صفحه نخست رشد فردی برنده واقعی در زندگی به چه می اندیشد؟

برنده واقعی در زندگی به چه می اندیشد؟

برنده واقعی در زندگی به چه می اندیشد؟
برنده واقعی در زندگی به چه می اندیشد؟Reviewed by دقیقه on Aug 14Rating: 5.0

اتفاقی نیست که افراد موفق دارای کیفیت هایی هستند که آنها را از بقیه افراد جامعه متمایز می سازد. چه چیزی افراد موفق را موفق می سازد؟ آیا آنها دارای صفات درونی هستند یا به سادگی با چالش های روزانه به نحوی متفاوت برخورد می کنند؟ برای موفقیت فرمول های مختلفی به تحریر درآمده، اما موفقیت شامل چیزهای بسیار بیشتر از آگاهی از نحوه رسیدن به آن است. البته خوب است بدانید که موفقیت کمتر در ارتباط با توانایی های ذاتی است که فرد با آنها متولد می شود و بیشتر در ارتباط با نگرش  افراد به زندگی است. بنابراین برندگان چطور متفاوت از دیگران عمل می کنند؟ در اینجا به ۱۰ طرز فکر برندگان واقعی اشاره می کنیم که شما نیز می توانید آنها را به کار بگیرید تا موفق شوید.

۱- آنها می دانند که هیچ میانبری برای  رسیدن به موفقیت وجود ندارد

توماس ادیسون می گوید: "من شکست نخوردم، فقط ۱۰۰۰۰ راه پیدا کردم که کارساز نبودند." برندگان واقعی به جای پاداش های کوتاه مدت بر روی دست آوردهای بلند مدت تمرکز می کنند. آنها می دانند موفقیت چیزی است که در طی زمان بدست می آید پس صبورانه برای بدست آوردن هدف نهایی شان تلاش می کنند.

۲- آنها از شکست نمی ترسند

آنها اجازه نمی دهند که شکست اعتماد به نفسشان را کم کند. آنها پیش می روند تا بدست آورند. زمانی که تصمیم بگیرند چه چیزی می خواهند، برای بدست آوردن آن تلاش می کنند.

۳- آنها از قلبشان پیروی می کنند

زمانی استیو جابز گفت: "اجازه ندهید سر و صدای افکار دیگران بر ندای درونی تان غالب شود." برندگان واقعی اجازه نمی دهند عقاید دیگران بر تصمیمات آنها دیکته شود. وقتی که دیدگاهشان برای رسیدن به هدف را تعیین کنند، اجازه نخواهند داد که عقاید منفی دیگران در عزمشان نوسان ایجاد کند.

۴- آنها نظر خود را براحتی بیان می کنند

آنها از اینکه نظر خود را به صراحت بیان کنند واهمه ای ندارند. حتی زمانی که می دانند نظرشان خوشایند برخی افراد نیست، مطابق با احساساتشان واکنش نشان می دهند نه مطابق با پذیرش دیگران.

۵- آنها دائما محدودیت های خود را از سر راه بر می دارند

بروس لی می گوید: "هیچ محدودیتی وجود ندارد. فقط یک سطح هموار وجود دارد که شما نباید آنجا باقی بمانید، بلکه باید پا را فراتر از آن بردارید و حرکت کنید." برندگان واقعی همیشه به دنبال چالش های جدید هستند. آنها از سرزمین های ناآشنای وهم آمیز نمی ترسند و همزمان با ارتقاء مهارت های موجود در وجودشان، از یادگیری مهارت های جدید لذت می برند.

۶- آنها اجازه می دهند اقداماتشان صحبت کنند

Henry Ford می گوید:"نمی توانید برای آنچه که قصد انجامش را دارید اعتبار کسب کنید." آنها به جای نگرانی در مورد اینکه امور چطور انجام شوند، سخت کار می کنند تا به آنچه که می خواهند برسند. برندگان واقعی در زندگی بر اقدامات تمرکز می کنند. آنها می دانندکه تنها داشتن طرز فکر مثبت برای تحقق اهداف کافی نیست، مگر زمانی که طرز فکر با اقداماتی واقعی همراه شود.

۷- آنها خود را در بهترین موقعیت قرار می دهند

خوب بودن آنها را ارضا نمی کند. آنها می خواهند بهترین باشند. آنها نمی خواهند کارها را در میانه راه رها کنند. مهم نیست چه کاری انجام می دهند، آنها همه تلاششان را می کنند تا کارشان را پیش ببرند. همین سرسختی موشکافانه است که آنها را از بقیه متمایز می سازد.

۸- آنها حلال مشکلات هستند

آنها با نگرشی مثبت به مسائل نگاه می کنند و دائما از خود می پرسند "برای بهبود امور چه کاری می توانم انجام دهم؟" آنها معتقد به پیدا کردن راه حل هستند نه شکایت از مشکلات.

۹- آنها به نتایج ایمان دارند

آنها مبتنی بر نتایج هستند؛ با توجه به زمان و تلاشی که صرف رسیدن به هدف می کنند درباره موفقیت قضاوت نمی کنند، بلکه توسط نتایجی که حاصل می شود موفقیت را مورد ارزیابی قرار می دهند. اگر بفهمند که برنامه اولیه شان کارساز نبوده، سریعا آن را مورد ارزیابی قرار می دهند.

۱۰- آنها از جمعیت پیروی نمی کنند

Ayn Rand می گوید: "طی قرن ها افرادی بوده اند که قدم های اولیه به سوی هدف را بدون هیچ تجهیزاتی و تنها با داشتن دیدگاهی مشخص برداشته اند."

برندگان واقعی طرز فکرشان مانند طرز فکر بقیه جامعه نیست. آنها تمرکز خود را بر روی شناخت مسیر می گذارند. انتخاب های آنها نشات گرفته از خواسته حقیقی شان در زندگی و آنچه که خوشحالشان می سازد است.

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In رشد فردی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …