صفحه نخست رشد فردی ۶ مورد از بهترین مزیت های توسعه و پیشرفت فردی

۶ مورد از بهترین مزیت های توسعه و پیشرفت فردی

6-Core-benefits-of-personal-development-1020x510
6 مورد از بهترین مزیت های توسعه و پیشرفت فردیReviewed by دقیقه on Aug 2Rating: 3.56 مورد از بهترین مزیت های توسعه و پیشرفت فردیتوسعه ی شخصی نظم و ترتیب را نیز به همراه دارد.شما علاوه بر اینکه مسیرتان را مشخص می کنید،بر وظایف دیگر نیز باید تمرکز داشته باشید.هر چه این تحقق افزایش یابد نظم و ترتیب و وضوح در کار نیز بیشتر می شود و با توجه به منابعی که در اختیار دارید می توانید شناسایی کنید کدام هدف بهترین نتیجه را بدنبال خواهد داشت.برای به دست اوردن این توانایی بایستی نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.اگر در مسیر به موردی برخورد کردید که نیاز به مقاومت دارد حتما سعی کنید نقاط قوت خود را افزایش دهید. 4

ما اکثر مواقع از واژه ی "توسعه ی شخصی" استفاده می کنیم ولی دراصل معنای واقعی و درست ان را نمی دانیم. این اصطلاح به معنای سرمایه گذاری بر روی خودمان و همچنین کنترل نیازهای شخصیمان است بدون اینکه منتظر بمانیم ببینیم زندگی چه نقشه ای برای ما خواهد کشید.این نوع توسعه باعث می شود شما همیشه در حال کار و باشید و بدون اینکه منتظر بمانید تا شادی و نشاط شما را بیابد خودتان ان را خلق کنید.ممکن است به همه ی خواسته هایتان براورده نشود ولی چیزهای با ارزش تری به دست خواهید اورد و زندگی به خاطر دنبال کردن اهدافتان به شما پاداش کارتان را می دهد.تلاش برای به دست اوردن این رشد و توسعه،اولین گام  اورده در مسیر تحقق شخصی است.

۶ مورد از مزایای تحقق شخصی

در نوشته ی زیر ۶ مورد از مزایای تفکر به تحقق شخصی را برای شما توضیح خواهیم داد:  

۱٫خود اگاهی

توسعه شخصی با خود آگاهی آغاز می شود. در این مرحله شما تمامی ارزش ها،باورها واهدافی که به دنبال ان هستید را شناسایی می کنید.تحقق واقعی هیچ گاه از دنبال کردن اهداف دیگران میسر نمی شود.شما اگر به دنبال شادی و نشاط پایداری هستید،ابتدا باید خودتان را شناسایی کنید.اگر شما فقط به دنبال تحقق اهداف خود باشید،از شیرینی و لذت این مسیر را نیز خواهید چشید.اولین گام اساسی در فرایند توسعه ی شخصی همین خود اگاهی است.

۲٫مشخص کردن مسیر

وقتی که مرحله ی خود اگاهی را با موفقیت پشت سر گذاشتید باید مسیر تحقق این ارزوها را به درستی مشخص کنید.این تصمیم گیری  پیمودن این مسیر را بسیار اسان می کند.فقط  توجه داشته باشید تصمیماتی را انتخاب کنید که نیاز زیادی به صرف زمان نداشته باشند.

۳٫بهبود کانون توجه و اثر بخشی

توسعه ی شخصی نظم و ترتیب را نیز به همراه دارد.شما علاوه بر اینکه مسیرتان را مشخص می کنید،بر وظایف دیگر نیز باید تمرکز داشته باشید.هر چه این تحقق افزایش یابد نظم و ترتیب و وضوح در کار نیز بیشتر می شود و با توجه به منابعی که در اختیار دارید می توانید شناسایی کنید کدام هدف بهترین نتیجه را بدنبال خواهد داشت.برای به دست اوردن این توانایی بایستی نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.اگر در مسیر به موردی برخورد کردید که نیاز به مقاومت دارد حتما سعی کنید نقاط قوت خود را افزایش دهید.

۴٫انگیزه داشتن 

وقتی هدفتان مشخص می شود،بهتر در می یابید که چه کارهایی را باید انجام دهید.حتی اگر از ان کار لذت زیادی نمی برید وقتی به مزایایش پی ببرید انگیزه شما برای ادامه ی ان کار نیز بیشتر می شود.این حقیقت در ضرب المثل "هر کاری یه راهی داره"نیز صادق است.با توسعه شخصی قوی انگیزه ی شما نیز بیشتر می شود.

۵٫انعطاف پذیری

در زندگی فراز و نشیب های زیادی وجود دارد.هنگامی که با این سختی ها و به رو می شویم نیاز به مهارت های خاصی برای مقابله در برابر انها داریم وهمیشه باید بهترین راه را نتخاب کنیم.توسعه ی شخصی نمی تواند جلوی این اتفاقات را بگیرد اما به شما کمک می کند تا با ان ها مقابله کنید.شما باید مهارت ها ی شخصی،اعتماد به نفس و انعطاف پذیری  را به مقدار کافی برای مبارزه با هر گونه احتمال کسب کنید.

۶٫برقراری روابط بیشتر

روابط اجتماعی همانند شمشیری دولبه هستند که ممکن است یا شما را به مراتب بالاتر برسانند و یا اینکه به زمینتان زنند.ززمانی که شما تئسعه شخصی را افزایش می دهید در می یابید کدام روابط به نفع شماست و کدام یک هر چه سریعتر باید قطع شوند.شما همچنین می توانید روابطی که تاثیر مثبتی بر شما می گذارند توسعه ببخشید.

بیشتر افراد از واژه ی تئسعه ی شخصی گریزانند و ان را دست نیافتنی می دانند و هم چنین فکر می کنند که بسیار زمان بر است ولی در واقع اینگونه نیست.اگر ما به درستی هدفمان را شناسایی کنیم و راه های رسیدن بع ان را نیز کشف کنیم خیلی زود در می یابیم که کلید موفقیت ما در همه ی عرصه های زندگی همی توسعه است.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In رشد فردی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…