صفحه نخست رشد فردی موفقیت شخصی ۱۰ کار اساسی که باید برای رسیدن به موفقیت انجام دهید

۱۰ کار اساسی که باید برای رسیدن به موفقیت انجام دهید

10 کار اساسی که باید برای رسیدن به موفقیت انجام دهید
10 کار اساسی که باید برای رسیدن به موفقیت انجام دهیدReviewed by دقیقه on Aug 21Rating: 5.0

جاده موفقیت یک جاده طولانی و پر پیچ و خم با موانع زیادی است که فقط منتظرند تا همسفر یک مسافر بی دقت شوند. به جزء افرادی که هر چیزی بخواهند در ظرفی نقره ای در اختیارشان قرار می گیرد، بیشتر افرادی که رویایشان به حقیقت پیوسته سخت کار کرده اند و چیزهایی را در این راه فدا کرده اند و به طور ثابت خود را ارتقاء داده اند. قرار گرفتن در وضعیتی بهتر، قوی تر و هوشمندانه تر مستلزم صرف زمان است و باید برای رسیدن به موفقیت اقداماتی انجام دهید، گرچه ممکن است هنوز آماده آن نباشید.

۱- هنگام مواجهه با موقعیت های متعارض آرامش خود را حفظ کنید و خونسرد باشید.

 یکی از اولین چیزهایی که باید در رهبران خوب به دنبالش باشیم، توانایی حفظ خونسردی طی یک موقعیت پر تنش است. می توانیم از شیرها به عنوان یک نمونه رهبری عالی یاد کنیم. شیر نر رهبر گروه است. گرچه شیرهای ماده زمانی که آنها در گوشه ای لم داده اند کار شکار را انجام می دهند، اما زمانی که یک حیوان عظیم امنیت گروه را مورد تهدید قرار می دهد، آنها (شیرهای نر) آرامش خود را حفظ می کنند و با خطر مقابله می کنند؛ حتی اگر این کار به قیمت جانشان تمام شود به بهترین نحو از گله دفاع می کنند.

اکنون شما نباید بنشینید و منتظر فرصت شوید تا مهارت های مدیریت بحران خود را نشان دهید، بلکه باید یاد بگیرید در طول بحث ها و موقعیت های بحرانی آرامش خود را حفظ کنید.

۲- داشتن ظاهری مناسب را تمرین کنید و همیشه مودب باشید

شما هرگز نمی دانید که چه زمانی یک فرصت بی نظیر خودش را نشان می دهد- ممکن است در یک مهمانی، محوطه پارکینگ یا هنگام خرید مواد غذایی شخصی را ملاقات کنید که یک فرصت شغلی یا یک پیشنهاد بیزینسی جالب به شما ارائه کند. ظاهر مناسب به طور قابل توجهی نحوه درک افراد از شما را افزایش می دهد و همیشه خونسرد بودن و باادب بودن در زندگی، باعث می شود که دقیقا برای رفتار حرفه ای و متواضعانه در طول جلسات و مذاکرات بیزنسی آماده شوید. کار آسانی است که با یک چیز کوچک که باعث رنجشتان شده، از کوره در بروید و عصبانی شوید یا به ریشخند و بی ادبی متوسل شوید، اما افراد دانا و متواضع هرگز اجازه نمی دهند که خستگی و سستی شان نشان داده شود. اگر دیگران شما را شخصی باادب، منطقی و قابل اطمینان ببینند، درهای زیای به رویتان گشوده خواهد شد.

۳– وقت شناس باشید و به طور ثابت بازدهی داشته باشید

عمده چیزی که افراد موفق را از دیگران متمایز می سازد، توانایی آنها برای ساماندهی زندگی شان تا آخرین ثانیه و وقت شناسی شان است، چرا که زمان سنجی دقیقی برای ساعات پر بازده روزشان دارند. متاسفانه ثبات چیزی است که بیشتر مردم نسبت به آن بی توجهند. به همین دلیل است که شرکت ها زمان زیادی را صرف می کند تا اطمینان حاصل کنند که کارمندانشان به وقت شناسی اهمیت می دهند. اما شما اگر می خواهند شغل موفقی داشته باشید باید این عادات خوب را در خود پرورش دهید. حتی اگر شرکت دارای یک خط مشی حضور سختگیرانه و یک نرم افزار دقیق نباشد، شما حتما باید سر وقت به رختخواب بروید. زود از خواب بیدار شوید و در طول روز متمرکز بر کارتان باشید. آموختن این درس که اگر کاری را دوست ندارید و موانع زیادی بر سر راهتان قرار دارد باید آن کار را رها کنید، مهم ترین درس حرفه ای است که می توانید بیاموزید.

۴- اشتباهاتتان را بپذیرید

امتناع از پذیرش اشتباهاتی که مرتکب شده اید، نه تنها بازدهی تان را افزایش نمی دهد، بلکه رفتاری کاملا بچگانه نیز محسوب می شود. یک مرد یا زن بالغ باید دریافتی واضح از واقعیت داشته باشد و از نقاط ضعف خود آگاهی کامل داشته باشد. گرچه هرگز نمی توانیم کاملا و صد در صد بی طرف و منطقی باشیم، اما حداقل می توانیم بپذیریم که اشتباه کرده ایم و سعی کنیم در آینده چنین خطایی را مرتکب نشویم. پذیرش اینکه خطا کرده اید و تلاش برای بهبود اموری که در طی زمان به بخشی از شخصیتتان تبدیل شده، کار بسیار دشواری است و به همین دلیل است که بیشتر مردم گناه خود را به گردن دیگری انداخته و هرگز رشد نمی کنند.

۵- برای ارتقاء خودتان در همه جوانب زندگی سخت کار کنید

گرچه تمرکز بر روی یک جنبه از زندگی تان یا حتی یک مهارت می تواند به شما کمک کند که نسبت به قبل سریعتر پیشرفت کنید و به مساله دیگری که نیاز به ترقی دارد بپردازید، اما داشتن عملکرد خوب در یک امر برای رسیدن به موفقیت واقعی کافی نیست. در هر بخشی از کار مهارت های ارتباطی و مذاکره ای مهم هستند. خوش استیل بودن و زبان بدن با اعتماد به نفس می تواند به شما کمک کند تا در کارتان صرفنظر از مهارت و تجربه ای که دارید، پیشرفت کنید. اهمیت دادن به بدنتان و دریافت همه مواد غذایی لازم به همراه تمرین کردن، تمرکزتان را افزایش می دهد و به شما انرژی بیشتری می دهد و اعتماد به نفستان را نیز بالا می برد. همانطور که می دانید مطالعه، تمرین، رژیم غذایی، مهارت های انسانی و بسیاری عادت های دیگر همه گرد هم می آیند تا طرز فکر موفقی در خود ایجاد کنید. افراد موفق در تلاشند تا به روشی متفاوت پیشرفت کنند.

۶- با اعتماد به نفس از شکست عبور کنید

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که طیف محدودی از افرادی که به سادگی به بهترین ها می رسند، ترکیب منحصر به فردی از استعداد و شانس دارند که به آنها کمک می کند بدون هیچ اشتباهی به اوج برسند. در حالیکه گرچه استعداد اهمیت دارد، اما برای امتحان چیزهای جدید باید شجاعت، سخت کوشی و اعتماد به نفس بالا داشته باشید تا از دیگران متمایز شوید. اگر می خواهید با موفقیت از شکست گذر کنید و به حرکت به سوی جلو ادامه دهید، باید ایمان داسته باشید که آنچه در حال انجامش هستید بهترین گزینه پیش رویتان است. زمانی مرد خردمندی گفت: "یا برنده می شویم یا یاد می گیریم." در فرهنگ لغت یک فرد برنده شکست وجود ندارد؛ همه شکست های کوچک، فقط دروسی هستند که در مدرسه ضربه های سخت به ما آموخته می شوند. این اطمینان راحت بدست نمی آید، باید روزانه آن را با عبارات مثبتی که در جلوی آینده تکرار می شوند و با ایمان به اینکه همه هدف ها دیر یا زود محقق می شوند، تقویت کرد.

۷- با تحقیق و تمرین پاسخ سوالات خود را پیدا کنید

اطلاعات معمولا به راحتی در اختیارمان قرار می گیرند، اما تجارب عملی نشان داده که هر چه اطلاعات آسانتر در اختیارمان قرار بگیرد، باید بیشتر درباره اعتبارشان سوال کنید. افسانه و اطلاعات نامعتبر زیادی وجود دارد و یک جستجوی سریع سه دقیقه ای گوگل به شما کمک نمی کند تا بتوانید احاطه کامل بر موضوعی پیدا کنید. به حرف های دیگران هم درباره آن اطلاعات نمی توانید اعتماد کنید. باید بیشتر و بیشتر مطالعه کنید. منابع مختلفی را بخوانید، متخصصانی را پیدا کنید که مردم برای تخصصشان احترام قائلند و همیشه امتحان کنید و ببینید آیا آن تئوری در عمل کارساز است یا خیر. شاید آزمایشتان نیاز به یک رویکرد جدید دارد و بعضی از نکات ممکن است برایتان کارساز نباشد.

۸- تا جایی که می توانید خود را ملزم به انجام امور بیشتری کنید و سپس بعضی از آنها را انجام دهید

کار بزرگ و پراهمیت کاری نیست که شما بتوانید به تنهایی آن را انجام دهید. البته فکر می کنم اگر زمانی را صرف کار با لپ تاپتان کنید بتوانید آن کار بزرگ را انجام دهید، اما آن کار همچنان کار است. شما باید پول زیادی را وارد شرکت کنید یا میزان کارایی شرکت را بالا ببرید، برندتان را در شبکه های اجتماعی گسترش دهید، رئیستان را تحت تاثیر قرار  دهید، مافوق خود را متقاعد کنید که ارتقاء شما به نفع او نیز هست و هر کاری بکنید تا بتوانید دوام بیاورید. این کار تلاش زیادی لازم دارد و عملکرد خوب داشتن می تواند الزما در ارتباط با زمینه تخصصی شما نباشد، بنابراین بیشتر مردم یا تحت فشار فرو ریخته اند یا تسلیم شده اند و سال ها در یک موقعیت راکد باقی مانده اند.

۹- هنگام برنامه ریزی همه دقایق خود را پوشش دهید

یک فرد معمولی سوالات کمی درباره یک پروژه می پرسد و یک برنامه فعالیتی کلی ایجاد می کنند. اما یک بیزینس من هوشیار همه پایگاه ها را پوشش دهی می کند. از همان اول پریدن به بخش آخر نتایج خوبی را برایتان به همراه نمی آورد و حتی اگر بتوانید یک موقعیت را تحت کنترل خود درآورید، احتمال دارد راه حل بهتر را بخاطر اینکه از آن آگاهی ندارید، از دست بدهید.

۱۰- برای بدست آوردن یک فرصت فوق العاده بر روی زمان، تلاش و پولتان سرمایه گذاری کنید، حتی اگر تضمینی وجود نداشته باشد که  موفق می شوید

این یک تست نهایی برای سنجش اراده و اشتیاق شما است- تستی برای ارزیابی میزان پیگیری احساس غریزی و تصاحب فرصت، حتی اگر هیچ ضمانتی وجود نداشته باشد که به موفقیت می رسید. در مسیرتان ریسک های مهم و فرصت های زیادی وجود دارد و شما باید یاد بگیرید که چگونه الماس ها را در دل سنگ های سخت زمین تشخیص دهید.

در آغاز باید چند بازی انجام دهید و با هر ۲ تا ۴ باری که می بازید به یک پروژه عظیم برخورد می کنید، اما همانطور که آگاه تر و موفقتر می شوید قادر خواهید بود تا خطرات را بهتر برآورد کنید. ایمان به خود و در نظر گرفتن شانس، همان چیزی است که در حرفه تان به شما کمک می کند. ما افراد موفق و قدرتمند را تحسین می کنیم، اما اغلب نمی توانیم درک کنیم که چقدر تلاش در پس آن موفقیت پنهان است. همه چیزهایی که در این مقاله به آنها اشاره شد باید در کنار هم قرار بگیرند تا بتوانید جاده موفقیت را بپیمایید و مدیریت همه آنها دشوار است و هیچ کس نمی گوید این کار آسان است.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In موفقیت شخصی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …