صفحه نخست تکنولوژی آیفون ۸ شایعاتی که به گوش میرسد

آیفون ۸ شایعاتی که به گوش میرسد

آیفون 8 !!!
آیفون 8 شایعاتی که به گوش میرسدReviewed by دقیقه on Aug 10Rating: 5.0

اخبار و شایعات مربوط به آیفون ۸

با اینکه آیفون ۷ تا سپتامبر امسال رونمایی نمی شود و آیفون ۷S نیز قرار نیست تا سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شود، بازار شایعات در مورد آیفون ۸ که تا ۲۰۱۸ به بازار نمی رسد در حال داغ شدن است. شایعات در حال حاضر خیلی پراکنده هستند چون دو سال برای فناوری زمان زیادی است اما چیزهایی که تابحال دستگیرمان شده از این قرار است.

اسکنرعنبیه و تشخیص چهره

اپل ممکن است به خیل استفاده کنندگان از سنسور عنبیه پیوسته باشد. وبسایت DigiTimes از منابعی که نامشان را نگفته نقل کرده که اپل در حال آماده سازی فناوری اسکن چشمی است تا در سال ۲۰۱۸ روی محصولات خود پیاده کند. این گزارش از جهات دیگر جزییاتی ذکر نمی کند، به جز اینکه سازندگان قطعات الکترونیک مانند کوالکوم، ترولی آپتو الکترونیکس، او فیلم تک، و بیجینگ آیریس کینگ، احتمالاً در ساخت سیلیکون مورد نظر همکاری می کنند. اپل که از طرف رقیبانش مانند سامسونگ تحت فشار بوده است در سالهای اخیر سعی کرده که روش های دیگری برای تشخیص چهره بیومتریک پیدا کند. تنها پرسش این است که این تکنولوژی در سال ۲۰۱۷ عرضه می شود یا سال ۲۰۱۸؟

تحلیل گر معتبر، مینگ چی کو، در ماه مه در گزارش خود ذکر کرد که آیفون ۲۰۱۷ تکنولوژی تشخیص هویت مانند اسکن چشمی و چهره روی بدنه تمام شیشه ای منحنی و صفحه AMOLED خواهد داشت. در چندماه گذشته، اپل شرکتهایی را خریداری کرده که بر این شایعات صحه می گذارند: امسال شرکت تشخیص چهره Emotient را خرید و در ماه سپتامبر شرکت پرداخت تصویر Faceshift را خرید.

پرونده های ثبت اختراع اپل نشان می دهند که شرکت مدتهاست تلاش می کند یک روش مطمئن برای تشخیص ویژگی های چهره اختراع کند. چهارسال پیش شرکت یک گواهی ثبت گرفت : "تنظیم عملکرد الکترونیکی دستگاه بر اساس تشخیص چهره" که شامل یک دوربین جلو است که چهره کاربر را تشخیص می دهد. یک اختراع دیگر، "تشخیص چهره آستانه پایین" که تشخیص چهره با قابلیت تشخیص چهره حتی در نور کم را انجام می دهد. هر دو این فناوری ها یک نرم افزار همراه دارند که به صورت خودکار تنظیمات و صفحه دستگاه را برای هر کاربر شخصی سازی میکند.

در همین راستا، یک تغییر دیگر شامل تصمیمی است که مدتهاست در شایعات مطرح است؛ یعنی حذف دکمه لمسی تشخیص هویت. قبلاً Apple Insider گزارش داده بود که شرکت در حال تولید یک صفحه است که چندین اثرانگشت را تشخیص می دهد. اما تا سال دیگر به بازار عرضه نمی شود چون مهندسان اپل در حال کار برای حل کردن مشکلات فنی این تکنولوژی هستند.

مشخص نیست که اپل قصد دارد چه زمانی فناوری تشخیص چشمی و اسکن چهره را وارد بازار کند، دیجی تایمز زمان مشخصی را نگفته است. البته اپل تنها شرکتی نخواهد بود که این تکنولوژی را استفاده می کند. در سال ۲۰۱۲ گوگل سیستم تشخیص چهره Face Unlock را معرفی کرد، و گوشی Iris Passport  فوجیتسوسال ۲۰۱۵ هم اولین گوشی بود که اسکنر عنبیه داشت.

اگر شایعات درست باشند، یک چیز واضح است: آیفون ۲۰۱۸ کاملاً متفاوت با آیفون های قبلی خواهد بود. اگر مطالب بیشتری در این مورد دریافتیم شما را آگاه خواهیم کرد.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …