صفحه نخست کسب و کار کسب و کار اینترنتی بایدها و نبایدهای تجارت الکترونیک

بایدها و نبایدهای تجارت الکترونیک

بایدها و نبایدهای تجارت الکترونیک
بایدها و نبایدهای تجارت الکترونیکReviewed by دقیقه on Aug 8Rating: 5.0

بیزینس هم مانند هر چیزی دیگری این روزها به صورت آنلاین انجام می شود. روش های سنتی انجام بیزینس این روزها در حال از دست دادن اعتبار خود هستند و نسل جدیدی از کارآفرینان جذب موج تازه ای از بیزینس آنلاین می شوند. نه تنها کارآفرینان، بلکه خیل عظیمی از مشتریان نیز جذب این نوع بیزینس شده اند. مطابق با مطالعه UPS،  70% از کاربران گفته اند که ترجیح می دهند به صورت آنلاین خرید کنند. اما راه اندازی بیزینس آنلاین، خیلی هم آسان نیست. این کار نیاز به زمان، صبوری و پیگیری دارد تا از میان موانع عبور کنید و یک تجارت الکترونیک موفق را راه اندازی کنید. اگر می خواهید که در این اقتصاد دیجیتال رو به رشد برند خود را داشته داشته باشید و در تصمیم خود مصمم هستید، این ۱۰ باید و نباید اساسی برایتان بسیار کارساز است.

۱ – وقت بگذارید تا وب سایتتان ظاهر خوبی داشته باشد

تعداد کارآفرینانی که شانس خود را در دنیای دیجیتال می آزمایند بسیار زیاد است و شما اگر می خواهید که در میان هزاران بازیکنی که بازی شما را انجام می دهند دوام بیاورید، دادن یک ظاهر حرفه ای مطلوب به بیزینستان الزامی است. بله ایده آل این است که باید به محتویات بیشتر از پوشش و ظاهر اهمیت داد اما وقتی رقابت بسیار بالا است، چیزهای کوچک نیز با اهمیت می شوند و طراحی وب سایت هم یکی از آن چیزهای کوچک است.

رهنمودهای زیادی در اینترنت موجود است که به شما در طراحی وب سایت کمک می کنند. سازندگان وب سایت، ابزارهای فوق العاده ای برای کمک به شما جهت طراحی سایت هستند.

۲- فکر نکنید که مشتریان وب سایت شما را پیدا می کنند

با انجام مطلوب امور و فروش محصولات منحصر به فرد مردم از یک یا چند طریق بیزینس شما را پیدا خواهند کرد. این طرز فکر درباره بیزینس، ممکن است در سرزمین دیزنی کارآمد باشد اما متاسفانه در دنیای واقعی اصلا کارساز نیست. اینترنت آنقدر بزرگ است که بازدیدکنندگان نمی توانند وب سایت شما را به راحتی پیدا کنند. شما باید بر روی روش های برنامه ریزی شده ای کار کنید تا ترافیک مستقیم بیشتری بدست آورید. شبکه های اجتماعی می توانند در این زمینه کمک شایانی به شما بکنند. بهینه سازی مطلوب موتور جستجو هم در جذب ترافیک بیشتر به شما کمک می کند.

۳- تمرکز خود را بر روی ساخت یک بستر واقعی بگذارید

بدیهی است که از طریق تجربه می توانید جزییات هنر را بیاموزید اما همیشه نمی توانید هنگام رسیدن به رودخانه از پل رد شوید. برای ویژگی های درست در وب سایت برنامه ریزی کنید و از آنالیز خطر استفاده کنید. باید خود را مجهزکنید و برنامه ای برای کارتان در دست داشته باشید. تصحیح بعضی خطاها هزینه بردار است پس مطمئن شوید که همه تلاشتان را برای جلوگیری از وقوع آنها می کنید. باید مراقب مسائل فنی از قبیل پیدا کردن یک میزبان وب مناسب، مدیریت مقیاس پذیری وب سایت و امنیت و همچنین مسائل غیر فنی مانند مقیای پذیری بیزینس، پشتیبانی مشتری و نفوذ در بازار به روشی درست از ابتدای کار باشید.

۴- وقت خود را برای اینکه به تنهایی برای حفظ شرکت تلاش کنید، هدر ندهید

شما بنیانگذار، بازاریاب و رهبر بیزینس خود هستید. پس اساساً شما یک گروه یک نفره هستید. اما اگر تمام روز خود را صرف متعادل ساختن امور کنید، پس باید بدانید که این ایده ای نیست که ارزش دنبال کردن را داشته باشد. اگر می خواهید یک بیزینس آنلاین موفق راه اندازی کنید، باید قادر باشید عمده کار را در حداقل زمان ممکن انجام دهید تا بتوانید تمرکز خود را بر روی جوانب دیگر مانند رشد و مقیاس بیزینس خود بگذاید.

۵- مبلغی را برای آزمایشات و تلاش ها کنار بگذارید.

سختترین چیز برای یک کارآفرین این است که محصولش با استقبال خوبی مواجه نشود. گرچه ممکن است شما قلباً ایده خود را دوست داشته باشید، اما تضمینی وجود ندارد که آن ایده کارساز باشد. اگر ماه ها و یا حتی سال ها منتظر باشید که ببینید عملکرد محصولتان چگونه خواهد بود، ممکن است خیلی دیر شود. قبل از صرف زمان و انرژی بر روی محصولتان تحقیق کنید، قبل از فروش عمده نمونه هایی را بفروش برسانید و به طور کامل محصول خود را تست کنید. برای راه اندازی یک شرکت آنلاین قبل از تلاش های بی وقفه و عرق ریختن و صرف هزینه، تحقیقاتی به عمل آورید یا سعی کنید نمونه های کوچکی از محصول خود را بفروش برسانید.

۶- ویژگی ها را مطابق با استراتژی تان تعیین کنید

کار آسانی است که سریعا غرق در تلاش شوید. همیشه در بازار چیزهای پوچی وجود دارد که نیاز است تا پر شوند و با نوع آوری چیز جدیدی از آنها حاصل کرد. اگر یک ماه سپری شده و شما هنوز مشغول بهبود المان های طراحی بی اهمیت هستید، پس باید بدانید که چسبیده اید به امور نادرست و کم ارزش. تمرکز خود را بر روی جوانب مهمتر کار بگذارید، اموری که در واقع خروجی را افزایش می دهند نه جذابیت را.

۷- به حرف های مشتریان خود گوش دهید

مردم خود را مستحق نظر دادن می دانند و خودرای هستند. پس شما همه نوع نظری درباره بیزینستان دریافت خواهید کرد. بله، واکنش نشان دادن به تک تک نظرات مشتریان کاری جزء اتلاف وقت نیست، اما شما باید قطعا نظرات آنها را تصدیق کنید. آنها به شما کمک می کنند تا نقاط ضعف کار خود را که از آنها غافل بوده اید، بشناسید. پیشنهادات آنها را ارزیابی کنید و در جهت پیشبرد کار از آنها استفاده کنید. اگر به حرف های مشتریان خود گوش دهید، حس اعتماد و وفاداری نیز در آنها ایجاد می کنید.

۸- به شکلی نادرست موفقیت خود را ارزیابی نکنید

تجارت الکترونیک دانش پرتاب موشک نیست. تجارت فصلی است. غم ها و شادی های خود را دارد. باید بیزینس را سال به سال و نه ماه به ماه ارزیابی کرد، چراکه تجارت به شدت فصلی است. مقایسه میزان ترافیک جولای با ژوئن تصویر دقیقی از میزان پیشرفت شما ارائه نمی کند. شما باید فواصل زمانی دقیق آماری را کنار بگذارید و معیارهای خود را مقایسه کنید. جولای را با جولای، زمستان را با زمستان یا سال را با سال مقایسه کنید تا گزارش دقیقی از میزان پیشرفتتان بدست آورید.

۹- همه سعیتان را بکنید تا لیست های ایمیل را به طرزی موثر مدیریت کنید

اگر کار طراحی یک سایت مجذوب کننده را به پایان رسانده اید، آگاه باشید که ارتقاء یک لیست ایمیل به محض راه اندازی یک تجارت الکترونیک یک ضرورت محسوب می شود. این اقدام یکی از بهترین راه ها برای جذب ترافیک به وب سایت است. هنگام ارزیابی موفقیتتان لیست های ایمیل را به عنوان یک عامل کلیدی عملکردی درنظر بگیرید. اگر این بخش را نادیده بگیرید، زمانی به خود می آیید که غرق در پرداخت برای تبلیغات، محتویات حمایت کننده مالی و دیگر خروجی های پرداختی هستید.

۱۰- زود تسلیم نشوید

برای کارآفرینان آسان است که در صورت کارساز نبودن ایده شان دست از کار بکشند و خسته شوند. ولی بسیاری از آنها با شکست متوجه شوند که باید زمان صرف کرد و صبوری به خرج داد تا یک ایده کاملا آزمایش شود و موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد. اگر فکر می کنید که میلیون ها ایده در ذهن دارید پس باید علاقمند به ریسک کردن برای ایده هایتان باشید. نباید یک پروژه را با عجله ترک کرد زیرا در هنگام شروع به کار همه چیز به خوبی پیش نمی رود، چراکه نیاز به سخت کوشی بی امانی است تا نتیجه ای درخشان حاصل شود. کسی چه می داند، ممکن است بخت با شما یاری کند!

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In کسب و کار اینترنتی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …