صفحه نخست کسب و کار افراد موفق ۱۵ چیزی که افراد موفق هنگام کار هرگز درباره شان صحبت نمی کنند

۱۵ چیزی که افراد موفق هنگام کار هرگز درباره شان صحبت نمی کنند

15 چیزی که افراد موفق هنگام کار هرگز درباره شان صحبت نمی کنند
15 چیزی که افراد موفق هنگام کار هرگز درباره شان صحبت نمی کنندReviewed by دقیقه on Aug 18Rating: 5.0

افراد موفق متمایز از دیگران هستند. کارشان هر چه که باشد، یک معیار برای خود تعیین می کنند و آن کار را به روش خاصی انجام می دهند. طرز فکرها منفی مانند عفونت های ویروسی هستند. یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که اطرافتان را پر از افراد موفق کنید. اخلاق و سبک کاری آنها، روش اجرای امور و اینکه چرا کاری را انجام می دهند حسادت برانگیز است  و همه اینها چیزهایی هستند که تقلید از آنها بد نیست. پس کدام یک از نقاط مثبت آنها را می توانیم در زندگی خودمان کپی کنیم؟

در زیر به ۱۵ کاری که افراد موفق هرگز هنگام کار انجام نمی دهند اشاره می کنیم.

۱- آنها هرگز درباره دیگران شایعه پراکنی نمی کنند

شایعه ورزش زبان است. آنها وقت برای انجام این کار ندارند و تمرکزشان را بر روی کارشان می گذارند. افراد موفق شایعه پراکنی نمی کنند زیرا معتقدند که وقت و انرژی شان باید صرف کار کارآمدتری شود. اگر کسی نیاز به کمک دارد، آنها به جای شایعه پراکنی، مستقیما با او صحبت می کنند. آنها به وضوح می دانند که افرادی که پشت سر دیگران صحبت می کنند، نمی توانند قهرمان زندگی خودشان باشند، پس احساس می کنند که نیاز است با شایعه پراکنی توطئه ای را خلق و به آن پر و بال دهند.

۲- آنها هرگز بهانه جویی نمی کنند

"من به این دلیل دیر آمدم"، "من به آن دلیل نمی توانم این گزارش را ثبت کنم"، "من نمی توانم …"؛ اینها حرف هایی هستند که هرگز از زبان یک شخص موفق نمی شنوید. زیرا آنها هرگز بهانه نمی آورند. اگر نتوانند کاری را انجام دهند، هرگز آن را شروع نمی کنند. اما اغلب همه چیز را به خوبی متعادل می سازند. آنها سر وقت کارهایشان را انجام می دهند، زیرا وقت شناس هستند. آنها اجازه نمی دهند به نقطه ای برسند که مجبور باشند عذر و بهانه بیاورند. آنها آنچنان هوشمندانه برای ساعت هایشان برنامه ریزی می کنند که هرگز نیازی نیست برنامه هایشان را تعقیب کنند. همیشه به همه امور خود اشراف کامل دارند.

۳- هرگز نمی گویند نه

بهانه جویی جزئی از شخصیتشان نیست. آنها تلاش و کار می کنند تا امور به اتمام برسند و با قاطعیت به کارهای در حال انجام "نه" نمی گویند. آنها با آگاهی از نقاط قوت خود، سعی می کنند تا به بهترین شکل به موفقیت در چند مورد برسند؛ افراد موفق در امور زیادی عملکرد خوب دارند زیرا نه نمی گویند.

۴- آنها هرگز از سیستم شاکی نیستند

بیایید بپذیریم که زمانی که سیستم کاری کمی محدود کننده می شود، آنها دچار مشکل می شوند. اما آنچه که افراد موفق را از دیگران متمایز می سازد این است که به جای جلوگیری از بروز چنین حالتی، یک روش موثر دیگر پیدا می کنند. آنها سعی می کنند که سیستم را درک کنند و اگر روش خوبی برای اجرا در دست داشته باشند، سیستم را تغییر می دهند. اما شما هرگز نخواهید شنید که آنها شکایت کنند.

۵– آنها هرگز از اینکه چقدر کار برای انجام دارند شکایت نمی کنند

آنها از کار لذت می برند و خود را برای کار معرفی می کنند، زیرا دوست دارند که همیشه به طور موثری مشغول به کار باشند و همه کارها را با موفقیت به اتمام برسانند. آنها قبل از همه خود را آماده کار می کنند و سپس با جریان پیش می روند. آنها اینگونه به موفقیت می رسند و هرگز از کمیت کاری که دارند شاکی نیستند، بلکه تلاش می کنند تا استانداردهای کیفیتی جدید ایجاد کنند.

۶- آنها هرگز بیش از حد درباره زندگی شخصی شان حرف نمی زنند

افراد موفق معتقدند که رازهایشان را نباید با کسی در میان بگذارند. آنها همچنین می دانند که چطور بهتر در محیط کاری با دیگران ارتباط برقرار کنند. آنها می دانند که در محیط کاری تنها باید بر روی مسائل مربوط به کار تمرکز کنند. به همین خاطر کمتر درباره زندگی شخصی شان صحبت می کنند. آنها مایلند که زندگی شخصی را  متعادل و جداگانه نگه دارند.

۷-  آنها هرگز حرف های بی معنا و زننده به همکارانشان نمی زنند

زیرا آنها بی نظیرند. آنها هرگز با همکارانشان بی ادبی نمی کنند. اگر چیزی را دوست نداشته باشند، به نحوی مودبانه با آن مقابله می کنند. آنها اعتقادی به رد و بدل کردن حرف های جزیی و شایعات ندارند و بحث را ادامه نمی دهند.  آنها خیلی راحت می دانند که چطور از بحث  ومشاجره بپرهیزند. 

۸- آنها هرگز درباره اوضاع مالی خود با دیگران صحبت نمی کنند

افراد موفق درباره اینکه چقدر پول در می آورند صحبت نمی کنند زیرا می دانند که این کار باعث یک رقابت ناسالم می شود. آنها می خواهند که همه در وضعیتی برابر بر اساس استعدادها و خروجی ها و بازدهی خودشان رقابت کنند؛ نه بر اساس پول. همچنین نمی خواهند برای دیگران نمایش به راه بیندازند. افراد موفق همچنین می دانند که پول همه چیز نیست و حاصل تلاش پول نیست. از این رو، درباره درآمدشان صحبت نمی کنند.

۹- آنها معمولا از صحبت درباره اهدافشان پرهیز می کنند

افراد موفق به ندرت در مقابل همکارانشان درباره اهداف و آنچه که می خواهند بدان نایل شوند صحبت می کنند زیرا می دانند این کار منجر به فشار اضافه می گردد. آنها دوست دارند مردم را با موفقیتشان سورپرایز کنند. آنها می دانند که مردم عادت به انتقاد دارند و اگر اهدافشان (اهداف افراد موفق) به هر دلیلی محقق نشود، در صورتی که آنها را با مردم در میان نگذاشته باشند، می توانند از سرزنش ها و تندی های آنها در امان باشند.

۱۰- آنها هرگز بیش از حد درباره خودشان صحبت نمی کنند

افراد موفق خیلی خوب می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. آنها می دانند که بهترین روش برای فائق آمدن بر مردم حتی بدون تلاش زیاد، نشان دادن علاقه واقعی به آنها است. به همین دلیل است که شما کمتر می بینید افراد موفق درباره خودشان صحبت کنند، مگر اینکه به طور ویژه ای از آنها خواسته شود. آنها مکالمات هوشمندانه ای با همکارانشان درباره اینکه کار به چه صورت پیش می رود یا برای کمک به آنها صورت می دهند. آنها بسیار ماهرانه بر قلب ها پیروز می شوند. آنها درک کرده اند که "برای نزدیک شدن به مردم باید به آنها گوش کرد."

۱۱- آنها هرگز درباره تسلیم شدن صحبت نمی کنند

این طرز فکر هرگز به ذهن آنها راه پیدا نمی کند. اگر چیزی به نحوی کارساز نباشد، یک روش دیگر را امتحان می کنند. آنها می دانند که همیشه یک راه وجود دارد. و هرگز تسلیم نمی شوند تا آن راه را پیدا کنند. این یکی از بارزترین ویژگی های افراد موفق است. آنها هرگز تسلیم نمی شوند. ممکن است برای مدتی استراحت کنند اما هیچ گاه نخواهید دید که آنها دست از تلاش بردارند.

۱۲- آنها هرگز به موقعیت های یادگیری "نه" نمی گویند

آنها عملاً سرسختانه به دنبال شرایطی برای یادگیری هستند و هرگز از یادگیری چیزی جدید از شخصی که تخصصش در امری بیشتر از آنها است، خجالت نمی کشند. افراد موفق می دانند که یادگیری و تجربه می تواند هر جایی و در هر نقطه ای امکانپذیر باشد و انسان نباید اجازه دهد که فرصت یادگیری از دست برود. یک دلیل برای اینکه آنها "نه" نمی گویند این است که نه نگفتن به آنها کمک می کند یاد بگیرند. آنها عطش سیری ناپذیری برای یادگیری روش های جدید و انطباق ایده های بکر دارند. این چیزی است که آنها را موفق می سازد.

۱۳- آنها هرگز به کسی که از آنها درخواست کمک می کند پاسخ منفی نمی دهند

زیرا افراد موفق معتقد به رشد همراه با افراد دیگر هستند. اگر بتوانند به رشد شخص دیگری کمک کنند، بدون هیچ غروری این کار را انجام می دهند. و برعکس آن نیز صحت دارد. اگر نیاز به کمک داشته باشند از درخواست کمک کردن خجالت نمی کشند. آنها معتقد به کمک کردن  وکمک گرفتن هستند. اینگونه است که افراد موفق چنین محیط های کاری خوبی اطراف خود بوجود می آورند و به همین دلیل است که افراد جذب آنها می شوند. زیرا آنها بدون تظاهر به دیگران کمک می کنند. آنها می دانند که ایجاد شبکه برای داشتن عملکردی حرفه ای بسیار مهم است و خود را ملزم به آن می کنند.

۱۴- آنها هرگز برای خوشحال کردن افراد حرف نمی زنند

حقیقتا افراد موفق نمی دانند چطور این کار را انجام دهند. تنها راهی که آنها برای پیشرفت در زندگی می دانند، عالی کار کردن است. آنها میانبرهایی مانند از دیگران به منظور خشنود کردن رئیسشان پله ساختن را بلد نیستند. آنها میدانند که چطور به بهترین نحو کار کنند و می دانند که چطور در زندگی براساس شایستگی قدم بردارند. آنها از کلمات پر حلاوت و پر آب و تاب نیز استفاده نمی کنند و خیلی صریح عقایدشان را بیان می کنند.

۱۵- آنها هرگز نظرات توهین آمیز را حتی به شوخی به زبان نمی آورند

افراد موفق قبل از حرف زدن فکر می کنند. آنها به دلیل مستی جک های توهین آمیز به همکارانشان نمی گویند. آنها می دانند که مسئول اعتبارشان هستند. کنترل احساساتشان را در دست دارند و به مردم واکنش نشان نمی دهند. آنها تنها حرف های درستی که مناسب محیط کار است به زبان می آورند و این همان چیزی است که آنها را موفق ساخته است.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In افراد موفق

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …