صفحه نخست گردشگری بریستول انگلستان؛ شهری با بی‌نظیرترین رستوران‌ها

بریستول انگلستان؛ شهری با بی‌نظیرترین رستوران‌ها

بریستول انگلستان؛ شهری با بی‌نظیرترین رستوران‌ها
بریستول انگلستان؛ شهری با بی‌نظیرترین رستوران‌هاReviewed by دقیقه on Aug 22Rating: 5.0

«بریستول» به‌عنوان یکی از شهرهای غربی کشور انگلستان، به مدد نزدیکی به لندن، طی سال‌های اخیر شاهد رشد و پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای بوده است. با ورود محصولات جدید به این شهر، بریستول درواقع نوعی رنسانس رستوران در درون خود تجربه کرده است؛ به‌نوعی که هم‌اکنون از همبرگر گرفته تا انواع غذاهای آغشته به ادویه‌های دل‌چسب هندی در این شهر یافت می‌شود؛ در ادامه ۱۰ مورد از بهترین رستوران‌های این شهر موردبررسی قرار می‌گیرد.

۱٫ رستوران «بولشور» با چاشنی‌هایی فوق‌العاده

این رستوران کوچک دارای یک شجره‌نامه بزرگ است و در آن از «جرج لیوسی» به‌عنوان سرآشپز و مؤسس این رستوران تا «کاترین کاروول» یادشده است. در این رستوران بسته به این‌که مراجعه‌کننده گوشت‌خوار و یا گیاه‌خوار باشد، چاشنی‌های متعدد و متفاوتی ارائه می‌شود؛ در این رستوران چاشنی‌هایی همانند ماست کاج و یا یونجه پخته ازجمله محصولات محلی این استان است که همگی خانگی هستند.

۲٫ «بِل»، بهترین رستوران مدرن انگلستان

با بررسی تاریخ رستوران بل از ۱۹۷۶ تاکنون، این نتیجه حاصل می‌شود که این رستوران فعالیت خود را با سرآشپزی به نام «سام –سان رِتِل» آغاز کرد؛ وی در منوی غذایی خود تمامی ذائقه‌ها در نظر داشت و درواقع سعی داشت تا یک بین‌المللی ارائه نماید، به‌طوری‌که هم‌اکنون از هشت پای آرام‌پز شده با نعناع و نخودفرنگی همراه باکمی صدف، مرغ خوابانده شده در چیپوتله تا فلافل ترکی با سس بخارا در منوی این رستوران وجود دارد؛ این رستوران مکان بسیار مناسبی برای تفریح با عده‌ای کمی از دوستان و چشیدن طعم انواع غذاها است.

۳٫ تجربه صرف خوراک اسپانیایی «تاپاس» در رستوران «باراواس»

رستورانی شاد، مهیج و پر از انرژی؛ رستورانی که با در نیمه‌باز آشپزخانه‌اش شما را برای ساعاتی در یک فضای کاملاً اسپانیایی قرار می‌دهد؛ فضای آجرکاری شده به همراه میزهای کوچک رستوران و انتظار برای برنج بسیار خوشمزه در این مکان، به‌راستی لذت‌بخش است. «کیه» و «ایموژن» «وایت» طی سفرهای سالانه خود به اسپانیا علاوه بر تکمیل منوی رستوران، نکات جدیدی را نیز به روش طبخ غذاها اضافه می‌نمایند؛ ازجمله غذاهای جدید اضافه‌شده به منوی این رستوران می‌توان به گوشت گوزن وحشی و آهوی سرخ‌شده در سرکه و یا خوراک ماهی «هیک» اشاره نمود.

۴٫ «پوکو»: تجربه سیاحتی غذایی به دور دنیا

رستوران پوکو یکی از پیشگامان جنبش بریتانیا، برای ارائه و سِرو انواع غذاهای بین‌المللی و محلی با اصلاح در روش طبخ و آماده‌سازی اصولی غذا است. این رستوران علاوه بر حذف مسافت برای چشیدن انواع غذاهای بین‌المللی، مشتریان خود را در فضای متناسب با غذای انتخابی آن‌ها قرار می‌دهد؛ چیزی که برای هر انسانی می‌تواند بسیار لذت باشد. شعار رستوران پوکو این است که ما در جهان بسیار کوچکی زندگی می‌کنیم و تجربه انواع غذاها، از طبخ خانگی توسط بانوان، سوپ سرد به همراه گوش‌ماهی تا شیر شکلات آماده‌شده با شیر بز، حق مسلم انسان است و این رستوران چنین تجربه‌ای را در یک فضای کاملاً طبیعی برای شما مهیا می‌کند.

۵٫ «بریچ»؛ رستورانی با بهترین غذاهای فرامحلی

یکی از مهم‌ترین نقاط عطف تاریخ غذا در بریتانیا، راه‌اندازی «خانه گوشت لذیذ» توسط «سنت جان» و «بِسی مِسی» توسط «سام لیچ» است، چراکه راه‌اندازی این دو محل به‌منزله سکوی پرتابی برای این کشور و دست‌یابی به اهداف بزرگ در حوزه غذا بود. در این دو محل نیز همه‌چیز با روش دست‌ساز طبخ و آماده می‌شد. در رستوران بریچ نیز همه‌چیز دست‌ساز است و یا این‌که حداقل با روش‌های کاملاً محلی آماده می‌شود؛ در این رستوران از نان تا گل‌های وحشی که مایه تزئین میزها است، همگی در خانه تهیه می‌شوند. منوی این رستوران بسیار محدود و ساده است و البته هرچند روز یک‌بار تغییر می‌کند؛ گوشت و کشک میش یکی از مشهورترین غذاهای این رستوران است.

۶٫ رستوران لیدو: فضایی آرام و رؤیایی

این رستوران مجهز به یک استخر و سونای بسیار مجهز و هم‌چنین یک برکه هیجان‌آور برای شنا است. در این رستوران به‌طور حتم غذای موردعلاقه اکثر افراد وجود دارد، ضمن این‌که «فردی بِرد» سرآشپز این رستوران نیز منوی ویژه‌ای را به مشتریان خود پیشنهاد داده است، این منوی ویژه شامل یک صبحانه بسیار ویژه، غذاهای تنظیم‌کننده سلامتی و هم‌چنین یک انتخاب ویژه به نام «غذای پرنده» است. به نظر می‌رسد که برخی از غذاهای این رستوران ازجمله ماهی روغنی دودی همراه با خمیرترش، نوعی غذای ترکی به نام «امام بایلدی» و «تانژین بره» ازجمله غذاهای پرطرفدار این رستوران باشد. در این رستوران هم‌چنین تابلوهایی حاوی ارائه انواع خدمات نیز نصب‌شده است.

۷٫ همبرگر معروف «چامپ»

رستوران چامپ سِرو همبرگرهای لذیذش را با آوردن یک نوشیدنی به نام «پاپ آپ» که در تهیه آن از گوشت گاو نیز استفاده‌شده است، آغاز می‌کند، این رستوران قبل از آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۴، در یک کامیون مشغول به فعالیت بود. اگرچه همبرگر چامپ بسیار مشهور است، اما استیک‌های آبدار و خوشمزه و هم‌چنین بیف های فوق‌العاده آن نیز دست‌کمی از همبرگرهایش ندارند. در این رستوران هم‌چنین علاوه بر اکثر نوشابه‌های معروف، کوکتل مخصوص چامپ نیز سِرو می‌شود.

۸٫ رستوران «چایی شایی»: ارائه غذاهای هندی به سبک خانگی

این رستوران اگرچه در ابتدا به‌منظور فروش محصولات غذایی هندی آغاز به کارکرد، اما پس از مدتی ارائه و غذا در داخل محل خود را نیز در دستور کار قرارداد؛ در این رستوران خانوادگی، انواع غذاهای هندی ازجمله «پاکوراس»، سمبوسه و کاسه برنج سِرو می‌شود، یکی از مهم‌ترین مشکلات این رستوران، تنگی فضای آن است و به نظر می‌رسد که صاحبان آن رفع این محدودیت را باید در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

۹٫ رستوران «والکس»: انتخابی ویژه برای والدین

یکی از رموز موفقیت والکس این است که این رستوران درواقع برداشتی از موفق از مجموعه غذایی «میچلین استار» است؛ در گام بعدی فضای کاملاً خانوادگی این رستوران، تعبیه محل‌های مناسب برای کودکان و ظروف منقش به آثار هنری‌اش، والکس را بسیار محبوب و دوست‌داشتنی کرده است. این رستوران نام خود را از صاحب خویش به نام «جیمز والکس» گرفته است، سرآشپزی که نزد بزرگانی همانند «گوردون رامسی»، «گالوینز» و «ریچاردز نیت» آموزش‌دیده است و حاصل آموزش‌های خود را در قالب یکی رستوران کلاسیک محلی با منوی غذایی بسیار خوشمزه ارائه داده است. غذاهای محبوب این رستوران، شامل غذاهایی همانند بشقاب بره کاراملی شده، سیب‌زمینی بنفش ژاپنی و گوشت بریان شده است.

۱۰٫ آشپزخانه «سوک»: تجربه خوشمزه‌ترین غذاهای خاورمیانه

منوی این رستوران همانند تابلویی است که اکثر غذاهای رنگارنگ خاورمیانه‌ای در آن به چشم می‌خورد؛ در این رستوران از بره مراکشی همراه با ادویه مخصوص و ماست و نعناع، سیب‌زمینی سرخ‌شده در پنیر فتا و ماهی قزل‌آلای بخارپز همراه با ماست، رازیانه و دانه کاج سِرو می‌شود. شعبه «کلیفتون» این رستوران به دلیل ارائه صبحانه‌های خوشمزه بسیار مشهور است؛ این رستوران هم‌چنین مجهز به یک فروشگاه مواد غذایی است که امکان خرید برخی از اقلام ویژه را برای مشتریان خود فراهم آورده است.

منبع

thrillist

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In گردشگری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …