صفحه نخست کسب و کار ۱۰ نمونه از کسب و کارهای کوچک برون سپاری

۱۰ نمونه از کسب و کارهای کوچک برون سپاری

10 نمونه از کسب و کارهای کوچک برون سپاری
10 نمونه از کسب و کارهای کوچک برون سپاریReviewed by دقیقه on Aug 8Rating: 5.0

به واگذاری انجام فرایندها یا فعالیت‌های داخلی یک کسب و کار به یک تأمین کننده خارجی تحت قرارداد مشخص اطلاق می‌شود. هنگامی که یک سازمان برخی از فعالیت‌ها یا فرایندهای کسب و کار خود را به عرضه‌کننده‌ای در بیرون از شرکت یا سازمان خود بسپارد این عمل را برون‌سپاری می‌نامند.برون سپاری یک راه بسیار خوب برای افزایش بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها به وسیله کسب و کارهای کوچک است.توسط برون سپاری افراد می توانند بدون اینکه دستمزدی به کارکنان بپردازند،فرایند فروش و جذب مشتری را انجام دهند.ولی این نکته را به خاطر داشته باشید که در همه ی کسب و کار ها نمی توان از برون سپاری استفاده کرد،چون اگر این اتفاق بیفتد و نتوانیم نوع ان کار را شناسایی کنیم و از این فرایند استفاده کنیم،حتما ضرر خواهیم کرد.

در این مطلب 10 نمونه از کسب و کارهای کوچکی که در انجام انها می توان از برون سپاری استفاده شود به اختصار نامبرده شده اند.

 

۱- زیر ساخت

زیرساخت به عنوان یک سرویس به وسیله ی ارائه ی تجهیزاتی مانند سخت افزار، سرور و سیستم های شبکه، به یک ارائه دهنده،می تواند یک سود کلان به همراه داشته باشد و در هزینه ها و نیرو نیز صرفه جویی کند.

زیر ساخت دارای  سرورها و شبکه و دستگاه های ذخیره سازی  است و به شما کمک میکند که این امکانات را بر اساس نیازهایتان خریداری کنید. این مناسب برای کسب و کارهایی است که بودجه لازم برای خرید سخت افزار را ندارند اما می خواهند از لحاظ سخت افزاری رشد داشته باشند. با این روش شما براحتی می توانید منابع را به صورت آنلاین و بسته به رشد سازمانتان خریداری کنید.این تکنولوژی برای شرکتهایی که منابع را توزیع می کنند نیز بسیار مفید است چون اینگونه چندین کاربر امکان استفاده از یک سخت افزار را پیدا می کنند.  

،این گونه بیان می کند که:"یکی از بهترین حرکت ها یAlertBootموسس و مدیر عامل Tim Maliyil

ما در کسب وکار که به عنوان یکی از کسب و کرهای ثابت شناخته شده است انتقال از مرکز یک داده به یک ارائه دهنده ی زیر ساخت است.با استفاده از این تکنولوژی این شرکت بدون اینکه ی هزینه های زیادی را عهده دار شود،سود زیادی را دریافت کرده است.

همچنین بیان می کند:"از زمان تاسیس شرکت تا به حال به وسیله ی این تکنولوژی بیش از ۷ میلیونTim

سود خالص داشته ایم.

پس بنابراین این می توان این کار را با استفاده از برون سپاری انجام داد.

۲-  میزبانی ابری Cloud hosting

یکی از اخرین تکنولوژی های ارائه شده در میزبانی وب،میزبانی ابری است که از محبوبیت زیادی بین کاربران برخوردار است.ابر رایانه این امکان را فراهم کرده است تا کاربران در هر زمانی و مکانی به اطلاعات دسترسی داشته باشند و از دستگاه های مرتبط استفاده کنند.هر سرور در اصطلاح هر "ابر وظیفه ی خاصی را دنبال می کند تا در هر زمان در صورت بروز مشکلات احتمالی برای یک سرور مابقی سرور ها جایگزین ان شده و مشکل را حل کنند.ولی با این حال این سیستم معایبی نیز دارد به این صورت که با ترافیک بازدید کنندگان وب سایت،هزینه های نگهداری و ارائه ی خدمات میزبانب نیز افزایش می یابد.

 این گونه بیان می کند که :"با وجود اینکه اکثر تکنولوژی هایAlert Boot با این وجود مدیر شرکت

ما با گذشت زمان سود اولیه را ندارند ولی این سرور از ابتدا تا کنون سود اور بوده است و تقریبا ۳۰سال است که به ما خدماتش را ارائه داده است.۳٫

E-commerce یا طراحی سایتهای تجارت الکترونیکی

این طراحی سایت به وسیله برون سپاری به افرادی که تجربه ی کافی در طراحی سایت ندارند کمک ویژه ای می کند ولی حتما باید از معتبر و کارامد بودن ان منبع اطمینان حاصل کنند.با این کار می توانند به صورت انلاین از انتظارات مشتریان اگاه شوند و با گذاشتن ایتم هایی مورد علاقه شان انها را جذب کنند. در طراحی سایتهای تجارت الکترونیکی به اطلاعات پایه ای در زمینه طراحی سایت و کمی تجربه و تمرین احتیاج است. طراحی این سایتها اصول اولیه ای دارند که اگر آنها را رعایت نکنید، متاسفانه هیچ وقت نخواهید توانست سایت خود را از نظر امکانات و کارآیی به حدی برسانید که بازدیدکنندگان را راضی نمایید.برای ایجاد فروش بیشتر از طریق سایت روی نکات زیر تمرکز کنید:زمان لود کردن،اندازه صفحات و سیستم هدایت بازدیدکننده در سایت

کارشناسان معتقدند اگر یک فرد که تجربه ی کافی در طراحی وبسایت ندارد به این کار بپردازند و بخواهند این کار را خود فراگیرند نیازمند مقدار زیادی زمان و هزینه اند پس بهتر است به برون سپاری متکی شوند و در وقت و هزینه شان به مقدار قابل توجهی صرفه جویی کنند .انها همچنین معتقدند اگر از طراحی مناسب استفاده کنند می توانند تعداد مشتریان را نیز افزایش دهند.

پس در این مورد  معتبر بودن منبع برون سپاری بسیار قابل توجه است و نباید کار طراحی را به هر فرد یا شرکت غیر معتبری سپرد.

۴٫به روز رسانی وب سایت

همراه با طراحی یک وبسایت در مرحله ی اول نیاز است که بتوان تداوم کار را حفظ نمود.

بنیانگذار شرکتی تبلیغاتی این گونه بیان می کند:"همیشه برای به روز Michelle Colon-Johnson

رسانی سایت خود از استراتژی برون سپاری استفاده کنید تا کسب و کارتان مطابق با اخرین تغییرات تکنولوژی پیش رود ،و لازم نباشد تا خودتان به بروزرسانی بپردازید و وقت و هزینه تان را تلف کنید."

نیز می گوید:" یکی از مهم ترین نکاتی  که  مالکان کسب و کار های کوچک,  Colon-Johnson

و همچنین کسانی که از تکنیک برون سپاری بهره می برند ،باید به ان توجه کنند این است که همیشه وب سایت خویش را به روز رسانی و از سیستم هایی با کارایی بهتر استفاده کنند.ممکن است این کار در ابتدا خیلی ساده به نظر برسد ولی این گونه نیست چون با این به روز رسانی های بزون اگاهی مشکلات زیادی برای سیستم به وجود می اید و مقدار زیادی زمان نیز هدر می رود.

پس با برون سپاری این کار اسان تر می شود و لازم نیست مهم ترین لازمه در کسب و کار که همان زمان است بیهوده تلف شود.

 یا امنیت فناوری اطلاعاتCybersecurity5.

هر چند فناوری اطلاعات بیانگر امنیت است ولی با این وجود به یک منبع برون سپار مطمئن هم نیاز است.این سیستم که به سیستم سایبری معروف است بیشتر ریشه ی سیاسی دارد.

بیشتر کارشناسان معتقدند که فناوری اطلاعات به تنهایی امنیتی ندارد وبرای فروش خدمات حتما نیازمند یک سیستم امن هستند که سایبری این موضوع را حل کرده است که با برون سپاری و تکیه بر این منبع می توانیم به راحتی خدمات خود را ارائه دهیم و به سرعت مسلائل امنیتی را حل و فصل کنیم.

 6. تأیید هویت دو عامله

این عامل نوعی از امنیت است که برای احراز هویت از دو عامل استفاده می کنند، شما نیاز به دو عامل به جای فقط یک عامل برای اثبات هویت خود هستید. این روش از قوی ترین راه ها برای محافظت دسترسی به حساب و اطلاعات شماست.یک مثال برای تایید هویت همان کارت اعتباری است که در دست شماست.شما برای دسترسی به حسابتان علاوه بر کارت اعتباری نیاز به یک رمز یا پین کد دارید وبدون وجود این پین کد کارت شما اعتباری نخواهد داشت و مثلا اگر کسی ان را دزدید به هیچ درد نمی خورد.با وجود این سیستم امنیتی شما می توانید از اطلاعات شخصی تان به خوبی محافظت کنید و کسی نتواند به راحتی به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کند. این سیستم در شبکه هایی انلاینی مثل گوگل و ایمیل نیز قابل مشاهده است وکار با این نرم افزار برای هر کسی اسان نیست پس راه حل این مشکل هم در برون سپاری وجود دارد که کارهای این نرم افزار و ایجاد یک رمز دیگر را انجام دهد و از امنیت ان نیز مطمئن باشد.

۷٫تست کنترل کیفیت

هنگامی که یک تیم برای توسعه ی یک محصول زحمات فراوانی متحمل شده است مسلما کار مشکلی است که بخواهد از بی عیب و نقص بودن ان از هر جنبه ای مطلع شود و تنها راه حلی که وجود دارد این است که ان را به یک سیستم برون سپار محول کند .این یک راه حل مطمئن برای حفظ محصول و تولید کنندگان است.

به گفته ی Amrit Kirpalaniمدیر عامل و موسس بازاریابی شخصی:"داشتن یک شرکت یا پیمانکار شخص ثالث کیفیت یک محصول تضمین می شود و قبل از رسیدن محصول به دست مشتری اشکالات ان برطرف می شود.او همچنین بیان می کند که یک تولید کننده نمی تواند وقت و زمان خود برای تست کنترل کیفیت هدر دهد و حتما باید ان را به شخص دیگری بسپارد.

۸٫برنامه های کاربردی برای ایجاد کسب و کار

تولید یک برنامه ی کاربردی و نرافزاری کار کم هزینه ای نیست.شاید این یک ایده ی خوب باشد که ان را در یک شرکت سفارش بدهیم ولی نیاز به مقدار زیادی زمان،هزینه و بردباری داریم.در این میان می توانیم از برخی نرافزارهای جامع موجود استفاده کنیم.

Dmitry Yakovlevمعمار نرم افزار در شرکت DataArtمی گوید:"یک راه حل خوب برای ایجاد کسب و کاری به صرفه استفاده از نرم افزارهایی ماتنند افیس و MS Office 365 و نرم افزار Googleاست.با استفاده از این زیر ساخت ها افراد در منزل هم می توانند به برون سپاری بپردازند.

این برنامه ها با وجود ویژگی  های غنی توسط بسیاری از شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد و به همین خاطر همیشه با اخرین سیستم های موجود به روز رسانی می شوند و کاربران را از پردات هزینه های اضافی معاف می شوند.

۹٫پروژه هایی خارج از محدوده ی تجربه و تخصص

متخصصان فن اوری اطلاعات در همه ی زمینه ها کارشناس نیستند.انها ممکن است در برخی از زمینه ها تخصص داشته باشند واگر بخواهند توانایی و مهارتی را فرا بگیرند نیاز به صرف مقدار زیادی زمان و هزینه دارند.پس در این زمان لازم است که از برون سپاری استفاده کنند.در این میان پروژه هایی که از توان تیم تخصصی خارج است راه حل خوبی برای به کار گیری این مهارت است.برای این کار نیاز است که از کنترل کیفی ان اطمینان حاصل کنیم و به یک فرد علاقه مند به انجام این پروژه بسپاریم.

۱۰٫کارهایی که به صورت خودکار قادر به انجام ان نیستیم

همیشه بعضی از کارها وجد دارند که بسیارخسته کننده اند و نمی توایم به صورت خودکار ان را فرا گیریم یا اگر اقدام به یادگیری کردیم بایستی وقت و هزینه ی زیادی را تلف نمود.

Terra Andersen, مدیر عامل و موسس توسعه و بازاریابی آنلاین و مشاور رسانه ای TCAدر این باره می گوید:"در برخی موارد ممکن است شما به صورت خودکار نتوانید کارهای خویش را انجام دهید و قطعا بایستی از برون سپاری استفاده کنید.

مثلا از برخی از سی دی های اموزشی یا وسایل دیگر می توان به عنوان یک منبع برون سپاری استفاده نمود.هر چند استفاده از این منابع کاری است که نیاز به بردباری زیادی دارد ولی بسیار مقرون به صرفه است.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In کسب و کار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …