صفحه نخست کسب و کار شروع کسب و کار ۵ مزیت شروع یک بیزینس کوچک جانبی

۵ مزیت شروع یک بیزینس کوچک جانبی

5 مزیت شروع یک بیزینس کوچک جانبی
5 مزیت شروع یک بیزینس کوچک جانبیReviewed by دقیقه on Aug 23Rating: 5.0

کارآفرینی: واژه ای که من به طور همزمان هم آن را تحسین می کنم و هم تحقیر. به عنوان شخصی با آرزوی راه اندازی یک شرکت موفق ، ایده ارتقاء یک بیزینس نوپا به صورت یک شرکت قدرتمند هیجان انگیز است. دیگران از رویای من در دفاع از شغل راکدی که نان بر سر سفره هایشان می گذارد، اجتناب می کند. ولی راه من آسیبی به دیگران نمی زند. بستگی دارد که هر کس به دنبال چه چیزی در زندگی باشد. بنابراین دلیل این چیست که کارآفرینان آنلاین بی شماری فریاد می زنند که چقدر احمقانه است بر سر کاری بمانیم که از ۹ صبح شروع می شود و ۵ بعداز ظهر به پایان می رسد و ما نباید در چنیین بیزینس تمام وقتی شیرجه بزنیم؟ این نه تنها یک پیشرفت بیش از حد نیست، بلکه یک طرز فکر محدودکننده است. کارآفرینی تنها برای امثال کسانی مانند Elon Musk, Mark Zuckerberg,  یا Reid Hoffman نیست. شما هم می توانید هنگامی که مشغول یک کار تمام وقت با یک بیزینس کوچک هستید، کارآفرینی کنید. در واقع توصیه می کنم که حداقل یک بار آن را امتحان کنید. این کار نه تنها یک تجربه باارزش محسوب می شود، بلکه مزایای زیادی در این کار وجود داردکه به شما در حرفه تان کمک می کند.

۱- مزایای مالیاتی

می توانید خریدهای بسیاری را به عنوان هزینه های بیزینسی، از جمله فضای اداری خانگی، لوازم اداری، مبلمان یادداشت کنید. اگر سختتان است که پولتان را که به سختی بدست آورده اید به کسی بدهید، برای خود یک شرکت با مسئولیت محدود راه اندازی کنید.

۲- جریان درآمدی جانبی

به طور میانگین بیزینس های "بدون کارمند"  (تک نفره) بیش از ۴۰۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند. اگر فقط ۱۰۰۰۰ دلار آن سود باشد، بدین معناست که در ماه بیش از ۳۰۰ دلار آن در جیبتان است. و به یاد داشته باشید که ۱۰۰۰۰ دلار میانگین است، نه حداقل. هیچ چیز مانع بیزینس شما برای ارائه پول بیشتر به شما نمی شود. با آن مبلغ اضافی ۳۰۰، ۶۰۰ یا حتی ۱۰۰۰ دلار چه می کنید؟

۳- کنترل بیشتر

به طور میانگین میلیونرها ۷ جریان درآمدی دارند. اگر یکی از آنها از دست برود، شخص میلیونر ۶ جریان درآمدی دیگر دارد. یک بیزینس جانبی یک منبع درآمد اضافی برایتان ارائه می کند که نه تنها پول بیشتری به همراه می آورد، بلکه باعث می شودکنترل بیشتری بر روی زندگیتان داشته باشید. دومین جریان درآمدی بدین معناست که کارتان بیشتر از این متعلق به شما نیست و می توانید به کارتان خاتمه دهید و شرکت خودتان را راه اندازی کنید. دیگر ناراحت نمی شوید اگر رئیستان به شما ترفیع ندهد. دیگر شکایت نمی کنید اگر همکار تنبلتان بیشتر از شما ترفیع بگیرد. چرا؟ زیرا کارتان همه چیز زندگی تان نیست. در خانه شما در حال ارتقاء بیزینسی هستید که در ماه صدها یا شاید هزاران دلار پول برایتان به همراه می آورد.

۴- تجربه کنید تا رزومه تان را غنی سازید

اگر بیزینس جانبی شما موفقیت آمیز است، می توانید آن را در رزومه کاریتان درج کنید. این کار می تواند به راحتی شما را از دیگر کاندیداهای شغلی که تنها دارای مدرک MBA یا تجارب مدیریتی استاندارد هستند، متمایز سازد. من شخصا ترجیح می دهم که یک فرد دیپلمه که تجربه بیزینس واقعی و موفقی را داشته به جای شخصی که دارای مدرک MBA از دانشگاه هاروارد است و تجربه اش صفر است، استخدام کنم.

۵- شادی فزونی

وقتی که صحبت از خوشحالی می شود، ۷۷% از صاحبین بیزینس خوشحالتر از کارکنان سطح متوسط هستند، در حالیکه ۵۵% از کارکنان آمریکیایی از کارشان راضی نیستند. شما ممکن است جزء آن ۴۸% باشید که عاشق کارشان هستند، پس از مزایای کارمند بودن و صاحب بیزینس بودن لذت ببرید. اگر از شغلتان متنفرید، بیزینس جانبی می تواند فرصتی برای فرار از کار یکنواخت روزانه و یا حتی می تواند جایگزین آن باشد. شانس خود را امتحان کنید- شما چیزی برای از دست دادن ندارید.

برای شروع نیاز نیست از تکنولوژی های فوق پیشرفته استفاده کنید تا به یک کارآفرین تبدیل شوید. اداره یک شرکت در کنار کار تمام وقت روزانه نه تنها ارزشمند است، بلکه سودمند نیز است. من قبلا مزایا را لیست کرده ام. شما تنها باید قدم بعدی را بردارید. با استفاده از مهارت خود یک وبلاگ راه اندازی کنید، یا مغازه الکترونیکی خود را افتتاح کنید یا یک بیزینس مستقل به راه بیاندازید. فقط کافی است بیزینس جانبی خود را افتتاح کنید و از آزادی و کنترلی که به همراه می آورد لذت ببرید.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In شروع کسب و کار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …