صفحه نخست کسب و کار کسب و کار اینترنتی راه های افزایش ترافیک سایت

راه های افزایش ترافیک سایت

افزایش رتبه سایت
راه های افزایش ترافیک سایتReviewed by دقیقه on Aug 7Rating: 5.0

آیا اخیرا از وب سایتتان غافل شده اید؟ اگر اینطور است احتمالا بیش از آنچه که فکر می کنید در حال آسیب رساندن به بیزینستان هستید.وب سایت بخش مهمی از بیزینس شما است و ارائه کننده برند شما در دنیای آنلاین و همچنین اولین بستر برای جذب مشتریان جدید است. در واقع داشتن یک وب سایت اغلب با داشتن یک بچه مقایسه می شود. در ست مانند یک بچه به مراقبت، نگهداری و نظارت نیاز دارد. اگر از آن غافل شوید، جذابیت خود را از دست می دهد و دراز مدت به بیزینستان ضربه می زند. بدلیل در دسترس بودن اینترنت، مردم امروز برای بدست آوردن اطلاعات راجع به یک بیزینس به آن رجوع می کنند. به همین دلیل است که داشتن یک وب سایت خوب ضروری است. نیاز است که شما نام خود را بدرستی در آن منعکس کنید تا اعتماد مشتریان بالقوه را جلب کنید. همچنین داشتن یک وب سایت بدین معنا نیست که زمانی که آن را ساختید، مردم شروع به بازدید از آن می کنند. باید تلاش زیادی کرد تا اعتماد ایجاد شود و مشتریان به طور منظم از وب سایت دیدن کنند. باید به آن (وب سایت) عشق بورزید و  مطمئن شوید که به بدرستی اداره می شود. در زیر به نکاتی اشاره می کنیم که به حفظ وب سایت شما و افزایش ترافیک آن کمک می کنند.

۱- سازنده وب سایت مناسبی را انتخاب کنید

موفقیت از اساس کار درست آغاز می شود. پادشاهان قدیمی همیشه بهترین سازندگان را برای ساختن قصرهای خود انتخاب می کردند. از این رو، اگر شما هم می خواهید که یک وب سایت عالی داشته باشید، باید بهترین افراد را برای ساخت آن پیدا کنید. امروز، سازندگان وب سایت زیادی در دنیای وب موجود هستند که به برطرف کردن نیازهای بیزینسی شما می پردازند. تنها چالش شما این است که فرد مناسبی را که با شرکت شما مطابقت دارد برای کارتان انتخاب کنید. در انتخاب سازنده وب سایت عوامل زیادی دخیل هستند. شما باید عملکرد، مدیریت محتوا، قیمت، ویژگی های بهینه سازی موتور جستجو، میزان سازگاری و یکپارچگی شبکه های اجتماعی را در نظر بگیرید. تنها ساخت یک وب سایت جذاب کافی نیست؛ ایجاد یک وب سایت موثر و عملکردی نیز باید جزء اهداف اولیه سازنده وب سایتتان باشد.  

۲- بروز رسانی منظم

بروز رسانی وب سایتتان با پست کردن مطالبی درباره وقایع اخیر بیزینستان، تبلیغات، یا اخبار، باعث می شود که وب سایت برای مشتریان جذابتر شود. هیچ چیز بیشتر از یک مقاله مربوط به ۶ یا ۷ ماه پیش خواننده را مایوس نمی کند. بیشتر اوقات خوانندگان وب سایت شما را از لحاظ قابلیت دسترسی بررسی می کنند. شما نمی خواهید که آنها فکر کنند بخاطر تامین کالا بیزینس خود را تعطیل کرده اید. وب سایت خود را حفظ کنید تا به آنها اطمینان دهید که در حال اجرا است. اگر سرتان خیلی شلوغ است و نمی توانید به طور روزانه وب سایت را بروز کنید، می توانید به صورت هفتگی یا چند بار در ماه محتویاتی به آن اضافه کنید.

۳- آن را دوباره بسازید

مردم معمولا براساس صفحه اصلی و طراحی کلی وب سایت درباره آن قضاوت می کنند. اگر وب سایت شما از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، دارای خطاهای قالب بندی و متنی باشد، و شامل لینک های خراب باشد، جای تعجب نیست که کسی از آن بازدید نکند. گاهی افراد کیفیت کالا و خدمات شما را با نحوه ارائه وب سایتتان در یک راستا قرار می دهند. حقیقت این است که مردم خیلی زود از وب سایت خارج می شوند اگر ببینند که وب سایت بروز رسانی نشده و دارای قالب بندی ضعیف و بی کیفیت است. اگر می خواهید که مشتریان هر روز از وب سایت بازدید به عمل آورند، باید وب سایت را برایشان جذاب تر کنید. این کار شامل درست کردن صفحه اصلی، نوار راهنما، سرفصل ها، لوگو و تصاویر می شود. نیازی نیست مبلغ زیادی را صرف طراحی های گران کنید. اگر در مراحل اولیه راه اندازی وب سایت هستید، سعی کنید از طرحی ساده استفاده کنید که ظاهری قدیمی و درهم برهم نداشته باشد. برای پست هایتان از رنگ ها و تصاویر مناسبی استفاده کنید. تمی ایجاد کنید که متناسب با محصول وب سایتتان است.

۴- محتویات خود را مرور کنید

آیا به طور موثر با مشتریان در ارتباط هستید؟ باید چه نوع محتویاتی ایجاد کنید تا خواننده را درگیر کنید و او را به مشتری خود تبدیل کنید؟ اینها سوالاتی هستند که شما باید هنگام نگهداری از محتویات سایت از خود بپرسید. اساساً محتویات شما –در قالب پست های وبلاگی، عکس ها و ویدئوها- دروازه ورودی شما برای مشتریان بالقوه محسوب می شوند. قبل از پست محتویات همیشه زمانی را صرف ویرایش کنید. قبل از دوبار ویرایش و مرور محتویات هرگز آنها را در وب سایت منتشر نکنید. هنگام بیان حقایق، مطمئن شوید که به منبع موثقی لینک شده اید. به یاد داشته باشید که محتویات سایت راه ارتباطی شما با مشتریان باارزش است.

۵- وب سایت خود را برای موتور جستجو بهینه سازی کنید

با بهینه سازی وب سایت برای موتور جستجو به مردم اجازه دهید که آن را پیدا کنند. بهینه سازی موتور جستجو یک فرآیند مهم است که باعث جذب ترافیک زیادی به وب سایت شما می شود. روش های زیادی برای بهینه سازی وب سایت وجود دارد بنابراین مشتریانتان می توانند به راحتی شما را پیدا کنند. اگر به اندازه کافی وقت دارید می توانید خودتان ببینید که عملکرد وب سایت در موتور جستجو به چه صورت است. امروزه بسیاری از بیزینس ها بدنبال متخصصان بهینه سازی موتور جستجو هستند تا (متخصصان) در انجام این کارها به آنها کمک کنند. این یک سرمایه گذاری باارزش است که به دنبال افزایش فروش و جذب ترافیک باشید.

۶- احساس یک جامعه در مشتریان ایجاد کنید

اینترنت یک منبع غنی از اطلاعات و نظرات کاربران است. امروز مردم بیش از قبل علاقمند به اشتراک گذاری عقایدشان در رابطه با موضوعاتی که فکر می کنند ارتباط بیشتری با آنها دارد، هستند. به همین دلیل است که ایجاد حس یک جامعه در درون سایت ایده خوبی برای بدست آوردن یک ارتباط منظم است. با قرار دادن یک سیستم نظر دهی در پست ها، فرم ها و موضوعات می توانید به طور چشمگیری نحوه درک مشتریان از برند خود را تغییر دهید. اگر نگاهی به وب سایت های پرترافیک بیاندازید، خواهید دید که یک بخش نظردهی سالم دارند و مهم تر از آن، خواهید دید که صاحب وب سایت در گفتگوها شرکت می کند. با شرکت فعالانه در مکالمات و صرف تنها وقت کوتاهی برای پاسخ دادن به سوالات مشتریان، می توانید اعتبار وب سایت خود را حفظ کنید.

۷- از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

گاهی کافی نیست که فقط متکی به وب سایت باشید و تنها بر روی آن تمرکز کنید. باید پا را فراتر از مرزهای وب سایت بگذارید. باید برای فروش به مشتریان بیشتری دست یابید. هنگام پیدا کردن راهی برای ارتقاء وب سایت به صورت رایگان، استفاده از شبکه های اجتماعی اغلب یک راه حل مناسب است. شبکه های اجتماعی یک منبع جذب ترافیک بی نظیر برای بسیاری از وب سایت ها محسوب می شود. حتی برخی معتقدند که ارزش آنها بیشتر از جذب ترافیک مستقیم به وب سایت و نتایج حاصل از موتورهای جستجو است. پس وارد شوید، دنبال کنید و چیزهای زیادی را به اشتراک بگذارید. اجازه دهید دنیا از طریق شبکه های اجتماعی بداند که وب سایت شما چقدر عالی است. 

منبع

lifehack

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده سمیرا زاغیان
Load More In کسب و کار اینترنتی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشید

اگر می خواهید ذهن خود را بهبود ببخشید، یک برنامه پر مشغله داشته باشیدReviewed by دقیقه on …