صفحه نخست رشد فردی روانشناسی کارفرمای مهربان و سرازیر شدن به سوی موفقیت

کارفرمای مهربان و سرازیر شدن به سوی موفقیت

کارفرمای مهربان و سرازیر شدن به سوی موفقیت
کارفرمای مهربان و سرازیر شدن به سوی موفقیتReviewed by دقیقه on Aug 10Rating: 5.0

مطالعات جدید انجام شده نشان می دهد که همدلی با کارکنان میتواند کسب و کار را به سمت موفقیت بیشتر پیش برد.کارکنان بیشتر تمایل دارند در مکانی مشغول به کار شوند که کارفرما احساساتشان را بهتر درک می کند و ابراز این همدلی باعث شده تا انها بهتر و سخت کوشتر باشند.تقریبا ۵۶درصد از افرادی که مورد مطالعه قرار گرفتند عقیده داشتند که باید در شرکتی مشغول شوند که به وسیله کارفرما مورد همدلی قرار بگیرند و۳۵درصد انها نیز تمایل داشتند به شرکتی با حقوق و مزایای برابر بروند ولی در عوض توسط مدیر مورد ستایش قرار گیرند،علاوه بر این ۴۰درصد انها مایل بودند ساعت های کاری بیشتری داشته باشند ولی درصورت وجود کارفرمایی همدل و مهربان .

محققان بر این باورند در محیط  کاری که همدلی حرف اول را می زند،کارکنان نیز وفاداری بیشتری برای کارشان قائل می شوند و شرکت به سمت موفقیت پیش میرود و همچنین این همدلی تعداد مشتریان را نیز ترویج می دهد.حدود۶۰درصد از مدیران اجرایی نسبت به شرکت خود بیشتر دلسوزی نشان میدهند تا به کارکنانشان وتقریبا یک چهارم انها با کارکنانشان همدلند. علاوه بر این، ۳۱ درصد از کارکنان معتقدند که شرکت به سود بسیار بیشتر از کارگران خود اهمیت می دهد.

جان شانهان یکی از کارفرمایان معروف طی بیانیه ای این چنین گزارش داد:"گفتگوی راحت و عادی که موجب رضایت کارکنان و ایجاد همدلی می شود می تواند به نسبت خیلی زیادی در شهرت ان شرکت نیز تاثیر گذارد."با توجه به نظر سنجی های انجام شده ۴۶ درصد از افراد معتقد بودند که روسای شرکت ها باید به گونه ای با کارکنان لحنشان را تنظیم کنند که موجب ایجاد مجموعه ای همدلانه شوند.

این همدلی و رفتار مناسب با کارمندان باعث می شود تا رفتار کارکنان نیز کلا تغییر کند و تاثیرات زیر را به همراه داشته باشد:

۱٫رفتار بهتر کارکنان

۲٫گوش دادن به نیازهای مشتری و برخورد بهتر با انها

۳٫تمرین شیوه های اخلاقی

۴٫سلامت روانی کارکنان

۵٫و همچنین سلامت جسمانی انها

محققان همیشه به کارفرمایان توصیه می کنند که این رفتارها ی همدلانه را به کارکنانشان با استفاده از همدلی با تک تک انها و گوش دان به صحبت هایشان ،نشان دهند.

،این گونه بیان می کند که:Northwestern،استادیار مدیریت در دانشگاه Adam Waytz

"تحقیقان انجام شده تا کنون این گونه نشان می دهد که همدلی یکی از اجزای جدایی ناپئیر در هر کسب و کاری است که در پیشرفت یک شرکت تاثیر بسزایی دارد و همه اقشار اماده به کار در شرکت باید برای این جز مهم احترام ویژه ای قائل شوند.

این مطالعات طی چندین سال بر روی ۱۷۳۰ امریکایی قشر بزرگسال  همچنین ۱۶۵ نفر از روسای شرکت ها ۱۰۰کارمند و ۱۰۰نیروی حرفه ای از منابع انسانی و۷۴۰کارمند تمام وقت که مدیران اجرایی یا حرفه ای منابع انسانی بودند،انجام شده است.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In روانشناسی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …