زیادی به موفقیت برسیم. اگر عادت کرده ایم که کار یکسانی را در زمان و مکان یکسانی انجام دهیم، محیط و خود عادت می توانند کارایی ما را در آنچه که انجام می دهیم افزایش دهند. روز خود را بدرستی با استفاده از یک تشریفات صبحگاهی در طول هفته کاری شروع کنید. صبح زود مدیتیشن و ورزش انجام دهید تا تمرکزتان را افزایش دهید. صبح های روتین عالی، از شب قبل با آماده سازی برای فردا آغاز می شود. هر روز به همان روش عمل کنید. میزتان را مرتب کنید و به آن نظم دهید تا بتوانید هر روز صبح سرحال باشید.

۳- یک سد زمانی در مقابل آشفتگی ها برای خود ایجاد کنید

بهترین و بدترین بخش کار در منزل این است که شما در خانه کار می کنید. افرادی که با شما زندگی می کنند می توانند در طول زمان کاری تمرکز شما را برای صحبت کردن و گفتگو درباره امور کم اهمیت به هم بزنند. قاطعانه بگویید که بین ساعات خاصی از روز هیچ چیز و هیچ کس نباید مزاحمتان شود مگر آنکه مورد اضطراری ای پیش بیاید. در اداره هم همان اصول می توانند کارساز باشند. به همکارانتان بگویید که نمی خواهید چیزی مزاحم تمرکزتان شود.

۴ – ایمیل ها و شبکه های اجتماعی را تنها در ساعات مشخصی چک کنید

چک کردن ایمیل ها و شبکه های اجتماعی چند بار در روز کار آسانی است. مشکل اینجاست که نگاه های سریع تمرکز شما به هم می زند. ۲۵ دقیقه طول می کشد تا دوباره بر روی کارتان متمرکز شوید. هشدارهای ایمیل را خاموش کنید و زمان مشخصی برای چک کردن ایمیل ها تعیین کنید- یکبار صبح و یکبار هم بعد از ظهر. در مورد شبکه های اجتماعی نیز به همین روش عمل کنید. هر چیزی باید منتظر شود تا شما آمادگی لازم برای انجام آن را داشته باشید.

۵- یک لیست از ۳ اولویت برتر خود تهیه کنید

برنامه ریزی از قبل برای روزهای پیش رو یک الزام محسوب می شود. اما به جای تهیه یک لیست انجام امور طولانی، یک لیست از ۳ کار مهمی که باید انجام دهید، تهیه کنید. با محدود کردن لیست به ۳ اولویت، لیستتان قابل مدیریت می شود.

۶- یک سیستم مدیریت زمان تهیه کنید

Filofax, Erin Condren,  و Franklin Covey همگی برنامه ریزان کاغذ و قلم بسیار محبوبی هستند. شواهد نشان می دهند که یادداشت برداری حافظه را ارتقاء می دهد. و علاوه بر این صفحه آرایی یادداشت های روزانه می تواند الهام بخش باشد. اگر دست خطتان خوب نیست، می توانید از اپلیکیشنها و وب سایت هایی مانند Trello کمک بگیرید. تابلوها و کارت ها را می توان از هم جدا کرد، با تب های رنگی آنها را تزیین کرد و جزییاتی را نیز می توان به کارت ها اضافه کرد. امکانات بی نهایت هستند.

۷- محیط کار خود را ساماندهی کنید

به طور منظم فولدرهای درون دسکتاپ کامپیوتر را ساماندهی کنید. این کار یک ذخیره کننده وقت عظیم است. در ایمیل یا Gmail یا فولدرهایOutlook  برای ایمیل های خود از برچسب استفاده کنید. هر چیزی را تمیز و مرتب کنید. یاد بگیرید به جای استفاده از موس از کلیدهای میانبر استفاده کنید. همزمان با ساماندهی فضای کاری آنلاین خود، در اداره هم منظم باشید. زمانی را به خلاص شدن از کاغذهای قدیمی اختصاص دهید. داشتن محیط کاری منظم به ارتقاء تمرکز کمک می کند.

هوشمندانه تر کار کردن، نیازی به توجه متمرکز و دسترسی به جدیدیترین اپلیکیشن ها و نرم افزارها ندارد.           محدودیت ها و عوامل مزاحم خود را بشناسید و از آنها برای ارتقاء سیستمی کارساز استفاده کنید. خود را پاسخگو قرار دهید. می توانید کار بیشتری را بدون قربانی کردن همه وقتتان انجام دهید.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In رشد شغلی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …