خودرو

اتومبیل خودکار فورد بدون راننده، بدون فرمان و بدون پدال

شرکت فورد به تازگی خبر ساخت خودروی بدون راننده را به دنبای خودروسازی اعلام کرده است. مدیرعامل شرکت، مارک فیلدز، و مدیر فنی، راج نایر، اعلام کردند که این شرکت دیگر فقط یک شرکت خودروسازی نیست. فیلدز در جمع کارکنان و مخاطبان 200 هزار نفری آنلاین اعلام کرد :  ما در تمام حوزه های حرکتی کار خواهیم کرد.

اخبار زیادی در این مورد اعلام شده است که ما مهمترین آنها را برای شما نقل می کنیم.

مهمترین خبر این است که فورد یک وسیله نقلیه تمام خودکار پرحجم، سطح 4 انجمن مهندسان خودرو، برای خدمات رانندگی و اجاره خودرو در سال 2021 عرضه خواهد کرد. به عبارت دیگر، این خودرو فرمان، پدال گاز و ترمز، و راننده نخواهد داشت و در پنج سال آینده به دست مشتریان خواهد رسید.

برای کسانی که با سطوح انجمن مهندسان خودرو آشنا نیستند باید توضیح دهیم که سطوح 1 و 2 شامل فناوری های کمک به راننده می شوند که در حال حاضر در خودروهای با تولید انبوه مشاهده می کنیم، فناوری هایی مانند کمک ماندن در بین خطوط جاده، سیستم کنترل سرعت، و فناوری هایی از این دست. سطح 3 یک سطح میانی است که کنترل کامل رانندگی را بین وسیله نقلیه و راننده تقسیم می کند. فورد صریحاً بیان کرده که نمی خواهد روی این فناوری تمرکز کند چون نمی داند چگونه باید رانندگی بدون دخالت دست را به شیوه ای ایمن مدیریت کند. و سطوح 4 و 5 نیز رانندگی کاملاً خودکار را شامل می شوند که نیازی به راننده ندارند.

فورد اعلام کرده است که از آنجا که انتظار نمی رود خودروهای خودکار مناسب مشتریان تا چندین سال دیگر هم آماده نشوند، بر هم پیمایی (یا Ridesharing که در آن مالکین خودرو صندلی‌های خالی خودروی خود را با مسافران هم مسیر خود به اشتراک می‌گذارند تا از حجم ترافیک، آلودگی هوا و هزینه‌ها بکاهند) متمرکز می شود. یک دلیل دیگر این است که این کار هنوز توجیه اقتصادی ندارد. اما برای این خدمات حمل و نقل، فورد با تولید خودروهای جدید مسیرهای جدید درآمدی باز می کند و با این خدمات دهندگان شریک می شود تا درصدی از درآمد را دریافت کند.

این شرکت خودروسازی آمریکایی همچنین اعلام کرده است که بخش تحقیقات و توسعه خود در سیلیکون ولی را گسترش می دهد. حضور فورد در این منطقه از یک ساختمان به یک گروه ساختمان گسترش یافته و کارکنانش تا 2017 دوبرابر می شوند. تا آخر امسال بزرگترین ناوگان خودروهای بدون راننده آزمایشی تولید خواهد شد. این بخشی از برنامه  " Smart Mobility" شرکت است.

نایر همچنین تاکید کرد که فورد تنها یک شرکت سخت افزاری نیست. با ایجاد یک تیم مهندسی (شامل چند استارتاپ سنسور، یادگیری ماشینی و نقشه برداری) می شود ساخت خودروهای خودکار را از پایه در خود شرکت انجام داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن