صفحه نخست کسب و کار افراد موفق پاداشی که در کارافرینی برای خود در نظر می گیرید چقدر است؟

پاداشی که در کارافرینی برای خود در نظر می گیرید چقدر است؟

پاداشی که در کارافرینی برای خود در نظر می گیرید چقدر است؟
پاداشی که در کارافرینی برای خود در نظر می گیرید چقدر است؟Reviewed by دقیقه on Aug 15Rating: 5.0

اکثر افراد همیشه به دخل و خرج خود و یا  مقدار هزینه ها  برای کسب و کارشان فکر می کنند ولی هیچکدام از انها هیچ پاداشی برای خودش در نظر نمی گیرد.با توجه به تخمین هایی که در امریکا زده شده، تنها نیمی از صاحبان کسب و کار برای خویش حقوقی مشخص می کنند.اما Alice Bredin, یک کارآفرین بازاریابی B2B و مشاور کسب و کار کوچک در شرکت OPEN,این گونه بیان کرد که در کارهای خویش حتما باید برای خویش حق و حقوقی در نظر بگیریم و برای سعی در عملی کردن این وظیفه بسیار تاکید کرد زیرا این پاداش برای خود شخص و شرکت امری بسیار ضروری است. اودر روزنامه ی کسب و کار News Daily نیز این چنین بیان می کند:"اگر شما بودجه ای را برای حقوق خویش در نظر نگیرید، هیچ یک از برنامه های شما به درستی پیش نخواهد رفت ،چون شما انگیزه ای ندارید و وقتی چنین اتفاقی بیفتد اعتبار شرکت با طر مواجه می شود که تمامی این مشکلات متوجه خود شماست.اگر شما برای این مخارج فاکتوری در نظر نگیرید و حق و حقوقتان را از مخارج جدا نکنید نمیدانید کا در اینده چه کارهایی باید انجام دهید تا شرکتتان با موفقیت روبه رو شود مثلا ایا باید هزینه ها و فروش را افزایش دهید،قیمت ها را بشکنید و…….

Evan Singer, رئیس شرکت SmartBiz, در این باره می گوید": برخی از کارافرینان بدون این که حق و حقوقی برای خویش مشخص کنند؛به مدت طولانی کار می کنند.ولی انجام کارها این چنین بدون در نظر گرفتن پاداشی باعث می شود شما ارزش زمان را نیز از دست بدهید و مدیریتی بر ان نداشته باشید."این در نظر گرفتن حقوق یک مزیت دیگر نیز دارد مثلا اگر مالیات های شرکت باعث شود که در اخر سال کم بیاورید این کم و کسری متوجه حقوق خودتان می شود بدون اینکه بر در امد کل و خالص شرکت اثر گذارد.

از کی حقوق دادن به خود را شروع کنید؟

زمانی که در یک کسب و کار کوچک وضعیت پول بحرانی می شود،لزوما نیاز نیست که حقی برای خود در نظر بگیرید چون ممکن است ضرر کنید.ولی زمانی که شرکت وضعیت مستحکم تری پیدا کرد و در امد ان بیشتر شد پرداخت پاداش عملی تر می شود.

Bredin, در این باره می گوید:"مالکان برخی از شرکت ها پس از یک دوره چالش طولانی اولین کاری که می کنند حق و حقوق افراد را پرداخت می کنند و هر چه سود دهی بیشتر می شود حق و حقوق انان را افزایش می دهند ولی به حق و حقوق خویش توجهی نمی کنند.ولی باید بدانند وقتی وضعیت شرکت به وضعیت ثابتی رسید اولین کاری که می کنند بتاید برای خویش پاداشی در نظر بگیرند. Delaney، در این باره می گوید هر گاه توانستید به این سه سوال پاسخ مثبت دهید ان گاه برای خویش پاداش در نظر بگیرید.

۱٫ ایا این در امد ثابت باقی می ماند؟

۲٫ ایا سود کار ثابت باقی می ماند؟

۳٫ کسب و کار در چه وضعیتی است؟

  Singer،نیز با این پیشنهاد موافقت کرد و می گوید:"هر گاه شرکت شما حالت راه اندازی به خود گرفت و وضعیتش همین گونه ثابت مانند ان گاه زمان خوبی برای حقوق دهی به خود است."                                                

برای خویش خویش حقوق مشخصی در نظر بگیرید

مالکان کسب وکارها بر این عقیده اند که حقوق و دستمزد مناسب برای خویشتن در نظر بگیرید.اما چگونه می توان این حقوق را مشخص کرد؟

Delaney،در این باره می گوید: توصیه من به شما این است که حقوقی متعادل و در حد متوسط برای خویش در نظر بگیرید.همیشه این پاداش به گونه ای باشد که استطاعت ان را داشته باشید.اگر شما به مالیات ها توجهی نکنید و دسمتزد زیادی برای خویش در نظر بگیرید اگر ضرری بکنید این ضر ابتدا متحمل بر خودتان است.

Bredin،نیز توصیه می کند:"اولین کاری که می کنید هزینه ی شخصی خویش را در نظر بگیرید.پس از در نظر گرفتن این هزینه ها به کسب و کار خویش نگاهی بیندازید.و ببینید استطاعت پرداخت چه پاداشی برای حویشتن دارید." Delaney،نیز اضافه کرد:"چون این کار نیاز به مهارت خاصی دارد و محاسبه مالیات ها و سود شرکت نیز کار بسی مشکل است به شما پیشنهاد می کنم هر چه زودتر یک مشاور مالی برای خویش استخدام کنید تا دچار مشکل نشوید."

مشخص کردن این حقوق بیشتر بسته به عایداتی است که شرکت به دست می اورد. Singer،می گوید:"بیشتر شرکت های کوچک ۵۰درصد از حقوق خویش را بر پایه ی سودی که به دست می اورند تنظیم می کنند.او می گوید این حقوق بسته به مراحل سود دهی شماست.این حقوق می تواند بر اساس میزان تحصیلات و ثابت بودن سود دهی شرکت و عوامل دیگر متفاوت است.اگر صاحبان شرکت بتوانند حقوق خویش را به درستی مشخص کنند ان گاه می توانند حقوق کارکنان را نیز به صورت عادلانه پرداخت کنند.

این جریانات نقدی و مشخص کردن حقوق برای خویشتن می تواند اینده ی شرکت را مشخص کند.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In افراد موفق

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …