صفحه نخست تکنولوژی مدل های گلکسی S7 دوربین های متفاوتی دارند

مدل های گلکسی S7 دوربین های متفاوتی دارند

مدل های گلکسی S7 دوربین های متفاوتی دارند
مدل های گلکسی S7 دوربین های متفاوتی دارندReviewed by دقیقه on Aug 2Rating: 3.5مدل galexy s7

تولید یک محصول در مقیاس عظیم همیشه این ریسک را دارد که بین محصولات تفاوت هایی به وجود آید. این مورد برای سامسونگ که یکی از بزرگترین تولید کنندگان گوشی های هوشمند اندروید است نیز صدق می کند. با توجه به اینکه سامسونگ سنسورهای گلکسی S7 و S7 اج را در بوق و کرنا کرده است، جالب است بدانیم که سامسونگ از دوربین های متفاوتی استفاده کرده است.

از وقتی که سامسونگ این دو گوشی را معرفی کرده، کلی در مورد استفاده از فناوری ISOCELL  فخرفروشی کرده است. اما چندین عضو XDA دریافتند که در S7 و S7 اج، سنسور دوربین IMX260 سونی به کار رفته است. سامسونگ همین کار را سال گذشته با S6 و S6 اج نیز انجام داده بود.

در آن زمان، سامسونگ از هر دو سنسور ISOCELL و IMX240 سونی به صورت تصادفی روی دستگاههای مختلف استفاده کرده بود. آنها این تصمیم را این گونه توجیه کردند که شرکت یک استاندارد کیفیت دارد که تمام دستگاههایش از آن پیروی می کنند. تا زمانی که هر قطعه ای مطابق این استانداردها باشد، می تواند در محصولات سامسونگ به کار رود.

سنسورهای سال قبل هر دو تصاویر واضحی می گرفتند اما تصویرسنسور سونی در نور روز رنگ های گرم تری نسبت به ISOCELL داشت. همچنین سنسور سونی تصاویر بزرگتری می گرفت بنابراین تفاوت زیادی بین این دو سنسور وجود نداشت به ویژه اگر کاربر متوجه تفاوتهای ذکر شده نمی شد. اما در حال حاضر، حداقل روی کاغذ، نمی دانیم سنسورهای S7 و S7اج چه تفاوتهایی دارند چون این دو سنسور خیلی به هم شباهت دارند.

ما دقیقاً نمی دانیم چرا سامسونگ ترجیح داده برای دو پرچمدار سال ۲۰۱۶ خود از دو سنسور دوربین مختلف استفاده کند. ممکن است مثل سال قبل به خاطر هزینه یا نحوه تولید باشد. ممکن است سامسونگ خواسته باشد در بعضی جاها در مصرف هزینه صرفه جویی کند و شاید سنسور سونی از سنسور ISOCELL ارزانتر باشد. به هر حال ما اکنون در دوره ای هستیم که S7 و S7 اج در بازار هستند و هزاران نمونه از آنها همزمان به فروش می رسد.

ما با شرکت سامسونگ در این مورد تماس گرفتیم و به زودی مطلبی در این مورد منتشر خواهیم کرد.

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…