تکنولوژی

نجات شرکت Mattel با عروسک باربی

شرکت Mattel مدتهاست که تلاش می کند تصویر باربی را بازسازی کند. اخیراً در همین راستا اهداف باربی را از جمع آوری لباس فراتر برده و به مشاغل دیگر از سیاست گرفته تا ورزش و اکنون هم بازی ساز رایانه ای ارتقا داده است. این شرکت اسباب بازی "باربی بازی ساز" را به بازار عرضه کرده است با این هدف که به دختر بچه ها یاد بدهد که آنها نیز می توانند در یک حوزه سنتی غیر باربی موفق شوند. هدف دیگر این شرکت جبران کتاب ناراحت کننده "باربی: من می توانم مهندس کامپیوتر شوم" است که در این کتاب باربی بعد از اینکه اشتباه می کند و باعث می شود کامپیوترش ویروسی شود، مجبور می شود از همکاران مرد کمک بگیرد. به نظر می رسد که در "باربی بازی ساز" چنین حماقتی وجود نداشته باشد چون قرار است باربی به عنوان یک شخصیت غیر جنجالی ظاهر شود. لباسهایش از نظر من "شدیداً عادی" است، یک آی پد و لپ تاپ دارد که صورتی نیستند و موها و عینکش هم قرمز هستند. بسیار معقول تر از باربی مهندس کامپیوتر است. تا اینجا چیزی نیست که از آن عصبانی شویم، درست است؟

سری به اینترنت بزنید.

تا الان، باربی بازی ساز در میان جماعتی که از عدم توانایی باربی مهندس کامپیوتر عصبانی شده بودند موفق بوده است، اما طبیعتاً گروهی هم هستند که طبق معمول تمام جوانب ظاهری عروسک، تسلیم شدن در برابر گروههای اجتماعی و ساختن این عروسک، یا کل مفهوم باربی را به سخره می گیرند. تا الان که چیز عجیبی نیست.

پشت جعبه باربی نوشته شده : "بازی سازی نیازمند داستان گویی، طراحی گرافیک و هنر، طراحی صدا، و برنامه نویسی کامپیوتری است. از آنجا که خلق یک بازی نیازمند کارهای زیاد است، کار تیمی بسیار اهمیت دارد."

و طبق یک بررسی همه جانبه از سوی مجله Slate، اگر روی کامپیوتر باربی دقیق زوم کنیم، می بینیم که او واقعا دارد کدهای یک چیز موجه را می زند، چیزی مثل شبیه سازی Bejeweled در فلش.

از نظر من، این غیر جنجالی ترین راهی است که می توان مفهوم باربی را اجرا کرد و با این ظاهر، شغل و توانایی های کد زنی ، این یک روش خوب برای بازیابی این مفهوم است. چنین چیزی بدگویان را بی قید و شرط جذب خواهد کرد، اما این عروسک که برای آنها ساخته نشده، پس چه اهمیتی دارد؟

من واقعاً دوست دارم شرکت، این مفهوم را گسترش داده و یک باربی "بازیکن حرفه ای" بسازد و آن را با اسپانسر تیم جرسی ، جایزه خلاقیت، و نوشیدنی انرژی زا کامل کند. یا نه، صبر کنید، صبر کنید، یا می توانند یک خط تولید کامل از باربی های   Overwatchراه بیندازند. در این صورت من حتماً یکی از آنها را می خرم. برای دختر خاله ام. بله، حتماً برای دختر خاله ام.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن