صفحه نخست کسب و کار بازاریابی شبکه ای بازاریابی شبکه های اجتماعی ۲۰۱۶

بازاریابی شبکه های اجتماعی ۲۰۱۶

بازاریابی شبکه ای ۲۰۱۶
بازاریابی شبکه های اجتماعی 2016Reviewed by دقیقه on Aug 3Rating: 5.0بازاریابی شبکه اجتماعی ۲۰۱۶

شبکه های اجتماعی یکی از منابع فوق العاده برای بازاریابی به صورت انلاین است.استفاده از شبگه های اجتماعی برای عموم ازاد است وبرای ایجاد تبلیغات باید مقداری هزینه کنید ولی این به این معنا نیست که از هر شبکه ی اجتماعی دم دست استفاده کنیم بلکه باید از انواع مطمئن ان بهره برد تا در کسب و کار خود با شکست مواجه نشوید.برای شروع بازاریابی به وسیله ی شبکه های اجتماعی باید ابتدا کشف کرد که کدام یک از انها دوام بیشتری خواهد داشت و میتواند تعداد زیادی مشتری جذب کند و  کسب و کار در کدام یک از انها با پیشرفت مواجه می شود.بعضی از این شبکه های اجتماعی معروف عبارتند از:

 

فیس‌بوک (Facebook)

بزرگ‌ ترین و شناخته شده‌ترین شبکه اجتماعی حال حاضر با یک میلیارد و۵۵۰ میلیون کاربر فعال.این شبکه اجتماعی همواره برای ایجاد انواع کسب و کار در سر تا سر جهان مفید است.این شبکه ی اجتماعی بزرگترین شبکه ی اجتماعی محسوب نمی شود ولی در عین حال یکی از متنوع ترین انهاست. فیس بوک همواره در حال گسترش و پیشرفت می‌باشد، طی ده سال، از یک وب‌سایت ساده که دانشجویان برای تبادل مطالب و مقالات‌شان از آن استفاده می‌کردند، تبدیل به بزرگترین شبکه ارتباطی انسان قرن بیستم و یکی از اصلی ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ شده است.پس برای اشروع کسب و کار یکی از منابع غنی استفاده از این شبکه ی اجتماعی است. این شبکه برای هرنوع کسب و کاری مناسب است. شما با بارگزاری یا اشتراک عکس‌ها، فیلم‌ها یا مطالب مهم شرکت‌تان می‌توانید مخاطبان بسیاری را برای خود ایجاد کنید. سادگی و دردسترس بودن، آن ‌را تبدیل به یکی از مناسب‌ترین شبکه‌ها برای هر کسب و کاری کرده است.

توییتر (Twitter)

یکی از روش های بسیار خوب برای ارتباط پیدا کردن با سر تا سر دنیا توییتر است.بیش از ۳۲۰کاربر فعال در این شبکه های اجتماعی در حال فعالیتند.با استفاده از توییتر می توانید بسیاری از مطالب به روز و کوتاه در قالب عکس و فیلم نظرسنجی،لینک و…..را با دیگران  به اشتراک بگذارید.شما همچنین با گذاشتن نام کاربری در پست هایتان می توانید به سرعت با مردم بسیاری در سرتاسر جهان ارتباط برقرار کنید.یکی از بهترین راه های جذب مشتری استفاده از همین شبکه ی اجتماعی است. 

اگر شما مطلب جالبی را تویت کنید، دیگر کاربران نیز با ریتوییت آن، اشتراکش و استفاده از #هشتگها، به گسترش کسب و کارشما کمک خواهند کرد.

این مطلب را به خاطر داشته باشید که صرفا مطالب مربوط به شرکت و کسب و کارتان در توییتر جایی نخواهند داشت،متون خنده دار، جالب و علمی باید اکثریت توییت‌های شما را شامل شود! مانند یک سرمایه دار پیر رفتار نکنید!

 

پینترست (Pinterest)

در این شبکه ی اجتماعی هر کاربری برای خود یک مرز شخصی دارد.به عنوان مثال اگر کاربری به عکاسی علاقه مند است مطالبی درباره ی فیلم و عکس و…..دریافت می کند و کاربر دیگری که به هنر اشپزی علاقه دارد عکس‌هایی درباره آشپزی و دستورپخت‌ها و……

این شبکه ی اجتماعی برای همه مشاغل مفید واقع نمی شود و به خاطر اینکه اکثر مخاطب ان را زنان تشکیل می دهند،پربازدیدترین مرزهای ان شامل مد،تناسب اندام ،عکاسی و غذا می باشد.

ولی با این وجود در این شبکه اطلاعاتی در مورد برندها و شرکت هایی وجود دارد که اجازه ی درج اطلاعاتی اضافی مانند آدرس، یا نکات خاص کسب و کارشان را می‌دهد.

ولی اگر این شبکه ی اجتماعی در هر صورتی برای شما مفید وقع می شود هرگز از به کار بردن ان در کسب و کارتان غافل نشوید.

 

اینستاگرام (Instagram)

اینستاگرام نیز همانند پینترست یکی از شبکه‌های اجتماعی تصویری و بصری محسوب می‌شود.این شبکه بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که با استفاده از فیلترهای مخصوص برای ویدیوها و عکس ها و سبک ویژه برای استفاده ی کاربران و جذب و جلب توجه مشتریان و همچنین استفاده از ان توسط گوشی همراه شما می‌توانید در این شبکه به پیشرفت چشمگیری درمعرفی خود و جذب مشتری داشته باشید.

اگر چه این شبکه ی اجتماعی بیشتر برای افراد علاقه مند به رشته ی خاصی و همچنین هنرمندان مفید است ولی با مدیریتی هوشمندانه از حساب کاربری تان می توانید برای کسب و کارتان نیز بهره ببرید.هوشمندی در اینستاگرام به این معناست که از سبک خاصی در عکس گذاشتن و افکت گذاری و متن ها و هشتگ های پر بازدید استفاده کنیم.

 

تامبلر (Tumblr)

تامبر نیز یکی از شبکه های اجتماعی برای ایچاد کشب و کار است ولی این شبکه نیز مانند شبکه های دیگر بیشتر جنبه ی تفریحی دارد.تامبلر نیز تاکنون کاربران زیادی داشته است که که در این شبکه پست های زیادی ایجاد کرده اند.این شبکه ی اجتماعی وب سایتی است  که به کاربران خود اجازه ارسال متن، عکس ها، فیلم ها، لینک ها، نقل قول ها و صدا را در قالب وبلاگ داده است.با استفاده از روش های عالی وبلاگ نویسی شما می توانید بسیاری از مخاطبین جوان را جذب کنید.در این شبکه تا کنون بیش از ۲۰۰میلیون وبلاگ قرار گرفته است که بیشتر ان را مخاطبین جوان قرار داده اند.و خبر خوب اینجاست که با استفاده از این منبع موسسه کاوشگری تقریبا در مورد هر موضوعی که به ان علاقه مندید می توانید فعالیت کنید ولی در صورتی که بتوانید طرز استفاده ی درست از ان را بیابید.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In بازاریابی شبکه ای

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…