صفحه نخست رشد فردی روانشناسی قضاوت مردم درباره شخصیت شما

قضاوت مردم درباره شخصیت شما

قضاوت مردم درباره شخصیت شما
قضاوت مردم درباره شخصیت شماReviewed by دقیقه on Aug 17Rating: 5.0

از لحظه ای که برای اولین بار کسی را می بینید، سریعا می خواهید بفهمید که او کیست و چه کار می کند. به همین دلیل است که شما زیر ذره بین کیفیت هایی همچون صداقت، مهربانی و هوشیاری اهستید. پرداختن به همین موارد ممکن است حتی به شما کمک کند تا ببینید آیا می خواهید رابطه اولیه را با آن شخص شروع کنید یا نه. چنین ارزیابی شخصیتی می تواند هنگام تصمیم گیری های عمده از جمله حین برقراری رابطه ای رمانتیک، استخدام افراد یا پذیرش یک پیشنهاد شغلی کارساز باشد. براساس این چیزها، مردم درباره شخصیت شما قضاوت می کنند و تشخیص می دهند که شما چه کسی هستید.

۱- دست خطتان

مطابق با مطالعه ای، روش نوشتن افراد و سایز کلماتی که می نویسند می تواند بازگو کننده چیزهای مشخصی باشد. طبق تحقیقی که در کمپانی National Pen انجام شد، مشخص شد افرادی که دستخطشان ریزتر است خجالتی، دقیق و درس خوان هستند و افرادی که دستخظشان درشتر است اجتماعی تر هستند و سعی می کند توجه دیگران را به خود جلب کنند.

کسانی که امور را جدی می گیرند، هنگام نوشتن فشار بیشتری به خودکار وارد میکنند و کسانی که فشار زیادی هنگام نوشتن به خودکار وارد نمی کنند معمولا افرادی همدل و احساساتی هستند.

۲- رنگ شما

طبق مقاله ای در Psychology Today، رنگی که بیشتر برای لباس و چیزهای دیگر انتخاب می کنید، یا بدان علاقه دارید بازگو کننده چیزهای زیادی درباره شما است. افرادی که اغلب رنگ مشکی را انتخاب می کنند حساس و هنرمند هستند و به جزییات بیشتر توجه می کنند، در حالیکه افرادی که رنگ قرمز را دوست دارند، به طور کامل و فعالانه در زندگی تلاش می کنند. افرادی که رنگ سبز را دوست دارند وفادار و خونگرم هستند، کسانی که سفید را دوست دارند افرادی سازماندهی شده و منطقی هستند و کسانی که آبی را دوست دارند باثبات و حساس هستند و ملاحظه دیگران را می کنند.

۳- جویدن ناخن ها

برخی رفتارشناسان متمرکز بر رفتارهای تکرار شونده بدن می توانند چیزهای زیادی در این رابطه بگویند. نحوه واکنش نشان دادن به موقعیت ها، چه به صورت کشیدن موها، خوردن ناخن ها یا کندن پوست می تواند نشاندهنده بی قراری، کسالت، خستگی و نارضایتی باشد. برای مثال ناخن جویدن را در نظر بگیرید. طبق تحقیقات، کسانی که ناخن های خود را می جوند معمولا کمالگرا و در عین حال عصبی هستند.

۴- کفش ها

طبق گفته روانشناسان، می توانید با نگاه کردن به کفش های افراد دقیقا در مورد شخصیت آنها قضاوت کنید. طبق صحبت های محقق پیشگام، Omri Gillath از دانشگاه Kansas، تنها با بررسی هزینه، نوع، رنگ و شرایط کفش می توان تا ۹۰% مشخصه های شخصیتی صاحب آن از جمله درآمد، وابستگی سیاسی، جنسیت و حتی سن را حدس زد.

۵- چشم ها

چشم های شما آیینه روحتان است. چشم های شما می توانند چیزهای زیادی درباره شما، نحوه تفکرتان و عواطفتان که آیا شما فریبکار هستید یا وفادار، بازگو کنند. طبق تحقیقات، افرادی با چشمان آبی کمتر با بقیه اتفاق نظر دارند و احتمال اعتیاد به الکل در آنها نسبت به افرادی که رنگ چشمشان تیره تر است، بیشتر است. مورد دیگری که چشم ها بازگو کننده آن هستند این است که ناتوانی در داشتن تماس چشمی ثابت نشاندهنده عدم خودکفایی و اراده ضعیف است.

۶- وقت شناسی

اینکه چقدر زود یا دیر بر سر قرار یا جلسات حاضر می شوید می تواند گویای چیزهای مثبت یا منفی درباره شخصیتتان باشد. دیر حاضر شدن سر یک قرار مهم باعث می شودکه یک نگرش منفی درباره تان شکل بگیرد، در حالی که زودتر از موعود بر سر قرار حاضر شدن بدین معناست که شما برای وقت دیگران ارزش قائل می شوید و از لحاظ فکری ساماندهی شده و خودجوش هستید.

۷- حرکات دست

مشخص شده افرادی که حرکات دستشان زیاد است اعتماد به نفس زیادی دارند و دارای شخصیتی قوی و مطمئن هستند. چنین افرادی بیشتر برونگرا هستند و با حرکات دست عواطف خود را بیان می کنند و آرام نیستند. افرادی با حرکات دست کم، فاقد اعتماد به نفس هستند و همیشه به دنبال راهی راحت برای خارج شدن از چالش ها هستند. نحوه حرکت دست به تنهایی می تواند فرق میان رفتاری سرد و رفتاری صمیمانه و دوستانه باشد.   

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In روانشناسی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …