صفحه نخست رشد فردی عادت های غیر معمول برای بازدهی بیشتر

عادت های غیر معمول برای بازدهی بیشتر

عادت های غیر معمول برای بازدهی بیشتر
عادت های غیر معمول برای بازدهی بیشترReviewed by دقیقه on Aug 7Rating: 5.0

برای انجام کارهای خود به نحوه احسنت بایستی مولد باشید بدین معنا که مهم ترین کارها را در کمترین زمان ممکن انجام با بهترین کیفیت دهید.ممکن است شما این موضوع را متوجه نشوید ولی حدود ۹۰درصد از کارهای روزمره ی شما عادت هایی که به صورت مداوم انجام می دهیدو همه ی اینها به خاطر این است که مغز به صرت مولد طراحی شده است و خود به خود این فرمان ها را می دهد.اگر برای تمامی فرمان ها در روز مجبور به فکر کردن بودید مطمئنا مغز شما منفجر می شد.بنابراین مغز ما خودش خاصیت تولید کنندگی دارد بدون اینکه از منبع دیگری دستور بگیرد.پس برای اینکه این خاصیت تولید کنندگی را افزایش دهیم باید خود یک سری از عادت ها را برای ایجاد تولید بیشتر در خود افزایش دهیم.  

۷عادت غیر معمول برای بازدهی بیشتر

۷ عادت زیر اگر چه در نگاه اول برای شما غیر معمول به نظر می رسند ولی خاصیت تولید کنندگی و باروری را به میزان قابل توجهی افزایش میدهند.

۱٫تخت خواب خود را مرتب کنید

این ممکن است یک پیشنهاد غیر معمول برای بهبود عادات به منظور بهره وری بیشتر باشد ولی با شروع روز خود و مرتب کردن تخت خوابتان می توانید بهره وری عادات خود را افزایش دهید.من هم تا کنون این مطلب را نشنیده بودم تا اینکه دیروز ان را در یکی از مجلات مطالعه کردم.بهره وری بیشتر درباره پایان انجام کار است یعنی زمانی که کار خود را به بهترین نحو و با رعایت تمامی استانداردها انجام دهی.شما هم اگر به مقدار کافی انگیزه،اعتماد و جنبش داشته باشید ،می تواند به فردی سازنده و کاراتر تبدیل شوید و همانند من فکر کنید.تمامی این فاکتورها زمانی درست کار می کنند که شما به خودتان اعتماد داشته باشید و بدانید که اینکار با موفقیت به اتمام می رسد.این حس موفقیت یک راه اسان برای انجامی تمامی وظایف به نحو احسنت است. خب پس چرا روز خود را با انجام این کار اسان (مرتب کردن تخت خواب)که حتی دو دقیقه هم طول نمی کشد شروع نکنیم چون وقتی از اتاق خوابتان خارج می شوید حس خوبی از اتمام یکی از کارها به شما دست می دهد.

فقط توجه داشته باشید که در اینجا حس موفقیت برای شما مهم است و باید کارهایی را اتخاذ کنید که در زمان شروع کار زیاد وقت گیر نباشند چون نه تنها این گونه عاداتتان به بهره وری نمی رسند بلکه از بین هم می روند ومقدار زیادی وقت نیز هدر می دهید.

۲٫سر میز کارتان بایستید

اگر شما سر میز کار خود روی یک صندلی لم دهید به زودی خسته می شوید و احساس خواب الودگی به شما دست می دهد.هر چه علم و دانش در حال پیشرفت است کارها ما بیشتر به صورت نشسته انجام می شود و تنبل تر می شویم.این کارهای نشسته نه تنها به شما کمکی نمی کند بلکه روز به روز بهره وری و پیشرفت عاداتتان کمتر می شود.برای حل این مشکل بیشتر افراد از یک میز ایستاده استفاده می کنند.ارتفاع این میز به گونه ای طراحی شده است که افراد کار خود را به صورت ایستاده انجام می دهند.انها معتقدند که با وضعیت بهتری می توانند کار کنند و ذهن و بدن انها خسته نمی شود.این کار ممکن است برای همه ی افراد مناسب نباشد ولی از این مطلب می توانیم در یابیم کا باید در کار تحرک کافی داشته باشیم و همیشه در یک وضعیت ثابت و طولانی مدت به کار خود ادامه ندهیم.

۳٫محیط خود را تغییر دهید

بیشتر ما در محیط کاری یک حالت منزوی داریم ؛چون همیشه کاری را به صورت یکنواخت انجام می دهیم.همیشه سر و صداهایی که در سر کار به وسیله ی افراد به جود می ایند همیشگی نیستند و پس از مدتی دوباره کار به همان حالت سکوت در می اید.اگر همیشه این چنین باشد ما میل و رغبتی به کار کردن نداریم و خیلی زود خسته می شویم.برای حل این مشکل به شما پیشنهاد می کنم برای کارهایی مثل تایپ کردن یا کارهایی نظیر ان که یکنواختند از یک موسیقی به عنوان پس زمینه ی کارتان استفاده کنید.شما حتی می توانید محیط خودتان را چند لحظه تغییر دهید.مثلا اگر همیشه مشغول مطالعه و نوشتن هستم می توانم با رفتن به کتابخانه ی عمومی این یکنواختی را از بین ببرم و اگر یک کار کوچک داشته باشم می توان به یک کافی شاپ بروم و از محیط ان لذت ببرم.اگر من پس از انجام کارهای خسته کننده محیطم را مقداری تغییر دهم میتوانم ادامه ی کار را به نحو احسنت انجام دهم.تغییر جو یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانیم برای افزایش بهره وری انجام دهیم.

۴٫کمتر کار کنید

ایا این سخن که کارگر شادتر بیشتر کار می کند را تا به حال شنیده اید ؟بله کافی است فقط امتحان کنید.مثلا کارگران سوئدی که ۶ ساعت در روز کار می کنند و بقیه ی وقتشان را با عزیزانشان صرف می کنند کارایی بیشتری دارند نسبت به کارگرانی که زمان بیشتری را صرف کار می کنند. من نیز وقتی این مطلب را شنیدم تصمیم گرفتم شش ساعت در روز کار کنم و پس از دو هفته متوجه شدم که خیلی بهتر از قبل کار می کنم.وقتی شما روز کوتاهتری را برای کار داشته باشید،خود به خودمجبور می شوید بیشتر تمرکز کنید و تصمیمات بهتری بگیرید و خیلی زود هم می توانید وظایف مهم را از دیگر وظایف متمایز کنید.اگر این ۶ ساعت را متمرکز کارتان باشید به زودی خواهید فهمید که زمان چقدر ارزشمند است.

۵٫روی یک مطلب تمرکز کنید

تنها چیزی که من در سر کار از ان تنفر شدید دارم انجام چند وظیفه به طور همزمان است چون بسیار گمراه کننده ،خسته کننده و بدون بازدهی است.انجام دادن این چند وظیفه با همدیگر بسیار بی معنی و بدون نتیجه است.

در اینجا یک حقیقت بسیار ساده وجود دارد و این است که نمی توانیید چند کار را باهم انجام دهید. هنگامی که همه یب این کارها را با هم انجام می دهید میزان تمرکزتان پایین می اید.وقتی شما باید خیلی سریع از سر یک کار به سر کاری دیگر می روید خیلی زود خسته می شوید و میزان اشتباهاتتان بیشتر می شود هر چند فکر می کنید کارها زودتر انجام می شود ولی اینطور نیست چون فقط بیشتر خسته می شوید.وقتی شما می خواهید یک اشتباه را تصحیح مقدار زیادی وقت نیز هدر می دهید.

عادت بهره وری به شما می گوید که در یک زمان مشخص فقط یک کار اتخاذ کنید و ان را به نحو احسنت انجام دهید و وقتی یک کار را به پایان رساندید سر کار دیگر بروید.  

۶٫ چرت نیم روزی داشته باشید

حتی وینستون چرچیل که در جنگ جهانی دوم پادشاه انگلستان بود همیشه یک چرت نیم روزی داشت.پس ببینید حتی در این هرج و مرج هم بر چرت زدن اصرار داشت.او می گفت که با این کار ذهن و بدن او بهبود پیدا می کند و بهتر می تواند وظایفش را به پیش ببرد.بسیاری لز رهبران بزرگ جهان نیز این کار ر انجام می دهند و به صورت یک عادت ان را جز کارهای روزانه شان قرار داده اند.شما هم اگر به ان نیاز دارید پس چرا با ان مقابله می کنید .هر روز یک چرت نیمروزی داشته باشید و کارتان را با انرژی بیشتر ادامه دهید.

۷٫به پیاده روی بروید

وقتی شما احساس گرفتاری می کنید و فکرتان درست کار نمی کند کافیست کمی حرکت داشته باشید.من وقتی در روز ساعت های زیادی کار کرده ام و فکرم خسته شده ،سعی می کنم به بیرون بروم و در هوای ازاد پیاده روی کنم.با این استراحت کوتاه ئقتی شما دوباره به سر کار باز می گردید به زودی متوجه می شوید که ذهن شما خاق تر شده و چشم های بهتر می بیند و خلاقیت و شور و شوق شما دوباره ذخیره می شود.

انجام این عادات و افزای ان ها در کارهای روزمره روش بسیار ساده ای است که می تواند کیفیت کمیت کاری شما را بالا ببرد و پیشرفت های قابل توجهی داشته باشید.اگر شما برای فرد دیگری کار می کنید و یا خود اشتغال هستید،زمانی که نتوانید میزان بهره وری را بالا ببرید خیلی زود شکست می خورید.اگر شما این کارها را انجام ندهید باید مقدار زیادی از وقت خود را هدر دهید و برنامه هایتان را نیز به تعویق بیندازید.هیچ کدم از این گزینه ها مطلوب نیستند. شما باید با انجام این عادات میزان بهره وری خود را افزایش دهید و مطمئن شوید که از روز خود حداقل استفاده را برده اید.   

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In رشد فردی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …