افراد موفق

7 اقدامی که افراد کارآمد در شروع کار انجام می دهند

آه باز هم یک روز دیگر در اداره. اما آیا امروز یک روز خوب و پر از بازدهی است؟ گرچه ادارات مکان های غیر قابل پیش بینی هستند، افراد کارآمد امور را به نحوی متفاوت انجام می دهند تا هر روز بیشترین بهره را از روز کاریشان ببرند. افراد کارآمد می دانند که 10 دقیقه اول روز در اداره می تواند سازنده یا از بین برنده مقدار کاری باشد که می توانند انجام دهند. این افراد قبل از شروع کار، چند اقدام کوچک انجام می دهند. پس شما هم اگر می خواهید بازدهی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید، در 10 دقیقه اول شروع کار این 7 اقدام را انجام دهید.

1- سه چیزی را که به خاطرش شکر گذار هستید را بنویسید

مطالعه ای که بر روی تاثیر قدردانی در دانشگاه میامی انجام گرفته نشان می دهد کسانی که روزانه بابت چیزهایی که دارند قدردانی می کنند افرادی کارآمدتر  و بسیار خوشحالتر هستند. Sheryl Towers رئیس ارتقاء حرفه ای در کتاب خود به نام "دانه های موفقیت" می گوید: "نتایج این مطالعه نشان داد که قدردانی روزانه منجر به سطوح بالاتری از هوشیاری، علاقه، اراده، خوش بینی و انرژی شد. علاوه بر این گروهی که در مطالعه، روزانه قدردانی کرده بودند افسردگی و استرس کمتری را تجربه کرده بودند، بیشتر مایل بودند به دیگران کمک کنند، به طور منظمتری کار کرده بودند و در رسیدن به اهداف شخصی پیشرفت بیشتری داشتند.

2- میز خود را تمیز کنید

هیچ چیز به اندازه یک میز شلوغ و بی نظم بازدهی را کاهش نمی دهد. اگر برای چیزهای مورد نیازتان مثلا خودکار، نت پد یا اسناد مهم دائما در تکاپو و جستجو هستید، در واقع زمانتان را از دست می دهید و این زمان هرگز باز نخواهد گشت. در طول 10 دقیقه اول روز چند لحظه را صرف بررسی وسایل روی میز کنید تا مطمئن شوید هر چیزی در جای خودش و همانجا که شما انتظار دارید قرار  دارد.

3- با همکارانتان در ارتباط باشید

روز خود را با سلام کردن کمی صمیمانه با همکارانتان آغاز کنید. بخش عمده ای از بازدهی، آگاهی از زمان سوال پرسیدن و از چه کسی پرسیدن است. سعی کنید که همه موانع سر راهتان را بشناسید تا بتوانید به اهدافتان برسید. بنابراین، مطمئن شوید که رابطه ای مثبت با همکارانتان دارید و این رابطه را حفظ کنید. افراد کارآمد می دانند این امر تا چه حد ضروری است، بنابراین زمان اندکی را در 10 دقیقه آغازین روز به دور زدن در اداره و سلام کردن به همکاران می پردازند.

4- سه هدف مهم روزتان را بنویسید

افراد کارآمد زمان اندکی را به نوشتن سه هدف مهمی اختصاص می دهندکه اگر محقق شوند موفقیت روزانه آنها را به همراه دارند. این کار باعث می شود که اگر روز شلوغی در اداره داشتید، تمرکز خود را بر روی چیزی که باارزش است بگذارید.

5- لیست های کارهایی که باید انجام شوند را مرور و مورد تایید قرار دهید

زمانی که اولویت های خود را تعیین کردید، باید مطمئن شوید که کارهایی که برای خودتان تعیین کرده اید هم راستا با اهداف و اولویت هایتان هستند. داشتن یک لیست دقیق کارهایی که باید انجام شوند، روزتان را ساماندهی می کند و به شما کمک می کند تا بدانید باید برای کدام امور ویژه برنامه ریزی کنید.

6- عبارات تاکیدی روزانه خود را بر روی کاغذ بیاورید

افراد کارآمد خوش بین، مثبت و شادکام هستند. آنها زمان خود را به منفی بافی نمی گذرانند، بلکه از آن برای اقدام کردن استفاده می کنند. Matthew D. Della Porta نویسنده کتاب "چطور شاد باشیم" می نویسد: "خیلی راحت اجازه دهید عبارات تاکیدی روزانه ذهن شما را آموزش دهند تا مثبت فکر کند؛ اینها حقایق شادی بخشی هستند که شما می خواهید باورشان کنید و اعتقادات دلگرم کننده ای درباره شما و همه دنیا هستند. این تاکیدات یکی از موثرترین روش ها برای تغییر فعالانه و دائمی طرز فکرتان هستند. "

7- یک نقل قول الهام بخش بخوانید

روزتان را با واژگان خردمندانه افراد کارآمد موفق قبل از خودتان شروع کنید. افراد موفق قبل از شروع کار، با خواندن نقل قول های الهام بخش از گذشتگان خود الهام می گیرند.

10 دقیقه آغازین روز می تواند حقیقتا تعین کننده میزان کارایی بقیه روز باشد. اقدامات افراد کارآمد را دنبال کنید تا مطمئن شوید که هر روز در وضعیت کارآمد موفقیت آمیزی قرار دارید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن