صفحه نخست کسب و کار افراد موفق ۱۱ تفاوت بین افراد پر مشغله و افراد کارآمد

۱۱ تفاوت بین افراد پر مشغله و افراد کارآمد

11 تفاوت بین افراد پر مشغله و افراد کارآمد
11 تفاوت بین افراد پر مشغله و افراد کارآمدReviewed by دقیقه on Aug 21Rating: 5.0

من در سال ۲۰۱۰ یک روز کامل را با مرد درجه یک دنیا، Kilian Jornet  گذراندم. او برایم درباره تفاوت میان زندگی خودش در کوه ها و زندگی مردم در شهرها صحبت کرد. Kilian بیشتر عمرش را در کوه ها گذرانده است. او سال بعد اورست را فتح خواهد کرد و قبل از آن هم کوه های Kilimanjaro, Aconcagua, Montblanc  و Cervino را فتح خواهد کرد. او می گوید که مقصدش را می داند اما غالبا درباره مسیر شک دارد. او آگاهی زیادی نسبت به شرایط، تغییرات آب و هوایی و سنگ های لق و نااستوار دارد، ولی دائما مسیر خود را تنظیم می کند و تغییر می دهد. او به من گفت که یک سال مدتی از وقت خود را در بارسلونا گذراند. به پارک ها می رفت، قدم می زد و مردم را می دید که با اطمینان در خیابان ها قدم می زدند. هر کسی با اعتماد به نفس کامل حرف می زد. آنها ظاهرا نسبت به مقصودشان مطمئن بودند و با اطمینان قدم بر می داشتند. اما مطمئن نبودند که به چه سمتی می روند. این یکی از تفاوت های میان افراد پرمشغله و افراد کارآمد است. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بفهمید که این تفاوت ها دقیقا چیست و از ۱۰ تفاوت دیگر نیز آگاه شوید.

۱- افراد پر مشغله می خواهند که در حال انجام ماموریت به نظر برسند. افراد کارآمد یک ماموریت برای زندگی شان دارند.

افراد پرمشغله درباره مقصد زندگی شان شک دارند در حالیکه تنها قدم های کوچک را با اطمینان بر می دارند.

افراد کارآمد اجازه می دهند که دیگران تردید آنها را در برداشتن قدم های کوچک ببینند، زیرا مقصدشان مشخص است.

۲- افراد پر مشغله اولویت های زیادی دارند، اما افراد کارآمد تنها چند اولویت دارند.

هیچ کس آنقدر سرش شلوغ نیست که برای انجام امور پر اهمیت زمان کم بیاورد، اگر افراد برای امورشان اهمیت قائل شوند زمان را ایجاد می کنند. زندگی سوال درباره اولویت ها است. اگر ۳ اولویت دارید آنها واقعا اولویت هایتان هستند، اما اگر ۲۵ اولویت دارید آنها تنها حجم عظیمی از امور هستند که می خواهید به همه شان برسید و دیگر اولویت محسوب نمی شوند.

اصل پارتو این است که ۸۰% از نتایج شما حاصل ۲۰% کاری است که انجام داده اید. Henry Ford ثروت خود را نه با ساخت خودروهای بهتر، بلکه با ساخت یک سیستم بهتر برای ساخت خودرو بدست آورد. افراد پر مشغله سعی می کنند خودروهای بهتر بسازند و افراد کارآمد سیستم های بهتری برای ساخت خودرو ارائه می کنند.

۳- افراد پر مشغله سریعا پاسخ مثبت می دهند و افراد کارآمد بعد از کمی فکر پاسخ مثبت می دهند.

تعریف Warren Buffet از کمال این است که: "به بیشتر چیزها پاسخ منفی بده." اگر به بیشتر امور پاسخ منفی ندهی، تمام عمر خود را باید صرف انجام اولویت های افراد دیگر کنی. کمال یعنی ارزش های شما مشخص است و زمان شما در جهت رسیدن به آن ارزش ها صرف می شود.

۴- افراد پر مشغله بر روی عمل تمرکز می کنند، اما افراد کارآمد بر روی صراحت قبل از عمل تمرکز می کنند.

برای تمرکز بر روی ۲۰% فعالیت های برتر، باید موضعتان درباره آن امور مشخص باشد. بهترین منبع که باید همیشه شما هدایت کننده شما باشد، تجارب شخصیتان است- اگر که بدرستی ثبت شده باشد. متاسفانه بیشتر مردم زندگی خود را تنها در فیس بوک به صورات روزانه ثبت می کنند. یک دفترچه یادداشت وقایع روزانه تهیه کنید و هر روز ۵ دقیقه از وقت خود را صرف نوشتن اتفاقات روز گذشته کنید، اینکه روز گذشته بر روی چه چیزی کار کرده اید، بر روی چه چیزی کار نکرده اید و زمانی را صرف آنچه که به شما انگیزه می دهد، کنید.

۵- افراد پر مشغله همه درها را باز می گذارند، اما افراد کارآمد همه درها را می بندند.

به عنوان یک شخص جوان خوب است که آپشن های زیادی داشته باشید. خوب است که به مسافرت بروید، زبان جدیدی یاد بگیرید، کوهنوردی کنید، دانشگاه بروید، بر روی تکنولوژی کار کنید یا در کشور دیگری زندگی کنید. ولی نکته اینجاست که باید بر روی آپشن ها تمرکز کرد. اگر امسال هدف من این است که اسپانیایی یاد بگیریم، باید تا آخر سال آینده اسپانیایی صحبت کنم. اگر امسال هدفم اسپانیایی صحبت کردن است وحقوقم ۳۰% بیشر شود، به ۱۰ کشور مختلف سفر کنم، به دنبال تناسب اندام بروم، دوست دختر پیدا کنم، به کنسرت های مختلف بروم و … تا آخر سال بعد نمی توانم اسپانیایی صحبت کنم.

۶- افرا پرمشغله درباره اینکه چطور تا این حد سرشان شلوغ است صحبت می کنند، اما افراد کارآمد اجازه می دهند که نتایج حرف بزنند.

Stephen King می گوید: "یک نویسنده تولید کننده کلمات است. پس اگر کلمه تولید کنید: شما یک نویسنده هستید و اگر کلمه تولید نکنید: شما یک نویسنده نیستید."

یک نکته مضاعف مشخص وجود دارد. صحبت کردن درباره نویسندگی به معنی نویسنده بودن نیست. نویسندگانی که کتاب هایشان نشر شده، درباره کتاب بعدیشان حرف نمی زنند، بلکه تمرکز خود را معطوف بر نوشتن آن کتاب می کنند. من خود را طوری پرورانده ام که علاقه ای به حرف های دیگران درباره اینکه می خواهند چه کار کنند، نشان ندهم. از آنها می پرسم قبلا چه کارهایی انجام داده اند. عملکردهای قبلی شاخص خوبی برای عملکردهای بعدی است. احساس بازدهی داشتن به معنی خود بازدهی نیست. این نکته مهم است. من می توانم فکر کنم کارآمد هستم در حالیکه فقط در حال کندوکاو فکری هستم و عملا کاری انجام نمی دهم. می توانم فکر کنم کارآمد هستم در حالیکه فقط یک وبلاگ عالی می نویسم که به دیگران کمک می کند بهتر عمل کنند.

۷- افراد پر مشغله در مورد اینکه چقدر وقت کم دارند صحبت می کنند، در حالیکه افراد کارآمد برای آنچه که اهمیت دارد زمان ایجاد می کنند

هر وقتی را که به بهانه جویی می گذرانیم، همان وقت را برای خلاقیت از دست می دهیم. اگر به خودتان اجازه دهید که بهانه جویی را تمرین کنید، بهانه های بهتر و بهتری می آورید. افراد کارآمد زمان را بهانه عدم بازدهی نمی کنند. هر عملی یا حامی بالاترین ارزش ها و ماوریت آنها است یا نیست. اگر نباشد، آنرا انجام نمی دهند- حتی اگر تمام روز وقت داشته باشند.  یک گفته ایرلندی هست که می گوید: "مشغول بودن بهتر از کار نکردن است."

این گفته دورغی بیش نیست. بهتر است کار نکنید تا اینکه کاری را انجام دهید که شما را با بالاترین ارزش هایتان مرتبط نمی سازد.

۸- افراد پر مشغله چند کار را با هم انجام می دهند، اما افراد کارآمد در هر زمان بر روی یک کار تمرکز می کنند

افرادکارآمد می دانند تمرکز چیست. آیا از تکنیکPomodoro  اطلاع دارید؟ این تکنیک بی رحمانه ولی موثر است. یک کار را برای انجام دادن مشخص کنید (برای مثال نوشتن یک وبلاگ). تایمر را بر روی ۲۰ دقیقه بعد تنظیم کنید. بر روی آن کار تمرکز کنید تا تایمر به صدا در بیاید. هر عامل مزاحمی (باید ایمیلم را چک کنم، باید آب بخورم، باید بروم دستشویی) برابر با تنظیم مجدد تایمر بر روی ۲۰ دقیقه است. بهره وریتان در روز چقدر است؟

۹- افراد پر مشغله سریعا پاسخ ایمیل ها را می دهند، اما افراد کارآمد وقت زمان مشخصی را صرف پاسخ دادن می کنند و با عجله این کار را انجام نمی دهند

 ایمیل یک لیست دم دستی از اولویت ها است، اما یک مشکل وجود دارد و آن این است که ایمیل ها مربوط به اولویت های دیگران است نه اولویت های شما. اگر به همه ایمیل ها پاسخ دهید، زندگی خود را صرف انجام هزاران امور کوچک که مربوط به اولویت های دیگران است، کرده اید.

وقتی که جعبه دریافت ایمیل ها را چک می کنید ۳ کار می توانید انجام دهید: حذف، پاسخ دادن و به تعویق انداختن پاسخ.

۱۰- افراد پرمشغله می خواهند افراد دیگر هم مشغله داشته باشند، اما افراد کارآمد می خواهند که دیگران مفید واقع شوند

مدیران پرمشغله ساعات فعالیت را ارزیابی می کنند، اما مدیران کارآمد خروجی را ارزیابی می کنند. مدیران پرمشغله از دیدن افرادی ریلکس و بدون مشغله ناامید می شود، زیرا اینطور به نظر می آید که آنها زمان کافی دارند و از کارشان لذت می برند. مدیران کارآمد دوست دارند ببینند که دیگران از کارشان لذت می برند؛ این مدیران دوست دارند محیطی ایجاد کنند که در آن افراد بتوانند پیشرفت کنند. افراد پرمشغله ناامید هستند. آنها می خواهند با توجه به تلاشی که می کنند اعتبار کسب کنند، نه با توجه به نتایجی که حاصل می کنند. یک نقل قول هندو وجود دارد که می گوید: "ما نسبت به کاری که می کنیم دارای حق هستیم، نه نسبت به حاصل کارمان."

ما حق داریم از عملکرد عالی ای که در حین کار داشته ایم لذت ببریم، ولی حق نداریم از خانه، ماشین و پولی که بعد از کار خوب حاصل می شود لذت ببریم. بازدهی راجع به ارزش گذاری سفر به سوی بهترین ها است، نه هر لحظه از فعالیت.

۱۱- افراد پرمشغله درباره اینکه چقدر تغییر خواهند کرد صحبت می کنند، اما افراد کارآمد آن تغییرات را ایجاد می کنند.

Kilian Jornet زمان زیادی را صرف اینکه چه کار می خواهد انجام دهد، نمی کند. او درباره اینکه در گذشته چه کرده، چه چیزی یاد گرفته و چه چیزی باعث انگیزه اش شده، صحبت می کند.

زمان را کمتر صرف صحبت درباره اینکه چه کار می خواهید انجام دهید کنید و آن زمان را صرف برداشتن اولین قدم کنید. الان چه کاری می توانید انجام دهید که نیاز به تایید هیچ کس نداشته باشد؟ اکنون با توجه به دانش، منابع و حمایتی که در اختیار دارید می توانید چه کار ی انجام دهید؟ همان کار را انجام دهید. شگفت آور است که دنیا چقدر به کسی که حرف نمی زند و شروع به کار می کند، پاداش می دهد.

ما با پتانسیل باور نکردنی ای زاده می شویم. بهترین چیزی که در شخص ۲۰ ساله می توان بدان اشاره کرد این است که بگوییم پتانسیل فوق العاده زیادی دارد. به شخص ۳۰ ساله هم می توانیم بگوییم پتانسیل زیادی دارد. اگر به شخص ۴۰ ساله بگوییم که پتانسیل زیادی دارد، حرفمان یک توهین محسوب می شود. اگر به شخص ۶۰ بگوییم که پتانسیل زیادی دارد، توهین بی رحمانه ای به او کرده ایم.

اجازه ندهید که پتانسیلتان به هدر برود. یک کار شگفت انگیز انجام دهید.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In افراد موفق

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …