صفحه نخست کسب و کار مدیریت و رهبری هفت ویژگی برتر رهبران بزرگ

هفت ویژگی برتر رهبران بزرگ

مدیریت موفق
هفت ویژگی برتر رهبران بزرگReviewed by محمد هلاکوئی on Jul 24Rating:

ویژگی های زیادی تاکنون برشمرده شده اند که برای رهبران بزرگ اهمیت دارند اما در این میان به نظر می رسد هفت ویژگی از همه مهمتر باشد. خبر خوب این است که هرکدام از این ویژگی ها را می توان کسب کرد اما با تمرین و تکرار.

در اینجا این هفت ویژگی مهم رهبران بزرگ را برمیشمریم.

 آینده نگری

رهبران بزرگ آینده نگری دارند… آنها می توانند آینده را ببینند. آنها تصویر روشن و هیجان انگیزی از مقصد و هدف آینده خود دارند و در برنامه ریزی استراتژیک بسیار خوب عمل می کنند. این ویژگی رهبران را از مدیران متمایز می کند. داشتن تصویری از آینده انسان را به فردی ویژه  تبدیل می کند. این ویژگی "مدیر اجرایی" را به "رهبر تحولی" تبدیل می کند. مدیر بر انجام کارها نظارت می کند، اما یک رهبر بزرگ قلب کارمندانش را تسخیر می کند.

شجاعت

"شجاعت حقیقتاً والاترین ارزش هاست زیرا بقیه ارزشها بر آن استوارند". وینستون چرچیل

شجاعت بدان معناست که در راه رسیدن به هدفی که هیچ ضمانتی برای تحقق آن نیست، آمادگی خطر کردن را داشته باشید. از آنجا که در زندگی و کسب و کار هیچ چیز قطعی نیست، هر تعهدی که بنا می کنید و هر عملی که انجام می دهید مستلزم نوعی ریسک است. از میان هفت ویژگی رهبری، شجاعت از همه بیشتر نمود بیرونی دارد.

صداقت

در تمامی جلساتی که  برای شرکت های کوچک و بزرگ در مورد برنامه ریزی استراتژیک برگزار کرده ام، اولین ارزشی که همگی مدیران بر آن توافق داشتند صداقت بود. همگی بر این عقیده اند که صداقت کامل در هرکاری، چه درونی و چه بیرونی ،اهمیت بسیار زیادی دارد. صداقت مستلزم این است که همیشه به همه و در هر موقعیتی راست بگویید. صداقت اساس اعتماد است که برای موفقیت هر کسب و کاری حیاتی است.

فروتنی

رهبران بزرگ قوی و قاطع اما فروتن هستند. فروتنی به معنی ضعف یا عدم اعتماد به نفس نیست بلکه به این معنی است که شما اعتماد به نفس و خود آگاهی لازم برای قبول اهمیت دیگران را دارید بدون اینکه احساس خطر کنید. فروتنی به این معناست که قبول دارید شما هم ممکن است اشتباه کنید، که ممکن است همه پاسخها دست شما نباشد. و به این معناست که هرجا لازم است دیگران را تشویق و تایید می کنید.

فروتنی خیلی مؤثر است. لری باسیدی، مدیرعامل پیشین هانی ول و نویسنده کتاب "مدیریت" توضیح می دهد که چرا فروتنی آنقدر مؤثر است. "هرچه بیشتر نفس خود را کنترل کنید، در مورد مشکلات واقع بین تر می شوید. یاد میگیرید که چگونه گوش دهید و تایید کنید که همگی پاسخها در دست شما نیست. به دیگران نشان می دهید که می توانید همیشه از همه یاد بگیرید. غرورتان مانع جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای رسیدن به بهترین نتایج نمی شود. غرورتان باعث نمی شود که اعتبار همه موفقیت ها را تنها از آن خود بدانید. فروتنی باعث می شود که اشتباهات خود را بپذیرید."

برنامه ریزی استراتژیک

رهبران بزرگ در برنامه ریزی استراتژیک بسیار توانا هستند. آنها می توانند آینده را ببیننند و دقیق پیش بینی کنند که  صنایع و بازار به کدام سو می روند. رهبران می توانند روندهای مد روز را قبل از رقبایشان پیش بینی کنند. آنها همیشه می پرسند "بر اساس آنچه امروز در حال اتفاق است، بازار به کدام سو پیش می رود؟ در طول سه ماه، شش ماه، یک سال، و دو سال تا کجا می توان پیش رفت؟" آنها این کار را با برنامه ریزی استراتژیک دقیق انجام می دهند. به دلیل افزایش رقابت در بازار امروزی، تنها رهبران و سازمانهایی که آینده را به درستی پیش بینی می کنند توانایی بقا در این بازار را دارند. تنها رهبرانی که آینده نگری دارند "امتیاز حرکت اول" را از آن خود می کنند.

تمرکز

رهبران همواره بر نیازهای شرکت و موقعیت تمرکز می کنند. تمرکز رهبران بر نتایج است، بر آنچه که خودشان، دیگران، و شرکت باید به انجام برساند. رهبران بزرگ بر نقاط قوت خود و دیگران تمرکز دارند. آنها بر نقاط قوت سازمان تمرکز دارند و کارهایی که سازمان به بهترین وجه انجام میدهد تا در این بازار رقابتی مشتریان خود را راضی نگه دارد. توانایی شما به عنوان یک رهبر در تصمیم گیری و متمرکز کردن همه برای استفاده بهینه از وقتشان در عملکرد سازمان نقش اساسی دارد.

همکاری

توانایی شما در کار کشیدن از همه و وادار کردن همه به همکاری در موفقیتتان نقش اساسی دارد. رهبری یعنی توانایی وادار کردن بقیه به کار کردن برای شما چون به این کار تمایل دارند. یک قانون ۸۰ به ۲۰ در اینجا وجود دارد: ۲۰ درصد کارمندان ۸۰ درصد کارها را انجام می دهند. توانایی شما در انتخاب این افراد و همکاری هرروزه با آنها نقش حیاتی در عملکرد درست سازمان دارد. شما می توانید همکاری دیگران را از طریق برقرای رابطه دوستانه روزانه با افراد کلیدی جلب کنید. همیشه در همه کارها باید یک انتخاب کنید: می توانید خودتان انجام دهید یا از فرد دیگری بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. کدام بهتر است؟

هفت ویژگی رهبران بزرگ

اکثر اوقات، رهبران در مورد ویژگی های رهبری و به کارگیری روزانه آنها فکر می کنند. بهترین کمکی که می توانید به شرکتتان بکنید این است که رهبر باشید، مسوولیت پیامدها را بر عهده بگیرید و شجاعت پیش رفتن را داشته باشید.

 

 

 

منبع

briantracy

مشاهده مقالات بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمد هلاکوئی
Load More In مدیریت و رهبری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

این موارد رو هم بررسی کنید

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کند

بلک بری از DTEK50، ایمن ترین گوشی اندروید جهان، رونمایی می کندReviewed by دقیقه on Aug 6Ra…