صفحه نخست تکنولوژی ربات هایی که کارهای خانه را لذت بخش می کنند

ربات هایی که کارهای خانه را لذت بخش می کنند

ربات هایی که کارهای خانه را لذت بخش می کنند
ربات هایی که کارهای خانه را لذت بخش می کنندReviewed by دقیقه on Aug 15Rating: 5.0

هرچند که ما در آسمانخراش های جتسون زندگی نمی کنیم، اما لوازم خودکار منزل پیشرفتهای بسیار زیادی کرده اند. ماشین های ظرفشویی کار خسته کننده شستن ظرفها را بسیار ساده کرده اند، خشک کن ها جایگزین طناب رخت شده اند، و آخرین باری که کسی را دیدید که کانال تلویزیون را با دست عوض کرد کی بود؟

خب اختراع بعدی چیست؟ فناوری منزل راه خیلی زیادی دارد تا برسد به آن چیزهایی که درفیلم ها دیده ایم، اما این خدمتکاران رباتی می توانند نقطه پایان بسیاری از کارهای خسته کننده منزل باشد.

رومبا ۹۸۰ آی روبات، ربات جاروبرقی، ۸۵۵ دلار به بالا

هنوز رومبا نتوانسته است که کاملاً جایگزین جاروبرقی شود اما این جاروهای خودکار هر سال بهتر و بهتر می شوند. مدل های جدیدتر به اینترنت وصل می شوند و شما را قادر می سازند از طریق اپ گوشی برنامه ریزی کنید و وقتی باتری آنها کم می شود به طور خودکار به جایگاه شارژ خود بازمی گردند. جدیدترین مدل، رومبا ۹۸۰، تقریباً ۹۰۰ دلار است اما زمان زیادی را برای شما صرفه جویی می کنند. هرچند رومبا یکی از معروفترین برندهای جاروبرقی اتوماتیک است، Dyson Eye 360 و Neato Botvac connected Robot Vacuum هم نقش خوبی در حذف جاروبرقی ایفا می کنند.

دستگاه چمن زنی روباتیک، Robomow RS630، ۲۰۹۹ دلار

برادر بزرگتر رومبا در یک روز گرم تابستانی وقتی شما در خنکای خانه نشسته اید و شربت می نوشید کار سخت چمن زنی را برایتان انجام می دهد. مدل های Husqvarna، Worx، و Robomow همگی چمن زن هایی هستند که زدن چمن ها را بسیار راحت می کنند. این ماشین ها معمولاً قدرت مدل های بنزینی را ندارند اما از آنجا که هیچ دخالت دستی در آنها وجود ندارد و می توان زمان آنها را برنامه ریزی کرد، می توان از آنها چندبار در هفته استفاده کرد تا چمن تمیز و صافی داشته باشید. البته کار با دست کاملاً از بین نرفته است چون ربات های امروزی در اولین استفاده باید راهنمای سیم کشی روی چمن نصب کنند که باید به صورت دستی انجام شود. پس هر چند این رباتها کار چمن زنی را راحت کرده اند اما هنوز منتظر رباتهایی هستیم که نیاز به سیم کشی هم نداشته باشند.

سطل مدفوع گربه که به صورت خودکار خودش را تمیز می کند: Litter Robot، قیمت ۳۵۰ دلار به بالا

این ربات به شکل ها و اندازه های مختلفی ارائه می شود و هر گربه ای با هر سایزی درون آن جا می شود. متاسفانه این ربات هنوز نتوانسته راهی پیدا کند که مدفوع گربه را کاملاً حذف کند اما آن را تبدیل می کند و به سطل آشعال می ریزد. البته باید سطل آشغال را هرازچندگاهی خالی کنید اما نیازی نیست که هرروز این کار را انجام دهید. هرچند هنوز هم منتظریم که یک نفر اسپری VaPooRize را اختراع کند، اما این ربات هم کار را به خوبی انجام می دهد.

سیستم مراقبت از لباس Swash، قیمت ۳۶۰ دلار به بالا

شما هرچندوقت یکبار به خشکشویی می روید؟ با Swash شما این عدد را به صفر می رسانید. این ربات لباس ها را با "بخار دقیق" و "خشک کن گرمایی سریع" تمیز می کند. برای پارچه های بسیار ظریف که نمی توان در لباسشویی انداخت مانند کشمیر و تور به خوبی عمل می کند و بو و چروک را در ۱۰ دقیقه از بین می برد.

ربات کف شو، iRobot Braava jet 240 قیمت ۲۰۰ دلار

هیچ شرکتی به اندازه iRobot از کارهای خانه متنفر نیست. افرادی که بر علیه جاروبرقی جنگ راه انداختند محصولات دیگری طراحی کرده اند که کار تمیز کردن استخر، ناودان ها، و کف شویی را نیز انجام می دهند. مثلاً ربات Braava jet 240 زحمت تمیز کردن کفپوش چوبی منزل را از دوشتان برمیدارد. این ربات مانند رومبا از بین مبلمان حرکت می کند و کف زمین را تمیز می کند. این ربات می تواند در هر مرتبه ۳۰۰ متر مربع را تمیز کند و برای جارو کردن هم ۱۰۰۰ متر مربع را پوشش می دهد.

Boston Dynamics Spotmini

به خاطر این فناوری های جدید، کم کم باید آماده شویم که با جاروکشیدن، کف شویی، خشکشویی، و چمن زنی خداحافظی کنیم، اما اختراع بعدی چیست؟ آیا یک ربات خدمتکار که ماشین ظرفشویی را خالی کند؟ شاید. ربات SpoMini  از شرکت Boston Dynamics یک خدمتکار خوب است. البته این سگ رباتی هنوز آماده حضور در دنیای واقعی نیست.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …