صفحه نخست معرفی کتاب رشد فردی ترک عادت های بد در جهت رسیدن به بازدهی بیشتر

ترک عادت های بد در جهت رسیدن به بازدهی بیشتر

ترک عادت های بد به منظور رسیدن بازدهی بیشتر
ترک عادت های بد در جهت رسیدن به بازدهی بیشترReviewed by دقیقه on Aug 17Rating: 5.0

آیا می خواهید بازدهی خود را افزایش دهید؟ اکثر ما می خواهیم هم در خانه و هم در محیط کار بازدهی بیشتری داشته باشیم اما دائماً با خود در کشمکش هستیم تا به این هدفمان برسیم. با این حال برخی از مردم عادات هایی دارند که حتی نمی دانند این عادات باعث کاهش بازدهی شان می شود. اگر می خواهید بازدهی خود را افزایش دهید عادات بد خود را که باید کنار بگذارید مورد بررسی قرار دهید.

۱- برنامه ریزی همزمان با کار کردن

وقتی جوانتر بودید برایتان آسانتر بود که بدون مطالعه سر جلسه امتحان حاضر شوید، اما اکنون به عنوان یک بزرگسال دیگر این کار به اندازه قبل برایتان آسان نیست. اگر می خواهید بازدهی داشته باشید، بدون مطالعه امتحان دادن نمی تواند مانند قبل برایتان موثر باشد، بنابراین باید برنامه ریزی کنید. قبل از شروع روز و هفته برنامه ریزی کنید تا بدانید چه کار کنید و هر کار چقدر طول می کشد. با این کار می بینید که هر روز بدون تلاش بیشتر، کار بیشتری انجام می دهید، زیرا نیازی نیست که همزمان با اینکه پیش می روید برنامه ریزی کنید. برنامه از قبل مشخص شده است.

۲- بیشتر کار کردن به منظور به اتمام رساندن کارهای روز قبل

روزها و شب ها سپری می شوند و شما می بینید که بار کاری سنگینتری دارید و باید ساعات بیشتری کار کنید. اما وقتی بیشتر کار می کنید تا کارهای ناتمام روز قبل را به اتمام برسانید، زمانی به خود می آیید و می بینید در حال تقلا برای کارآمد بودن هستید. ذهن شما زمانی که برای اولین بار کاری را شروع می کنید، در بهترین حالت بازدهی خود قرار دارد؛ هر چه بیشتر کار می کنید ذهنتان خسته تر می شود. در دو ست ۶ ساعته نسبت به یک بخش کاری ۱۲ ساعته بازدهی بیشتی دارید. اگر می خواهید بازدهی بیشتری داشته باشید، سعی کنید حین کار به خودتان استراحت بدهید ولی کار را به روز بعد موکول نکنید.

۳- نوشتن یک لیست از کارهایی که باید انجام شوند و همه کارها را به یک اندازه مهم دانستن

هر روز کارهای مختلفی برای انجام دادن دارید، اما بدون شک همه آنها از نظر اهمیت یکسان نیستند. تمام کردن یک پروژه کاری مهمتر از خرید گوجه است و اگر همه کارها را به یک اندازه مهم بدانید، احتمالا کارهای ساده و کم اهمیت را انجام می دهید و کارهای مهمتر باقی می مانند. هر روز امور مهمترتان را مشخص کنید و اول بر روی آنها کار کنید. این بدین معناست که روزتان قطعا کارآمد خواهد بود. با انجام کارهای مهمتر انگیزه تان نیز بیشتر می شود.

۴- دادن پاسخ مثبت به درخواست های بی منطق

افراد تنبل و کارآمد هر دو ۲۴ ساعت  در روز دارند. این نحوه گذران ساعات روز است که تفاوت ایجاد می کند. کمک کردن به دیگران همیشه بد نیست، اما اگر وقت شما را بگیرد ایده خوبی نیست. اگر نگرانید که دیگران شما را بی ادب فرض کنند، تنها به یاد داشته باشید که هر زمانی که به فعالیتی پاسخ مثبت می دهید، به طور اتوماتیک در همان لحظه به کار دیگری پاسخ منفی می دهید.

۵- به راحتی آشفته شدن

مهمترین بخش کارآمد بودن توانایی تمرکز است. اگر به سادگی آشفته می شوید، لازم است که همه عوامل مزاحم را از خود دور کنید تا بتوانید بر روی کارتان تمرکز کنید. اگر در شبکه های اجتماعی حضور دارید، اپلیکیشنی دانلود کنید که فیس بوک را در طول زمان های کاری مسدود می کند. اگر صحبت تلفنی با دوستانتان باعث می شود حواستان پرت شود، هنگا کار گوشیتان را در حالت سکوت قرار دهید. بهترین راه برای متمرکز بودن دور کردن همه عوامل مزاحم است.

شما چه فکر می کنید؟ آیا در حال دست و پنجه نرم کردن با عوامل مزاحم و دادن پاسخ مثبت هستید؟

اگر فکر می کنید می توانید آیتم های دیگری به این لیست اضافه کنید حتما آنها  را با ما در اشتراک بگذارید.

 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In رشد فردی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …